Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is szégyellhet...

Szerintetek is szégyellhet apám, ha bármikor, mikor kilépek a házból, azzal nyüstöl, hogy tegyek fel alapozót, mert hogy nézek ki? (A pattanásaim miatt mondogatja. )

Figyelt kérdés

Már egy párszor leállítottam, hogy hagyja abba, mert nem fogok alapozót használni, de szinte meg sem hallotta. De akkor meg a kezével elmutogatja, és azzal utal rá. Volt már olyan is, hogy jöttünk haza kocsival, megállt a drogéria előtt, és szabályosan bezavart, hogy vegyek magamnak alapozót.

Szerintetek ez normális?

És az egészben az a legviccesebb, hogy 20+ éves vagyok.


(A pattanásosságot pedig nem úgy kell értelmezni, hogy ki sem látszom a pattanások közül, az államon szokott lenni és az állkapocs vonalán, az arcom többi része tiszta.)


2015. jan. 7. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
gyerekesen viselkedik, ne foglalkozz vele.
2015. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég fura. Nem tudom, miért zavarja ennyire.
2015. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozz vele. Rajtam sincs sok pattanás, de én már évek óta kenem, anélkül önbizalmam sincs már. Ez se jobb.. Ha te jól érzed magad úgy, akkor jólvan, nem értem apádat.
2015. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is huszonéves vagyok, külön élek a férjemmel, de a szüleimmel gyakran találkozom, mert a szomszédban laknak. Sajnos nekem sincs bababőröm, általában nem vészes, de pl. menzesz előtt eléggé ki tudtam rügyezni mindig is, ilyenkor anyám is, meg apám is előszeretettel beszóltak, hogy hogy nézek ki. A poén benne, hogy mikor viszont felteszek alapozót, azért szólnak be, mert "fiatal vagy, minek a vakolat". Ha van, az a baj, ha nincs, az. Halkan megjegyzem, tudok normálisan sminkelni, tehát nem ujjnyi vakolatot kell elképzelni, egyszerűen csak észreveszik, hogy szebb a képem, mint mondjuk tegnap volt, és ebből tudják.

Most terhes vagyok az első babával, mióta teherbe estem, rengeteg pattanásom lett, nem tudok velük mit csinálni, hiába kenem, radírozom, mosom bármivel, a hormonok miatt van. Az apámtól kétnaponta megkapom, szó szerint így: "hogy néz ki a pofád???" Elmagyaráztam már neki szépen, hogy miért van, küldtem már el a francba, hogy ne legyen bunkó, akkor is csinálja. Pedig annyira már nem is vészes, mint a legelején. A férjem mondogatja, hogy nem is durva, már sokkal kevesebb van, tetszem neki így is stb., de apám parasztsága miatt már az utcára is utálok kimenni, még a kapuhoz is szégyenlek kimenni, ha hoz valamit a futár vagy a postás.

Én amúgy elkezdtem apámnak napi szinten beszólogatni, hogy milyen kövér, hátha észreveszi magát, de ez sajnos az önbizalmamon nem segít. Ugyanakkor neked is azt javaslom, hogy keress apádon valami jó feltűnő szépséghibát, és dörgöld az orra alá minden nap, lehetőleg többször is. Ha behisztizik rá, szépen magyarázd el neki, hogy ő ugyanilyen paraszt az alapozóval kapcsolatosan, és neked is ugyanilyen jól esik.

N26

2015. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Aha... És a kedves apukád segített neked bőrgyógyász-kozmetológust keresni? Majd akkor magyarázzon, ha oda nem mész el.

Egy überbarom, már bocsi. :(

2015. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyet még soha nem hallottam, de elég gonosz dolog.

Én megmondanám nekik hogy rosszul esik amiket mondanak, meg amúgyse mindig jó az alapozó, hiszen nem szellőzik tőle a bőröd. ez kicsit se normális dolog, főleg ennyi idősen, meg úgy hogy nincs tele az arcod..

én 19 vagyok, nekem sincs bababőröm, néha szép, néha csúnyább, változó, de amikor elkezdem mondani hogy óóó olyan csúnya az arcom, akkor azonnal megnyugtatnak a szüleim, hogy ne foglalkozz már vele, senkit nem érdekel majd úgyis elmúlik. A nővérem esetében ugyanez a helyzet.

Alapozót pedig csak akkor használok ha valami alkalom van, nem minden nap.

2015. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
apád egy bunkó, ez van. nekem kozmetikus segített krémet ajánlani, ami jó volt az arcomra, de magam miatt mentem el, nem cseszegetés hatására, az nekem is porba döngölte volna az önbizalmam.
2015. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!