Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, össze vagyok...

Nagyon félek, össze vagyok zavarodva! Mit tehetnék édesanyámmal?

Figyelt kérdés

Édesanyám, elvált apukámtól még 3 éves koromban. Szerinte ha én nem születek meg máig együtt van apukámmal élete nagy szerelmével. Ezért utál engem, nem is volt hajlandó felnevelni. A nagyszüleim neveltek fel, de sajnso ők 17 éves koromra meghaltak. Most 27 vagyok, tehát 10 éve élek albérletben, egyedül, mivel anyámhoz nem költözhettem és nem is költözhetek...

Anyukámnak új családja lett, (2 gyermeke is született)sajnso az idővel tönkre ment, mert meghalt a férje és így kevés lett a családi pénz...ő nem hajlandó dolgozni, a beszédhibájára hivatkozva..mondván nem szeret emberek közé menni...mert kicsúfolják. Annó, soha nem dolgozott anyám mert a férje annyit keresett , hogy erre nem volt szükség.

A férje halála után felvette velem a kapcsolatot, mondván én is a gyermeke vagyok tartsunk össze, segítsük egymást. Én ennek nagyon örültem!!! De folyton csak kölcsönkér tőlem, pedig nekem is alig van hiszen albérletben élek..

Sokszor volt rá példa , hogy nem tudtam adni, Így kölcsönt kölcsön hátára halmozott fel..persze soha nem tudta visszafizetni és olyankor jövök mindig én a képbe. Olyankor szeretget,de ha rendezem a kölcsönét (részletekben) egyből hátat fordít....ez így megy 8 éve...nem tudok neki ellent mondani mert szeretném ha szeretne és bízok benne egyszer megváltozik...

Sajnos most felvett egy nagyobb kölcsönt pontosabban 3 millió ft.- és ebben már nem tudok segíteni, hisz az albérletem mellett nem megy. De mivel jelzáloghitelt vett fel, el fogják venni a házát! A két hugom (14 és 23 évesek) és ő akkor az utcára fognak kerűlni. Most nagyon könyörög de egyszerüen ez már nem megy, ha akarnék sem tudnék neki segíteni.

Mi lesz most ? Rettenetesen sajnálom őket és félek attól, hogy az utcára kerülnek mert a felvett kölcsön 3-szorosát kell visszafizetniük és a háza pont ennyit ér...

Mit tegyek ?

A barátom azt mondta ha anyámat, vagy bármelyik hugomat magamhoz veszem az albérletembe, akkor azonnal szakít velem...és ezt nem akarom, de azt sem bírnám ki ha azt kéne látnom az anyám hajléktalan lett, a testvérem pedig intéze kerűlt!

Mi a véleményetek ? Mit tehetnék?


2010. szept. 2. 17:47
 1/9 A kérdező kommentje:
intéze = intézetbe bocsánat elírtam
2010. szept. 2. 17:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd a fenébe, majd megoldja, ha nem akar hajléktalan lenni majd elmegy dolgozni. Ha ő nem akart téged, csak akkor mikor már pénz kellett akkor te se foglalkozz vele!És ezt nyugodtan mondd is meg neki, hogy nem csak akkor kellene szeretnie mikor tudod pénzelni!
2010. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hu hát ez elég nehéz kérdés..de gondolj csak bele..sose nevelt sose érdekelted, csak kihasznál,amit gondolom valahol mélyen te is érzel..ne sajnáld..max a hugaidat..de őket is csak nemrég ismerted meg..megvan a sajátéleted és inkább maradj a pároddal,minthogy beköltöztesd magadhoz őket aztán meg tönkretesz az anyád..aki sose szeretett és nemisfog..max megjátsza de csak a pénzed kell neki..
2010. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudatában vagy hogy kihasznál téged,mégis segítesz neki,úgyhogy erre nem lehet mit mondani.Ha neked ez így jó,csináld továbbra is.Én egy árva fillért se adtam volna neki soha.
2010. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz!! Neked sem kellene foglalkozni anyuddal,ugyanúgy ahogy ő sem tette,de én sem bírnám megtenni. Állj a sarkadra,ne hagyd magad kihasználni és mondd meg anyudnak húzzon el dolgozni,nagyon sok olyan hely van ahol nem kell beszélni!!!!!
2010. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 éves voltál amikor a szüleid elváltak, 4 évvel vagy idősebb a hugodtól. Hát nem miattad váltak el a szüleid. Anyukád élete nagy szerelme a te apukád, mégis egy másik férfitól szült egy gyereket a válás után egy évvel. Inkább csak útban voltál neki, ezért lepasszolt a nagyszülőkhöz. Nekem tőled nem sokkal fiatalabb lányaim vannak, de nem adtam volna a szüleimhez nevelni őket, akkor sem, ha elválok.

Anyukád csak kihasznál. És ezt valószínűleg nagyon jól látja a barátod is. Az idősebb hugod pedig nem sokkal fiatalabb tőled. Ő miért nem segít az anyjának, aki felnevelte? Vagy ő is csak rajtad akar élősködni? Mi van a hugaid apai nagyszüleivel? Ők nem tudják magukhoz venni az unokáikat?

Ne haragudj, de veled szemben az anyád nem anya.

Csak akkor kellesz neki, amikor pénzre van szüksége. Csak kihasznál.

A helyedben nem adnék neki több pénzt.

Gondolj arra, hogy nem túl sokára saját családod lesz, gyereket/gyerekeket szülsz, akikről neked és a párodnak kell gondoskodnotok. Inkább erre spórolj.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen körülményeid vannak, és elhiszem, hogy ragaszkodnál a szülőanyádhoz, de a barátod jobban látja a helyzetet, mint te, halgass rá!

2010. szept. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondold mar meg, a baratod is milyen ember, ha nem engedi, hogy segits a testvereidnek? Sose szerettem az ilyen zsarolos-kapcsolatot! "ha ezt vagy azt teszed, vagy nem teszed, elhagylak!" Akkor menjen! Anyud mas teszta, o tenyleg vessen magara, bocs, neked azert csak az edesanyad, na de milyen anya az ilyen? Abbol amit leirtal, az tunik ki, hogy csak kihasznal teged, semmi egyeb.

A testvereidet viszont ne hagy magukra!

2010. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak a húgaidat fogadd be. A barátod nem lehet olyan önző, hogy legalább a kiskorú húgodon ne segítsetek.
2010. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A másik nagyszülők sem élnek már...
2010. szept. 2. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!