Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy az anyám...

Mit csináljak, hogy az anyám ne szóljon bele a pénzügyeinkbe?

Figyelt kérdés
A párommal élek együtt albérletben, mindketten dolgozunk. Az anyám mégis örökösen beleszól abba, hogy mikor mire költsük a pénzünket... Én olyan 150 ezer forint körül keresek, és azt mondja nekem hogy havi 100 ezret tegyek el és vegyek saját lakást. Hát mondom majd annyit teszek félre amennyit én szeretnék, meg most új számítógépre gyűjtök (vagy laptopra, még nem döntöttem el), mert amim most van már van vagy 5-6 éves. Na és akkor nekiáll feleselni, hogy az kidobott pénz, minek új ha még működik a régi, meg fogom bánni, mert inkább lakásra tettem volna félre, stb stb. Csak azt nem fogja fel, hogy azt a pénzt amit az albira fizetünk, abból akár hitelt is törleszthetnék, és nem kell évekig kuporgatni a pénzt... Ja meg ami még kiakasztott, hogy a párom most autóra gyűjt (ez se tetszik neki, mert mi az hogy autó, ott a busz, mé nem lakásra gyűjtünk), egy Opel Vectrát nézett ki, erre is beszólt anyám hogy minek olyan erős autó, miért nem jó egy olcsóbb... De az persze nem baj, hogy nekik 3 tv van otthon, 1 számítógép +2 laptop (amiket kb évente szervizelni kell vagy kicserélni valamit mert valahogy mindig "tönkremegy" benne valami), évente újítják a lakást mert mindig kitalálnak valamit amire eltapsolhatnak több százezret, meg most kitalálták hogy nekik 3D-s internetes tv is kell, az persze nem baj ha ők két kézzel szórják a pénzt...
2015. jún. 5. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell vele ilyen témáról beszélgetni. Ha elkezdi mondani, kérdezd meg, hogy bírja ezt a nagy meleget és mit sütött múlt héten, adja meg a receptet. És ennyi. Nem kell neki felfognia semmit, mivel nem kell belemenni a témába! Ahogy az sem tartozik rá, milyen autó tetszik, ha beállsz vele a háza elé, max. annyit mondhat, hogy szép a színe. De ez kölcsönös, neked sincs közöd ahhoz, hogy ánla milyen a tv. Húzd meg a határokat és kezeld külön a pénzügyeket!
2015. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én soha nem szóltam rá semmit mire költik a pénzüket, az ő dolguk, úgy vagyok vele, nem is értem ő mit gondol, hát nem 15 éves vagyok már... Egyébként az a baj, hogy ha terelem a témát akkor csak még erőszakosabban hajtja a magáét, rámszól, hogy "Hallottad amit mondtam?! Figyelsz rám?!" és mondja a magáét...
2015. jún. 5. 12:51
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha külön éltek nem kell vele erről beszélgetni, nem kell elmondani hogy mennyi a fizetésetek stb.
2015. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Ne tegyél félre lakásra, kivéve, ha a van aki segít, és van miből. Ha ők olyan okosak lettek volna, félretettek volna, most be tudnának segíteni.


150-ből tegyél félre 100-at? Ebből látszik, hogy nem ért hozzá. 50-ből hogy éljél?


Ha mégis félretennél, lakástakarékot keress, az állam hozzátesz. A lényeg, hogy minél kevesebb, vagy 0 legyen a hitel, különben mire kifizeted, a lakás árának többszörösét adod a banknak. (könnyű mondani, tudom)


A számítógép munkaeszköz is, illetve mindenre használjuk manapság.

2015. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Én egy ideje nem mondom el otthon, hogy mennyit keresek, otthoniaknak semmi nem elég. Kapom utána, hogy bezzeg a xy ismerőse sokkal többet keres.
2015. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukám is ilyen, született kuporgató, mindig azt mondja, ne költsünk erre meg arra, hanem tegyünk félre.


Amikor saját lakásunk lett, és mondtam, hogy felújítjuk ( mindent mi csináltunk, nagyon takarékos voltam, mindent naplóban vezettem és órákig böngésztem, hol mi olcsóbb), na abból is csak a veszekedés volt, hogy miért költünk, meg inkább tegyünk félre.

Most majd megyünk nyaralni is, na majd inkább azt hazudom, hogy nem voltunk sehol, csak otthon a nappaliban, mert ilyenekből neki az jön le, hogy szórom a pénzt. Pedig ő is volt fiatal, ő is vágyott elutazni, meg szép bútorokra, csak azt már szerintem el is felejtette. Nekem is nagyon rosszzul esik ez, pl. hogy nem tud velem együtt örülni, csak mondja, hogy nem kell az, minek...


Mikor pl ikeában sétálgattunk és mondtam valamire, hogy milyen jó, meg veszek belőle, mert 60% akció volt rajta és már egy éve kinézte (törölküzőre) akkor mondta, hogy minek, van otthon. Ja, Olyan, ami már akkor is megvolt, mikor meg se születttem. Szóval én megértelek, tudom milyen ez. Abban mind a kettőnek igaza van, hogy félre kell tenni, de azért élni is kell!

2015. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk szerencsére ebből nincs gond és ne is legyen.

A titok szerintem az,hogy már kkisgyerekként sem tudtam mennyi a Szüleim jövedelme. Érted ugye?

2015. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan áruld már el, hogy HONNAN tudja anyád, hogy MENNYIT keresel, MENNYIT teszel félre, stb!?!??!


MERT szerintem CSAK az az egyetlen lehetséges válasz, hoyg TE elemeséled neki.


Ha azt akarod, hoyg ne szóljon bele a pénzügyeitekbe, akkor NE MONDD EL neki az ezzel kapcsoaltos dolgokat.

2015. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de tényleg te vagy a hibás. Minek kötöd az orrára, hogy mennyit keresel, mire gyűjtesz épp, mit mennyiért vettél? Ráadásul még a párod pénzügyeit is elmesélted, azaz már két támadási felületetek is van.

Ha kérdez, ne válaszolj. Felnőtt ember vagy. Ne terelj, egyszerűen mondd meg, hogy ezt nem akarod neki megmondani. Persze meg fog sértődni, de majd megszokja.

2015. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rákérdez, hogy hallottad, amit mondtam? Erre csak annyi: Igen, hallottam, de nem tartozik rád. Magánügy. Mit szólsz, milyen hirtelen jött a nyár? Nem semmi meleg van, ugye? (Téma lezárva)
2015. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!