Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagyják, hogy éljem...

Miért nem hagyják, hogy éljem az életem? Miért kell mindentől féltsenek?

Figyelt kérdés
Hamarosan 19 éves leszek, de a szüleim mindenbe beleszólnak. Nem hagyják, hogy egyedül döntsek semmiben, mert, hogy ők csak a jót akarják nekem. Mikor lesz ennek már vége? Nem birom tovább. Segitsetek kérlek
2010. szept. 1. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Már nem azért de addig tartod a szád amíg pénzelnek meg etetnek? Örülj h foglalkoznak veled Te nagy önállóság. Fogod még bánni h ha nem fognak terelgetni.

Az én szüleim rámhagytak mindent és minden választásti lehetőséget. Sokkal jobb így nekem.

18/F

2010. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem állsz a sarkadra, soha nem lesz vége.


Bár konkrétan nem írtad le, miről van szó.


De alapvetően azt mondom, 19 éves vagy, ne hagyd magad! Biztos lesznek olyanok, akik azzal jönnek, hogy "amíg az ő kenyerüket eszed, teljhatalmuk van fölötted", "menj el dolgozni, akkor majd azt csinálsz, amit akarsz" (aha persze, ezt soha el ne hidd, a számlák, mindennapi fizetnivalók rabja leszel, onnan már csak lefelé van, ami a szabadságot illeti...) Ha csak nem túl durva a helyzet,NE költözz! Jó lehetőség, ha pl. úgy tanulhatsz tovább, hogy még otthon laksz, olyan konfliktusért, amit meg lehetne másképp oldani, ne szúrd el!

A lényeg: szerintem a szemtelen, bunkó, állandó visszapofázás és a meghunyászkodás közt vannak korrekt átmenetek... Azért sokan élnek úgy otthon, hogy nincsenek elnyomva, és ők se élnek vissza a szülői jóindulattal.

2010. szept. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12.21 - teljesen ellentmondásos vagy!
2010. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Beatrix17 ***** válasza:
A szülők már csak ilyenek!Add határozottan a tudomásukra,hogy nem vagy már 3éves,vagy költözz el!
2010. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%

Amíg az ő lakásukban élsz, és az ő pénzükből zabálsz, úgy táncolsz, ahogy ők fütyülnek!


Kitörési lehetőség: Keress munkát, és költözz el!

2010. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ülj le a szüleiddel és beszéld meg a dolgot velük. az én lányom is 16 múlt, és néha sajnos elfelejtem, hogy már nem óvodás. hidd el ez nem rosszindulat, egyszerűen csak a gyerekük vagy, akkor is ha 40 éves leszel.

a szülő nem tudja levetkőzni, hogy szülő, de ha párszor figyelmezteted őket, hogy nem vagy már gyerek, akkor változni fog a helyzet és belátják ők is a dolgokat. de arra vigyázz, hogy ne bántsd meg őket.

2010. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen hogy a f*szomba tudna már elköltözni?

Mindenre ez a válasz h költözz el? A diplomásoknak sincs állásuk ... nem is tudna sehol elhelyezkedni....


Tudom miről beszélsz kedves kérdező, én is ebbe a cipőbe járok én most leszek 20.

Ülj le velük beszélni és mond el nekik h nem vagy már gyerek. Bebizonyítani elég nehéz mert a szülőknek soha semmi nem elég.

Mi is ha kicsit hülyéskedünk barátommal megkapjuk h milyen gyerek vagyunk még... Meg velük értetni h felnőttél, ami nagyon nehéz :S

2010. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálam teljesen ugyanez volt... Tavaly találkoztam életem szerelmével nem akarták engedni, hogy nála is legyek...

Végül "lázadni" kezdtem, ma már együtt élünk a párommal, igaz, anyám biztos nem jön az esküvőre XD

20/L

2010. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát ez már csak ilyen dolog, lázadozz. Én is azt tettem, mást nem lehet :)
2010. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Befejezted a tanulmanyaidat, van sajat kereseted es nem fuggsz Toluk sem lelkileg, sem anyagilag, de Ok csak beleszolnak az eletedbe!

Nagyon hianyosan tetted fel a kerdest, ugyanis amikor nincs sajat kereseted es a szuleidtol fuggsz, illetve Ok tartanak el, akkor bizony beleszolhatnak.

Vagy pl. nem fejezted be a tanulmanyaidat, s csak otthon ulsz tetlenul, akkor is noszogathatnak stb...

Hianyos a kerdes!

2010. szept. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!