Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom...

Mit tegyek, ha a családom beszólogat a közelgő plasztikai műtétem miatt?

Figyelt kérdés

Plasztikai műtét mellett döntöttem, már az időpont is adott. A családom vegyesen fogadta, volt aki, nem szólt semmit, de sajnos voltak, akik bántottak, és olyanokat mondtak, hogy már túl jó dolgom van, ezért találok ki ilyeneket, meg hogy inkább gyereket szülnék már, de ilyenekkel foglalkozzak stb.

Vicces, hogy gyerekkoromban ezek a családtagok beszólogattak a kinézetem miatt nem is egyszer, most meg a helyreállító műtét miatt szólogatnak be.


Nem a véleményüket kértem, csak közöltem, hogy megműtenek, tehát eleve nem értem, miért érzi mindenki úgy, hogy akkor nekik most jól meg kell mondani a magukét.


Már szóltam nekik, hogy az egyébként nem kérdezett véleményüktől függetlenül lesz műtét, azt is mondtam nekik, hogy egyébként gyerekkoromban beszólogattak emiatt, akkor most hogy lehet, hogy hirtelen szerintük semmi szükségem ilyen műtétre. De csak hajtogatják, hogy elment az én eszem, ez csak pótcselekvés, meg hogy ezután majd minden mást "szétműtetek" magamon.


Hogyan állítsam le őket? Nem akarok átmenni bunkóba, de talán kénytelen leszek?



2021. szept. 16. 16:49
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beszélni velük, ha csak idegesítenek. Ők meg majd megnyugszanak magukban.

Hagyd őket szal. Nem kell törődni velük.

Vagy lehet,hogy elég, ha csak erről nem beszélsz velük,ha amúgy szeretnél velük dumálgatni,mert másról jókat lehet velük.

De akár lehet még az is, hogy teljesen megszakítod velük a kapcsolatot, vagy legalábbis, amíg kekeckednek.

Nekik ezzel más dolguk nincs , minthogy elfogadják a döntésedet; mást ugyse tudnak ezzel kezdeni. Ozt kész.

Nem kell beszélni velük. Szerintme egy darabig simán egyáltalán, vagy csak max néha, hogyha pl idősebb hozzátartozó, hogy kell-e neki valami, amit vigyél, vagy nemtom. De ezt se feltétlenül szükséges egyébként , de szal nem kell velük beszélned, vagy legalábbis erről nem, ami őket nem érinti. Tehát nekik tökmindegy. Eddig szekáltak a kinézetedért; most meg ajjmá, nemtom, lehet, hogy irigyek, hogy neked lett rá pénzed, és végül szép leszel majd.

2021. szept. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!