Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám miért elégedetlen...

Édesapám miért elégedetlen mindennel a pénzügyeinket tekintve? Semmi sem jó soha

Figyelt kérdés

Az egy főre jutó nettó havi keresetünk 200ezer forint a családban, én még egyetemre járok a főállású munkám mellett. Van egy hitelmentes házunk, egy hitelmentes lakásunk frekventált környéken és 2 autónk, amelyikből az egyik 1 éves. A bevásárlások során tudunk venni amire éppen szükségünk van, negyedévente veszünk nagyobb értékű dolgokat, évi egy külföldi nyaralás is belefér. Belföldön cafeteriakból wellness is. Édesapám viszont egyáltalán nem elégedett semmivel, mondogatja, hogy spóroljunk, amikor ő sem tud egyáltalán takarékoskodni, ráadásul az én megtakarításomból vett ki nemrég amit nem rakott még vissza. (többszázezres dologba kapott, én adtam oda neki, hogy vegye meg amit akar) Egyik szavában azt akarja, hogy legyen több megtakarításunk a másikban meg megvenne mindent is,nem csak magának édesanyámnak is. Ha meg mi akarunk venni valamit akkor kiabál, hogy elverjük a pénzt. A pillanatnyi gond az, hogy fáj a lába és szerinte több százezer lenne kezelésekre mennie, amit miattunk nem tehet meg,mert mi nem takarékoskodunk. De minden napra jut egy ilyen ami miatt én vagyok leginkább a hibás, pedig ha elmenne a háziorvoshoz lehet felírna neki egy krémet és kész, nem pedig egyből a legdrágább csili-vili magánkórházba vágyna, ami lehet felesleges is lenne. (ha nem, akkor természetesen menjen)

Ha elmegyek étterembe a párommal, kirándulni vagy veszünk valami különlegesebb dolgot akkor jön a beszólás, hogy jaj, megint csak a költés. Én nem szoktam tőle kérni semmire, sőt otthonra is vásárolok.

Mit lehetne csinálni hogy változzon? Nem adhatom neki az egész fizetésem, hogy jobban érezze magát, de az sem lenne egyébként elég.



2021. okt. 18. 23:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
Le kéne ülni átbeszélni az anyagi dolgokat...
2021. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
10 tisztában vagyok a magánkórház fogalmával. Ami kórházat ajálgatok az egy állami kórház ami ilyen esetekkel foglalkozik. Tb alapon írja fel a kezeléseket. Biztos felétek is van. Itt reuma kórháznak hívjuk, a környékbeliek bejàrnak az ütemezett kezelésekre , aki messzebb él az befekszik.
2021. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Még az se biztos, hogy kórházba kell mennie Kérdező édesapjának, de már eleve azt vizionálja - feltételezem a kérdésből hogy bármilyen orvosi konzultáció nélkül.
2021. okt. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
53%
Manipulál teged és a pénzedre fáj a foga.
2021. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!