Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A szüleim elveszik...

Mit tegyek? A szüleim elveszik az önbizalmam és a kedvem mindentől!

Figyelt kérdés

Pl. Mikor zongorázni kezdtem akkor is azt mondták, hogy úgysem fog menni. 6 éve tanulok és majdnem mindig szín ötös voltam eddig. És most is azt mondják, hogy majd ha már nehezebb darabokat tanulok, akkor úgysem fog menni, stb.

14L


2011. máj. 3. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Lehetséges, hogy ők nem értek el ilyen jó eredményeket mint te(jól mondom??) és most kicsit féltékenyek..nehogy már jobb legyél 14évesen mint ők voltak.. ne foglalkozz velük, ez segíthet is, nagyobb bizonyítási vágyat kelthet benned és annál jobban elakarod érni és sikerül. lehet hogy még egyszer meg is köszönöd.:))

17L

2011. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hát ez kb. olyan mint amikor én mondtam a tesómnak, hogy nem fog neki sikerülni.., de hát a szülök, hogy mondhatnak ilyet..?:O :O Nekik sokkal jobban biztatni kéne téged, hogy még jobban menjen..stb. nem elvenni a kedvedet mindentől..:/
2011. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Úristen, a szülő féltékeny a gyerek eredményeire! Hát én nem tudom, fura viselkedés ez, én úgy örülök, ha jü ereményt érnek el, oklevelet kap, bekereteztetem, kirakom, stb. Inkább bíztatni kellene, mond el nekik, hogy ez neked nem esik jól, ha jó szülők, megértik majd.
2011. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem tehetsz semmit. Az enyémek is ezt csinálják folyamatosan, hiába kérem őket, hogy viszonyuljonak másként hozzám. Felnőtt emberek, ők már nem változnak. Törődj bele. Biztos valami gyerekkori sérülés miatt alakult ki ez náluk. Az én apukám pl. azért ilyen, mert őt sem bíztatta soha az apja, sőt, ütötte-verte... Ő pedig ezt soha nem tudta feldolgozni, s most ő is így kezel engem, igaz, nem ennyire durva, de mégis, érted... (Bár ezt soha nem mondta ki, de én erre következtetek.)
2011. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
De ne keseregj miattuk, annyit nem érdemelnek, tudom. Én próbálom elkerülni őket, a szobámba vagyok egész délután, ráfogom, hogy sok a tanulnivaló, legalább nem cseszegetnek... Ha kevesebbszer találkozok velük, nem lesz annyi alkalmuk a földbe döngölni az önbizalmam.
2011. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tesód, legjobb barátod van-e?

Van olyan valaki, akivel meg tudod beszélni a gondjaidat?

Ha van olyan valaki, aki szívesen meghallgat, bíztat, máris könnyebb az élet.

2011. máj. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos senki nincs :S

Tesóm nincs, és barátaim sem :(

2011. máj. 3. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd,hogy elvegyék az önbizalmad,mert akkor egész életedben egy nagy nullának fogod tekinteni magad.Ha valamibe belekezdesz,azt csináld végig,és bizonyísd be nekik,hogy milyen ügyes vagy!
2011. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert a tanuláshoz. Majd menj kollégiumba, ott csak segítenek.
2012. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!