Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonévesek! Akik nem dolgozn...

Huszonévesek! Akik nem dolgoznak, nem járnak egyetemre, mi a fenéből tudtok megélni? Nem ciki 25-26 évesen is szülőkkel élni, az ő pénzükön járni bulizni, szórakozni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 18:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy megoldják valahogy, valamilyüket kiadják bérbe, vagy nem legális munkát vállalnak, és nem vállalják nyíltan, és te nem látod hogy ők is élnek valamiből
2010. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%

Alibi...hát köszi! Tudod nem minden egyetemistának van ideje dolgozni. Ha pedig mégis van, olyan hülye az időbeosztása, hogy nincs az a munkahely, ahol elég ledolgozott órát össze tud szedni, ezért fel sem veszik. Én pl. szombatonként fogok suliba járni...OKJ az egyetem mellett, mert utolsó szemeszterben vagyok --> így ha szerencsém van, az egyetemen csak heti 1 napom lesz, az OKJ-s suliban meg csak a szombatok. Mégse vennének fel dolgozni Promodba meg ilyen helyekre, mert - bár rugalmas az időbeosztás - kötelező minden második hétvégét ledolgozni. Azért ne hidd már, hogy egy egyetemistának olyan könnyű, meg hogy élősködik!! Kikérem magamnak! Arról nem is beszélve, hogy a kommunikáció szak egyáltalán nem haszontalan! Az andragógia, az talán. Meg az angol szak, amikor minden évben majdnem 500 angol szakos tanulót vesznek fel az egyetemekre...hát így már az is elég haszontalan, de kommunikátorok, PR-osok, újságírók, reklámszakemberek stb. kellenek minden céghez. Nem vagyok kommunikációs, a barátnőm diplomázott ebből, és hidd el, kevés csoporttársa van, aki munkanélküliként kezdi a nagybetűs életet.

Az egyik ismerősöm! Na ő egy ingyenélő barom! 27 éves, nem ment egyetemre, elvégzett valami programozói, grafikusi nem tudom milyen OKJ-t ezer éve, de soha a büdös életben nem adta be az életrajzát sehova. Éjjel van ébren, nappal alszik és 3 hetente kerti partit szervez a haverjainak. Az apja halálra dolgozza magát kb. 3 műszakban és fel kellett vennie egy kertészt, aztán pár hete már egy bejáró nőt is, mert a kölyök nem segít semmiben a ház körül. Azzal takarózik, hogy fél az emberektől, még a bérletét is az apja veszi meg, mert állítólag túl szégyenlős ahhoz, hogy odamenjen a pénztároshoz. Ennek ellenére azért egyszer volt munkája: valami biztosítós beszervezős cucc, amit 1 hónapig csinált. De ha bevállalta, akkor már csak nem lehet annyira félénk, nemde?...Meg a kerti buliján is vannak általában elegen.

Fest is, és esküszöm, remekül csinálja! Gyönyörűek az akvarelljei. A nagypapája ezért szervezett is neki találkozót egy festőművész ismerősével, aki kiállítást szervezett volna neki. A gyerek mit mondott? Ő nem kel fel reggel 10kor csak ezért :S

Nem tudok mit mondani: a szülők hibája.

Van egy másik ismerősöm is, aki lassan 2 éve diplomázott és sose adta be az életrajzát sehova. Mindent anyuci csinál neki, mindent a szülei fizetnek, és közben Amway-ezik. Jól beszervezték, és most úgy csinál, mintha dolgozna, ami abban merül ki, hogy felhívogatja az ezer éve nem látott ismerőseit, és elhívja az előadásaira. Gondolhatjátok milyen sok idejét veszi el ez a gerinctelen tevékenység.....És akkor iwiwen az van neki kiírva, hogy "építi a saját vállalkozását..."

