Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szülök, mért...

Miért ilyenek a szülök, mért tiltanak? Miért nincs anya lánya kapcsolat?

Figyelt kérdés
arra lennék kiváncsi ki mennyire van jóba szüleivel, esetleg min vesztek össze!
2010. aug. 31. 18:52
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ahjahj. Én mostanság anyuval rengeteget veszekszem. Minden hülyeségen össze kapunk, már a hangjától ideges vagyok:S

Apával megértjük egymást, ha anyu nincs ott.:)

2010. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én anyuval nem jövök ki jol, az öcsémet isteniti inkább (pedig ő nagyon bunko aynuval) én meg elvagyok... engem sokat bánt, nekem nem enged semmit se azt se hogy a barátNŐm nálam aludjon nem hogy a barátom.... bezzeg az öcsémnél itt aludhatott a barátnője és volt olyan hogy 2 lányt hozott ide egymást követő nap .... ugyhogy ennyu

Apu nem velünk él őt ritkán látom de akkor elvagyunk


L18

2010. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi maximum a rendrakáson veszekedtünk, amúgy ezt leszámítva inkább barátnők voltunk, mint anya-lánya, nem sok mindent tiltott meg, inkább húgomnak szokott mert ő akar folyton minden hülyeséget csinálni meg elmászkálni...

19L

2010. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ja, apámmal meg szintén jó a kapcsolat, bár elváltak a szüleim de megmaradtak barátoknak, sokszor találkozunk. 3. voltam.
2010. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rosszban a szüleimmel, de nem mondhatnám az anya lánya kapcsolatot hasonlónak egy barátnő-barátnő kapcsolatnak.

Kiskoromban (és most is) rengeteg volt a tabu. Sosem beszéltünk a szerelemről, barátokról, szexről, még a menstruációmat is alig mertem elmondani:-S

Anyu mindig azt mondta mg kicsi voltam, hogy "nem egyszerre húztunk nadrágot" mindig azt érzékeltette, hogy ő a főnök. Hát emiatt-e vagy sem, így alakult ahogy alakult. 3 éve vagyok a párommal de még nem beszéltünk igazán a "dolgainkról"...fogalma sincs arról, hogy az eljegyzést tervezzük és, hogy mennyire szeretjük egymást.

Én többször megpróbáltam vele ezt a dolgot megbeszélni, de vita lett a vége.

Azóta nem is próbálkozom, próbálom elfogadni, hogy ez van. Én pedig sokat tanultam, én ne így fogok viszonyulni a gyerekemhez.

2o-L

2010. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Alap esetben a szülők attól tiltanak, amitől féltik a gyereküket. Szerintem nem volt még a történelemben olyan kor, amikor a gyerekek egyetértettek volna azzal, ha nem volt szabad valamit csinálni. Az meg, hogy ki szigorú, ki túl szigorú, azt nagyon nehéz megállapítani. Van, aki azért szigorú, mert otthon vele is azok voltak, van, aki azért, mert nem voltak vele azok és úgy látja, hogy ez nem volt célravezető, stb. Arról nem is beszélve, hogy egy szülőpár ugye két különböző család sarja, sokban különböző elvekkel, hát nem egyszerű még nekik sem zöldágra vergődni, hogy hogyan neveljék közös gyereküket.


Szerintem az, hogy ki mennyire van jóban a szüleivel, nem szigorúság kérdése, úgy értem, nem az a jellemző, hogy akivel engedékenyek, ott jobb a viszony és fordítva. Számtalan apró dolog alakítja ki a szeretetet a családtagok közt, ezzel együtt azt is, hogy hogyan viszonyulnak egymáshoz. Szerintem ott lenne a nagyobb gond, ha azt éreznéd, hogy nem törődnek vele mit csinálsz, rád hagynak mindent.

2010. aug. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Van olyan anya, aki egyszerűen nem képes erre. És van olyan lány is.

Én például anyukámmal sosem osztottam meg semmit, már kicsi koromtól kezdve. Aztán egyszer csak rámjött, hogy most akkor elmondok mindenfélét. Nem kellett volna, teljesen összezavartam, kábé nem is hitte el, amiket mondtam, annyira más embernek ismert meg. Azóta nem erőltetem a dolgot. Ma pont meg fog látogatni, várom, mert az anyám és szeretem, de komoly, mély beszélgetésre nem számítok.

Ki rontotta el? Nem tudom. Lehet, hogy ő volt túl vaskalapos, lehet, hogy én nem voltam elég beszédes.

Még összeveszni sem szoktunk :D

2010. aug. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is 20 éves vagyok, de mi sem beszélünk meg semmit sem!

hivogat ha elmegyek itthonról hogy hol vagyok már?!1éve van barátom mikor megtudta majdnem kirakott itthonról mert neki nem szimpatikus azóta titokban találkozunk!nagyon szörnyü, de kicsit lázadni kell v leülni és elmondani nekik a dolgokat nem tudom mi lenne a jó!

2010. aug. 31. 19:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Én ezt 17 évesen csináltam végig...bárhova mentem fél óra után csengett a telefonom...18 évesen 1 év kapcsolat után kérdezte meg, hogy van-e valami kérdésem?! :-S (hát nem volt:-()

Azóta is ezzel a fiúval vagyok és most már kicsit jobb a helyzet.

Sajnos ezzel már nincs mit tegyek, megpróbáltam elfogadni...

a 2o-L

2010. aug. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyikkel sem vagyok olyan szinten, hogy mindent elmondjak neki/k...sajnos. Anyuval sose tudtunk így beszélgetni, fel sem világosítottak, mindent amit tudok könyvekből és internetről... Úgy irigylem a barátnőmet akinek nagyon felhőtlen a kapcsolata az anyukájával, mindent megbeszélnek, szerelem, szex, fiúk, akármi. Én is szoktam beszélgetni az anyukájával, ha ott vagyok, és akkor jövök rá hogy nekem ez mennyire hiányzik.

Tiltani nem tiltanak, mert megbíznak bennem, sose csináltam semmi hülyeséget, mint a korombeli lányok, pedig ugyanúgy én is eljárok discoba, nem is úgy öltözöm ahogy a nagy átlag. :/

17/L

2010. aug. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!