Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha öcsém és apám...

Mit tegyek, ha öcsém és apám nem fizeti ki az autóm?

Figyelt kérdés

Öcsém nemrég szerezte meg a jogsit, és minden áron autót akart, de sajátot venni nem volt lehetősége. Nekem van egy öreg, de kifogástalan állapotú e46 325i-m (chip+sperr, kb. 220LE), amit mostanában keveset használtam, mert a barátnőm golfjával járunk inkább. Öcsém kölcsönkérte, mivel én úgysem használom, de visszautasitottam. Hamarosan már apám jött, hogy adjam már kölcsön az autót öcsémnek , nagyon fog rá vigyázni bla-bla... de ha mégis történne valami, akkor kezeskedik érte. Végül belementem, és még aznap este összetörte. Oldalból egy fának csapódott, a jobb első ajtó, sárvédő és küszöb kuka , valamint a tető is deformálódott és kinyiltak a légzsákok. Öcsém nem sérült meg, de a barátja, aki mellette ült a vállát fájlalja, talán most is épp kórházban van.

A kár jelentős, az autó használhatatlan. Apám nyugtatgatott, hogy majd ő megjavitattja, DE csak jövőre, mert jön a tél, spórolni kell a rezsire stb. Most ittvagyok autó nélkül, és még a hazaszállitást is én álltam, mert ennyire nincstelen a családom, bár apám azt igérte, hogy jövöhőnapban a trailert visszafizeti. Apám rokkant nyugdijas, tesóm pedig aprópénzéért dolgozik valami gyárban. Egyik napról a másikra élnek, és őszintén kétlem, hogy jövőre mindezt kifizetik nekem.



2021. szept. 27. 13:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Semmit nem tudsz tenni

Örökre megtanultam a leckét. Így jártál

2021. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
Létezik felelősség biztosítás a lakás biztosításokhoz. Abból nem tudják rendezni?
2021. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A balesethez rendőrt kellett volna hívni, mert megsérült valaki, az felmérte volna a kárt és hogy esetleg drogosan/piásan vezetett-e a tesókád!

Utólag írjatok egy kölcsönadási szerződést az adott időszakra míg nála volt, ha már akkor nem írtatok.. perrel kihajthatod belőle a pénzt arra hivatkozva, ha nagyon pofázik!

2021. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Szemtanúk hivtak rendőrt, nem volt drogos/piás, viszont a jogsiját elvették és valami jelképes összegü birségot is kapott.

Ha már itt tartunk, volt pofája tőlem kérni kölcsön a birságra is, persze csak egy nyakonvágást kapott helyette.

2021. szept. 27. 14:40
 15/19 anonim ***** válasza:
37%
Persze, vannak jogi lehetőségeid, de ha a gyakorlati oldalát nézzük, akkor nézz szembe vele, hogy ezt buktad.
2021. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokba fájt neked, de legalább ezentúl nem kell igenembert játszanod nekik.
2021. szept. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kamu a kérdés akkor ezt szerintem is buktad.

Soha az életben nem vasalod be rajtuk az autó árát. Sem a javítást.

Sőt, a végén te leszel a szemét.

2021. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ok nem volt drog v pia , legalább ez. De azért ez a részükről így is gáz, legalább vennék ki a részüket az egészből pl részletekbe.
2021. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem lehet, kell a pénz drogokra.
2021. szept. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!