Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem dönthetem el milyen...

Miért nem dönthetem el milyen legyen a szobám?! Attól, hogy apám festő máris jobb a bugyirózsaszín meg beteges sárga?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha rossz a témakör. Apu festő s eddig mindendig fehér,halványkék, napsárga/sárga és bugyirózsaszín (szerinte barack :S) lettek a falak s már hányhatnékom van tőlük. Szeretnék sötétkéket, sötétzöldet vagy bordót de mindig hülyének néznek. 2éve is kértem, hogy had fessem ki én a szobámat, azt mondta oké, enyém, persze hisz jól érezzem magam benne stb. Mikor megmondtam akkor meg hogyképzelem, h.lyeség, károsítja az idegrendszert a nyomasztóan erős szín. Lefestettem de átfestette már másnap mire teleaggattam poszterekkel minden felületet, ne is lássam de az meg "gyerekes" szerintük. 21 évesen annyit akarok, hogy számomra normális legyen a falam.

Ilyen kicsi dolgokon amik engem boldoggá tennének nekik miért kell kiakadniuk??? Annyira idegesítő, hogy a káros idegrendszerre meg alvászavarra hivatkoznak amikor 4-5 évig depressziós, pánikbeteg s alváshiányos voltam azt meg észre se akarták venni mondván nem "igazi, normális" betegség. Utálok bármi ilyesmit csinálni velük már mert olyan "képmutatóak", úgytesznek mintha nekem jobb lenne, s értem teszik amikor világosan megmondtam én mire vágyom.

Ez másoknál is olyen nehéz? Nektek milyen színű a falatok?


2010. szept. 1. 13:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

Szia

Sztem semmi köze a falszínhez az életmód. nekem pl barack féle a habtapétám. és szinte észre se veszem h ez a szín vesz körbe mert nem izgat:)

18/F

2010. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nekünk a hálószobánk sötétzöld és imádjuk!

A bugyirózsaszín nekem sem jönne be :)

2010. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nekem fehér, a szoba díszítése pedig csupa-csupa rózsaszín -- anyám 10 évvel ezelőtti ízlése. Szerencsére már gyakorlatilag nem lakom otthon, így nem érdekel a dolog.


Egyébként teljesen igazad van. Szerintem itt nem is kifejezetten a szoba a lényeg, hanem az, amilyen viszonyban vagy a szüleiddel. Úgy tűnik, ők még ennyi idősen is bele akarnak szólni az életedbe, amit már túlzásnak érzek.


És az, hogy a betegségeidet elbagatellizálták, az sem jó hozzáállás.


Mondanám, hogy ülj le velük beszélgetni, elmondani, hogy nem vagy már gyerek és meg tudod állapítani, mi jó Neked, és mi nem jó... Csak félek, hogy ennek nem sok foganatja lenne. :(

2010. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Pasztell zöld, lila, barack és napsárga.

A sötét színek utáni vágy az idegállapotodból következik.

2010. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
A fiam most lesz 2 éves. Neki kék a fala. Viszont a párommal megbeszéltük, hogy a következő festésnél pár év múlva olyanra festjük amilyenre akarja. Hisz az övé. Szerintünk ez a fal, jó lesz neki úgy 4 évig kb, aztán majd dönt. Nem értem a szüleidet, nagyon sajnállak. De vigasztaljon a tudat, hogy majd a saját lakásodban az lesz amit te akarsz. Akkor megérteném a családodat, ha mondjuk fekete falat akarnál, az az egy amit én sem engednék a fiamnak.
2010. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A sötét falszín tényleg nyomasztó tud lenni, ha nagyon kicsi a szoba... de gondolom, ezeket már alaposan végiggondoltad, meg ha tényleg ilyen az ízlésvilágod, akkor nincs joguk beleszólni, hogy milyen legyen a fal színe.

Jó, mondjuk nekem is volt egy kisebb vitám a szüleimmel, mert sztük meg csak a fehér a normális falszín... én mképpen halványat akartam, csak nem fehéret, mert az dögunalmas, nekem vakító, és egyébként is a kórház jut eszembe róla (befulladós-asztmás egyed vagyok, szval volt már dolgom kórházban nem egyszer). Végül beleegyeztek, de nem azt a színt választották ki, amit én szerettem volna, hanem vmi sokkal világosabbat. Végül is elmegy, mert nem teljesen fehér, de örülnék neki, ha kicsit színesebb lenne... egyébként ilyen sárgás tónusú barack/pezsgőszín, ilyen baromi világos. Most is, építjük a nyaralót (megörököltünk egy balatoni házat), és elvileg megkaptam az egyik szobát, de azt nem engedik meg, hogy áfestessem vagy átfessem magam, pedig abba is belemennék, mert nem akarok fehér falat (ilyen halványabb acélzöldre gondoltam, szval semmi nagyon brutál meg olyan, ami zavaró lehetne másnak)... merthogy megtöri az összehatást (ami elég vicces, mert a bútorokat innen-onnan fogjuk összegyűjtögetni, ismerősöktől, meg a régi gyerekszobánknak a koszlott fenyő szekrényeit fogjuk lehurcibálni... na erre ne mondja nekem senki, hogy mekkora összhang lesz, meg milyen tudatos tervezés meg színelemzés után lesznek összeválogatva a bútorok :D). Kb. annyi engedményt kaptam, hogy lehet színes függönöym... -.-.


21/L

2010. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Na akkor én most mondok jobbat. Én lassan már 25 éves leszek, és még mindig a tapéta a kedvencem, pedig simán 20-30 évvel ezelőtti divat. Nem értem ezt a falfestésmániát, nekem a szobát a tapéta jelenti, a festett fal a közintézményeket és a folyosókat idézi. Tapétából is a világosakat szeretem, a sötét nyomasztó, bordó, sötétzöld, sötétkék szobában megfulladnék. Világos és virágos tapétám van. Ha ciki, ciki, engem ugyan nem izgat, így érzem jól magam.


24/L

2010. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
5mszer 8méteres a mostani szobám. ugyhogy hatalmas két ablakkal és egy tetőablakkal.
2010. szept. 1. 13:25
 9/22 A kérdező kommentje:
fűrészporos tapéta van fent s az lessz lekenve...pontosabban apu most jelent meg az anyagokkal. juhé :S
2010. szept. 1. 13:27
 10/22 anonim ***** válasza:
Én 3 éves korom óta magam döntöm el, hogy milyen színű legyen a falam. Kicsikoromban zöld szőnyeg mellé sárga fal volt és kék plafon, mintha a szabadban lennék, később volt pöttyös tapétám, aztán költöztünk, napsárga falam lett, pár évvel később babrózsaszín (de ilyen furcsa, mert néha csak egyszerű bézsnek látszik a fényben, néha meg tök élénk rózsaszín). Nem tudom mivel győzhetnéd meg őket.... :SS Megőrülnék, ha 21 évesen még anyáék uralkodnának fölöttem, még akkor is, ha otthon laknék. Most 16 vagyok amúgy, de szerencsére hagyják, hogy sok dologban önállóan döntsek.
2010. szept. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!