Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagyják, hogy éljem...

Miért nem hagyják, hogy éljem az életem? Miért kell mindentől féltsenek?

Figyelt kérdés
Hamarosan 19 éves leszek, de a szüleim mindenbe beleszólnak. Nem hagyják, hogy egyedül döntsek semmiben, mert, hogy ők csak a jót akarják nekem. Mikor lesz ennek már vége? Nem birom tovább. Segitsetek kérlek
2010. szept. 1. 12:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Túlsarkított gondolat, hogy amíg valaki a szüleiből él, addig mindent nyeljen le. A szülőkkel élő fiatalnak is joga van jól érezni magát a bőrében. És még mondhatni szerencsés is a helyzet, mert nem a verekedő alkesz szülőktől akar menekülni, csak egy kicsit "hosszabb pórázt" szeretne. Jogosan. A legcélravezetőbb a kölcsönös párbeszéd, kölcsönös tisztelettel. Ha elmondanád a szüleidnek, hogy nagyon nagyra becsülöd őket azért, amiért féltenek, gondoskodnak rólad és a legjobbat szeretnék. Ugyanakkor te ennél jobban fel tudnál rájuk nézni, ha azt éreznéd, hogy MEGBÍZNAK BENNED, nem bizalmatlanok a gyerekükkel szemben, hisznek a tettei hitelességében, hisz zőlük tanulta "az életet". Tehát valahogy pszichológiailag ott kell megfogni a témát, hogy: hálás vagy nekik, te is szereted őket, de bánt tégedet az a bizalmatlanság, hogy ők nem nézik ki belőled azt, hogy nélkülük is helyesen tudsz cselekedni, döntéseket hozni. És emelett gyúrjál arra, hogy minél több tetteddel be is bizonyítsad, hogy méltó vagy a szülők bizalmára, megbecsülésére. A túlféltő szülő sokkal jobb kiindulópont, mint egy ellenséges, önző.
2010. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Akkor lesz vége, ha már nem engeded.

Nem kell őket megbántani, nem kell elvárni, hogy megváltozzanak, és ne adjanak "tanácsokat" lépten nyomon.

Meg kell köszönni a jó tanácsot, és önállóan kell dönteni, majd a döntésednek megfelelően cselekedni. Ha rosszul döntesz akkor se keseredj el. Próbálkozz újra. Ha számon kérik tőled mondd azt: Sose tanultam volna meg járni, ha nem próbálom meg egyedül, és nem esek el néha.

Előszőr azért kérdezd meg magadtól: Fel vagyok készülve az esés okozta fájdalmakra?

2010. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

zőlük=tőlük.

Amúgy, ha valaki elég diplomatikusan közelíti, sokkal többet elérhet, mintha ajtóstól ront be.

A beleszólást nem megszűntetni, hanem csökkenteni, "átszervezni" kell. Így a szülő sem fogja azt érezni, hogy a gyereke sz.rba sem veszi, nem ad a véleményére.

2010. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az Isten szerelmére hányan akartok még itt nyavajogni, hogy a szüleim nem hagynak élni bla bla bla. Nem vagy már taknyos kölyök állj a sarkadra és nyisd ki azt a kis szádat. Vagy mégis mit vársz tőllünk, hogy segítsük? A te dolgot megoldani a problémáidat és nem a miénk.
2010. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

komolyan mondom, csak röhögök.

ez nem ennyi idősen kell elkezdeni.

én már 16 éves koromban "lázadtam" feszegettem a határokat. és attól, h anyám tartott el, tiszteletben tartotta, h nem vagyok bábu, amivel azt csinál amit akar.

bizonyos keretek közt nekem is megvolt a szabadságom.

most már egyedül élek, de összevetve nem érzem, hogy akkoriban be voltam zárva. sőt! mostmár sokkal jobban átgondolom, h mi lesz a cselekedeteim következménye.

2010. szept. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Előző, szerinted jobb lesz attól a kérdezőnek, ha azt érezteted vele, hogy el van késve, hogy ezt nem ennyi idősen kéne elkezdeni??? Mert szerintem nem. Annyiféle ember van, annyiféle szülő van. Mindenkivel másként kell bánni. Nincs két egyforma eset. Biztos oka van a kérdezőnek arra, hogy neki így alakult.


De kérdező, nyugodj meg, egyáltalán nincs késő! A lényeg, ahogy a többiek is írták: felnőtt módjára, diplomatikusan próbálj meg velük beszélni. Amit az egyik kommentelő írt a járni tanuló kisgyerekről, az nagyon jó párhuzam sztem. Sok sikert!

2010. szept. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!