Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fáj anya viselkedése, ridegseg...

Fáj anya viselkedése, ridegsege, hogy lesz egy anya ilyen?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy nem ő nevelt fel, hanem a Nagyszüleim, anya 2 hetente látogatott. Tehát attól függetlenül, hogy én rengeteget sírtam utána gyerekkoromban, mikor ott volt, akkor csungtem rajta, sose alakult ki igazi kötődés kettőnk között. Legalábbis a részéről biztos, hogy nem.

De a lényeg, ami mostanában igazan bánt, hogy nemsokára megszületik a kisbabank a férjemmel, és anya az égvilágon semmi érdeklődést nem mutat felé. Igazából telefonon szoktunk beszélni, mindig én hívom, annyi az érdeklődő kérdése, hogy hogy vagyunk. Most hétvégén találkoztunk vele hónapok óta először, én mutattam neki csomó képet a hazunkrol, a pici ultrahangos képeit, magunkról képeket, azt hittem egy kicsit azért lelkesebb lesz de semmi. Hozzá sem ért a hasamhoz, semmi jelét nem adta annak, hogy érdekelne az unokája.

És lehet, hogy mindez fel sem tűnne, ha anyósom nem lenne a totális ellentéte mindennek. Vele már azóta madarat lehet fogatni, hogy megtudta, hogy nagymama lesz. RENGETEG dolgot kaptunk tőle, nemcsak tárgyakat, hanem érzelmileg is. Ő visz engem vizsgálatokra, mondta, hogy majd főz ránk az első hónapban ha itt lesz a pici, itt alszik ha kell stb. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy az egész eskuvonket ő szervezte meg (kaja, fodrász, sminkes, fotós, helyszín,) 2 hét alatt, és anyám egy köszönömöt nem tudott neki mondani. Eljött melegítőben, maradt egy kicsit, aztán hazamentek a férjével.

Régen nem is annyira bántott, hogy ilyen, de látva azt, hogy milyen egy igazi ANYA borzasztóan csalódott vagyok, hogy ő miért ilyen rideg. Pedig mindig próbáltam a kedvében járni, rossz a lába, úgyhogy amikor tudtuk vittük kocsival, nyilván meghívtuk őket magunkhoz is, autóval hoztuk volna, de az utolsó pillanatban lemondtak, hogy betegek...azóta sincs eszukbe, hogy jönnének,pedig én itthon vagyok augusztus óta, de hévízi nyaralás hosszú vonat meg busz úttal meg se kottyan nekik.

Egyszer a férjem azt mondta, hogy azt várhatják, hogy majd visszük hozzájuk az unokat, ha rajta múlna, nem is láthatna őt anyu. Igazából lehet, hogy azonkívül, hogy megsertodik annyira nem is érintene meg. Ha az eszemre hallgatnek, nem is keresnem őt, de valahogy mégis szeretem, épp ezért bánt ez a ridegsege.

Nálatok van valami hasonló helyzet? Hogy kezelitek? Hogy viselitek?



2021. szept. 29. 16:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pár év mulva meg majd próbál keresni...
2021. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ezen akadok fent. De jól értem, hogy téged és e tesó(i)dat is elvitt a gyámügy intézetbe, de a nagyszülők csak téged vettek ki és neveltek? A többi unokát meg otthagyták?

Velük mi lett?

2021. szept. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Metionin ***** válasza:
100%
Mégis mit vársz? Téged is leszart, bizonyára becsúsztál vagy társadalmi nyomásra szült. Borítékolható volt, hogy a gyerekedet is le fogja szarni.
2021. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Az az anya akit szeretnél csak a te fejedben létezik. Természetes hogy most hogy te is terhes vagy szeretnéd megérteni hogy hogyan lehet hogy nem szeretett, lehet hogy kisebb mentségeket találsz ki hogy miért nem foglalkozott veled...De ideje elengedned anyukádat, aki megszult de igazából sose akart anyád lenni. Senki se akadályozza meg abban hogy fel hívjon de nem teszi. El kellene engeded azt hogy ő valaha az anyukád lesz mert nem lesz. Helyette ott van az új családod, a nagyszüleid ha még élnek. Új felyezet kezdődik az életedben.
2021. szept. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
100%
Mi lenne ha ezeket tole kerdezned meg oszinten? Lehet hogy neki is jot tenne, meg a kapcsolatotoknak is, ha megnyilnatok egymas elott.
2021. szept. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!