Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul esik. Miért...

Nagyon rosszul esik. Miért nem hívott el az esküvőjére?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, vagyis azt gondoltam, hogy jó barátnők vagyunk. Igaz nem napi szinten, de hetente beszélünk telefonon, írunk egymásnak neten, ha sikerül talizunk havonta, 2 havonta. Neki munkahely, nekem kicsi gyerek miatt nehezebb már összehozni. Együtt dolgoztunk több mint 2 évig és annyira megszerettük egymást, annak idején sok közös programunk volt, jól elvoltunk, de ahogy elköltözött és más munkája lett kicsit távolodni kezdtünk, főleg miután megszületett a babám. Viszont, mikor válsághelyzetben volt ő is én is, rohantunk egymáshoz, segítettünk... Rám gondolt elsőként mindig, és én szívesen hallgattam meg, adtam tanácsot, bátorítást. Azt gondoltam elhív a "nagy napra", de nem így lett. Most náluk jön a baba és én sok mindenfélét már adtam neki és odaígértem, ha megszületik, mindezt jó szívvel, mert szeretem őt.

Viszont ez a nem meghívás olyan rosszul esett, még dicsekedett is, hogy végre összeházasodnak, fel volt dobva, együtt örültünk... Lehet hogy mégsem tart jó barátjának? Mit gondoltok? Most nézegettem a neten az esküvős képeket és fáj(más barátai ott voltak), hogy nem lehettem vele ott, reméltem, hogy majd szervezhetek neki egy jó kis lánybúcsút és hasonlók. De semmi sem lett. Így utólag meg is tudtam, a képekből, hogy már össze is házasodtak.

Csalódtam.


2010. szept. 2. 13:43
1 2
 1/16 Réti bubuzér ***** válasza:
51%
Ha ennyire jó a kpcsolatotok, akkor beleférne, hogy tőle kérdezed meg, hogy mivan, nem ide írogatsz :S
2010. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérdezd meg tőle. Hogy te nagyon szeretted mint barátot, és szerettél volna neki búcsút rendezni, de hittél benne hogy ő is ezt gondolta...miért nem hívott:)
2010. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkérdezném tőle,hogy miért nem hívott meg az esküvőjére?Igaz..ezzel nem biztos,hogy enyhülni fog a csalódás okozta fájdalom...de talán egy magyarázat kapol,hogy miért történtek így a dolgok!
2010. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Köszi.

Csak kicsit most rosszul esett és nem tudom, hogy is írjam meg ezt neki.:(

2010. szept. 2. 13:57
 5/16 Réti bubuzér ***** válasza:
53%
Ne feledd, a megbocsátás a felsőbbrendű ember erénye.
2010. szept. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem a baba miatt nem hívott el? Talán azt gondolta nem tudnád addig kire bízni a gyereket, vagy anyagilag nem álltok úgy, hogy eltudjatok menni egy esküvőre.
2010. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13.55-ös vagyok..szerintem először is Gratulálj neki..és megírhatod,hogy láttad az esküvői fotókat..és ez neked annyira szíven ütött,hogy nem lehettél ott az esküvőn,pedig annyira tervezted..stb..
2010. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem írj neki egy levelet, s gratulálj neki, s kérdezd meg, hogy miért történt ez így?

Az is lehet, hogy szűk körű lakodalom volt, vagy nem akart kellemetlen helyzetbe hozni, ha ők sem voltak a tiétekbe, hogy ti költségbe verjétek magatokat.


Az egyik barátnőmmel találkoztam a múlt hónapban, akivel együtt jártunk fősulira. Aztán ahogy beszélgettünk, kiderült, hogy augusztus végén esküvőre vagyok hivatalos. S viccelt, hogy csak nem az én esküvőm lesz, csak nem akarom meghívni? Hülyén jött ki a dolog, mert tényleg úgy jöhetett le neki, hogy ha lesz, nem fogom meghívni az esküvőmre. S még azt is mondta, hogy pedig én azt mondtam neki, ha születik kisbabám, akkor ő lesz a keresztanyja.


Hülyén jött ki, mert én ilyet sosem állítottam, amikor esetleg erről beszéltünk, akkor ráhagytam. Gondoltam, nem most lesz még az. Aztán most azért válaszoltam neki olyan félreérthetően, mert közben rájöttem, hogy én nem szeretnék nagy sátoros lakodalmat. S így nem biztos, hogy közte lesz azoknak, akiket majd meghívok.


Nem lehetséges, hogy valami félreértés miatt maradtatok ki? Közel laktok egymáshoz?

Próbáld meg nyugodt hangnemben, nem vádlón megbeszélni vele.

2010. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én babásokat is meghívtam az esküvőmre, és aki eljött, annak örültem, aki nem jött el, annak tiszteletben tartottam a döntését. De rájuk bíztam, el tudnak-e jönni, nem én döntöttem.


Azt viszont el tudom képzelni, hogy ŐK nem állnak úgy anyagilag, hogy a kérdezőt a családjával (férj, gyerek) együtt vendégül tudta volna látni. Szállás nélkül ez laza 30 ezer, szállással 50 körül, amit az ajándék kávéscsészéből nem tudott volna kifizetni.

Persze ez nem mentség, csak magyarázat.

2010. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Második 14.10 vagyok, még valami:

Pont anyagi okokból és is csak a legeslegjobb barátnőmet hívtam meg a rokonokon kívül. A "jó" barátnőkből sok van, nem tudtam volna különbséget tenni köztük. Mi családi ünnepet akartunk, oda ők nem tartoznak.

Szóval lehettek nagyon jó barátnők, de ha nem te vagy a legjobb, ez is magyarázat lehet.

2010. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!