Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szülök, mért...

Miért ilyenek a szülök, mért tiltanak? Miért nincs anya lánya kapcsolat?

Figyelt kérdés
arra lennék kiváncsi ki mennyire van jóba szüleivel, esetleg min vesztek össze!
2010. aug. 31. 18:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Bocs, nem írtam a saját viszonyomat velük.

Velem nagyon szigorúak voltak a szüleim, legalábbis ahhoz képest, amiket írt leírtatok. Nekem pl. eszembe sem jutott volna, hogy azt kérjem, hogy valamelyik barátnőm nálunk aludhasson (azt meg, hogy a barátom... uhh, azt pláne nem!), szóval ilyenen nem volt vitánk, mert fel sem mertem volna hozni. Viszont az is igaz, hogy a testvéreim sem tehették volna meg ezt, az ilyen nagyon fura, főleg, ha hasonló korú testvérekről van szó.

Nagyon sok olyan dolog volt, amiben nem értettem velük egyet, bár olyat sosem éreztem, hogy nem szerettek volna. 14 évesen kollégiumba kerültem, ott aztán szembesültem nagyon sokféle neveltetéssel, meg olyan lányokkal is, akiket soha senki sem nevelt, nem tiltották el őket semmitől, akkor azért már kezdtem érezni, hogy nem biztos, hogy az volt a rossz, ahogy engem neveltek. Amit fentebb valaki említett, sajnos az ránk is jellemző volt, hogy nem nagyon beszélhettünk meg fontos dolgokat, csak nagyobb viták árán, aztán százszor is meggondoltam, mikor hozok fel hasonló kérdést. Persze azóta már sok víz lefolyt a Dunán, nem vagyok egy mai csirke, és lassan, de ezt is megtanultam, hogy hogyan is kell, bár talán könnyebb lett volna, ha ez már alapból megy.

Ma már vannak vitáink, felnőttként jobban el is fogadják a véleményemet dolgokról, már nem működik annyira a tekintélyelvűség. Nem mondom, hogy ez nem lehetett volna jobb, de ahhoz képest, ahogyan őket nevelték, ma már látom, mekkora engedményeket tettek. Ha én képes leszek ekkora változásra majd a gyerekemmel szemben, már megveregethetem a vállamat :)

Mára csak azt érzem fontosnak, hogy mennyire szeretjük egymást, mindig nagyon várom, hogy találkozhassak velük, és szorul a torkom, amikor megint elválunk.

2010. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én jóba vagyok mindkettővel nagyon. Apuval kb mindenben egyetértünk, max a jegyeimen veszekszünk, de azt is ritkán [egy évben kb 1x], mert kitűnő tanuló vagyok. Anyuval huh elég sokmindenen veszekszünk, de leginkább lényegtelen kis apróságokon :)

13/L

2010. aug. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!