2010. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

én nem a szülök nyakán élek. Engem a férjem tart el, de erröl már az elején megállapodtunk, szóval közös megegyezés volt. Mindketten a régi alap családi modell hívei vagyunk, azért. Ö dolgozik, én háztartást vezetek, és gyereket nevelek. Tökéletesen boldogok vagyunk. Van 1-2 irigy akitöl megkaptam, hogy ingyenélö vagyok. Sosem értettem miért nem a maguk dolgával foglalkoznak, én sem bántok senkit.

Amíg anyuval laktam addig diákmunkáztam meg gyárban dolgoztam soron, de azt csak 3 hónapig bírtam, beteg lettem. Hát ennyi lényegében.

Olyan ember amúgy nincs a környezetemben aki ténylegesen semmit nem csinál. Vagy tanul, vagy dolgozik, vagy olyan státuszban van mint én, háztartásbeli, de az is munka.

Ritka és furcsa az, aki egyiket sem csinálja. Engem egyáltalán nem zavar, csak nehéz elképzelni mi tölti ki akkor a napját.

2010. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
20:52 vagyok, csak még annyi, hogy azt, hogy a gyerek nem végzett egyetemet, nem lenézőnek szántam, nincsen semmi bajom az OKJ-val meg a kétkezi munkával sem, csak azt akartam mondani, hogy neki még az a plusz 5 év sem volt meg, ami miatt ne dolgozhatott volna, szóval ő sokkal régebb óta lehetne már a munkapiacon.
2010. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
20:54 ja és ha 20 év múlva a férjed lelép, te meg egyedül maradsz, akkor 0 gyakorlat és függetlenség hiányában éhen halsz....
2010. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Egyébként én is diplomás vagyok, most csinálom a másodikat. A szüleimnél laktam én is még tavaly is, de ahogy elkezdtem az egyetemet, elkezdtem dolgozni is, férjhez mentem, tudtunk venni közösen egy lakást (persze nem készpénzért), de megvan az ára, eszméletlen sokat dolgozunk. És ha lesz gyerekünk, igenis megkap majd minden tőlünk telhetőt, velünk él, amíg csak akar, és kell, de igenis meg kell időben tanulnia értékelni a munkát. Nagyon örülök, hogy így alakult az életem, így értékelem a lakásunkat, a nyaralásainkat, mert mi küzdünk érte. Sajnos szakmámból kifolyólag látom mi van azokkal, akik mindent megkaptam a szülőktől, ezt nem kívánom senkinek.
2010. szept. 1. 21:20
 17/24 anonim ***** válasza:
Aki elvárja még közelebb a 30-hoz, mint a húszhoz, hogy a szülei szó nélkül eltartsák, az süllyedjen el! Mert az, hogy még náluk lakik, egy dolog, nem mindenki vehet még hitelből sem egy kicsi lakást, de az, hogy nem dolgozik (még alkalmi munkákat se!), meg nem is segít otthon, az pofátlanság.
2010. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
41%
Nem ciki! Üdv 2010-ben. 30 éves korunkig gyerekek vagyunk egyre inkább és 30 felett gondolunk a szülésre családalapításra. Te biztos 30 felett vagy már, ezért irigykedve nézed a még szinte gyerek huszonéves fiatalokat, akiknek még nem kell a kakis pelust cserélni.
2010. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Azért manapság nem olyan könnyű elköltözni, ha még dolgozol is az egyetem alatt nem bíztos hogy 30 éves korod elött összejön egy lakásra való.
2010. szept. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ma 20:00-nak: nem vagyok még 30 éves, de ne mondd már nekem azt, h aki nem dolgozik, és/vagy nem tanul, azt kötelesek eltartani a szülei! Nem köteles az illető hitelt felvenni, hogy lakást vegyen, de igenis járuljon hozzá a költségekhez, ha még mindig otthon lakik!

Egyébként, pedig, létezik az olcsó albérlet, és a lakbér fogalma is.


Szóval, v.mit baromira félreértettél. Akinek, pedig, teher a gyerek (és annak pl. pelenkázása), az inkább ne szüljön.

2010. szept. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!