Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni édesanyámmal?

Mit tudnék tenni édesanyámmal?

Figyelt kérdés
Folyton panaszkodik, hogy senki nem segít neki semmit, teljesen önállótlanok vagyunk nélküle. De ha valami nem úgy van csinálva (mert nélküle csináljuk), ahogy ő elképzelte/kitalálta/jónak látta, akkor pampog, hogy miért segítünk, mikor semmit se tudunk rendesen csinálni. Múltkor kifakadt, hogy mindent neki kell csinálni. Ezért mindig elmosogattam, mikor tele volt a mosogató, hogy ennyivel is könnyebb legyen neki. Először le lettem baszva, hogy miért mosogattam el, ő bele akarta rakni az egészet a mosogatógépbe. Utána következő alkalommal meg beszólt, hogy mit gondolok, csak azért mert elmosogatok helyette, neki máris jobb, akkora segítség ez szerintem? Innentől nem mosogattam. Következő alkalommal megint nekiállt üvöltözni, hogy legalább egy kis terhet levennénk a válláról, hogy legalább elmosogatna helyette valaki. Akkor? Az se jó, ha segítek/segítünk, az se jó, ha nem... 20/L
2011. júl. 17. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,mindig ilyen,vagy csak mostanában?Ha mindig ilyen akkor azzal már sajnos nem tudsz mit kezdeni,ha csak mostanában akkor lehet hogy csak valami más magánéleti gondja van amit nem akar az orrotokra kötni,és rajtatok vezeti le.Talán egy nyugodt pillanatában kérdezd meg ülj le vele,hogy mi a baj.Nem akarok rosszmájú lenni,de te amugy csak most jöttél rá hogy segíteni kéne,és csak mosogtással,vagy már régóta segítesz?Mert sok gyerek elvan kényelmesedve.(Ne haragudj hogy ilyet feltételezek,nem biztos,csak kérdezem)Mert ha igy van akkor lehet most jött el az a pillanata hogy elege lett a lustizásotokból,és örülne ha segítenétek.De szerintem inkább magánéleti gondja van.Esetleg nincs párkapcsolata,nincsenek barátai?Mert ez is lehet,keveset írtál,igy nem tudom: ) Az én anyámnak sincs senkije...és ő is ilyen...de ő az élete miatt ilyen,mert sok rossz dolog történt vele,plusz a szülei elkényeztették...És nagyon lusta,stb...De sajna vagy szerzel neki barátokat,vagy igy marad,amugy kevés az esély arra hogy megváltozzon.Lehet nagyon bezárkózott.Inkább kérdezd meg mi a baj.
2011. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Együtt élnek a szüleim, szóval ez nem lehet gond, meg sajnos általában ilyen... Csak már kezd borzasztóan zavarni, most volt az első évem az egyetemen, megszoktam, hogy nyugi van, örültem, hogy hazajöhetek, itt meg megy állandóan a balhé ilyen hülyeségek miatt. A házimunkába relatív későn kapcsolódtam bele, ez tény (kb. 4éve), most meg nem igazán voltam itthon az egyetem miatt, ezért nem tudtam segíteni. Csak így még segíteni is rossz érzés, mert nem várom, hogy dicshimnuszt zengjen egy mosogatásért, felmosásért, vagy akármiért, de legalább ne csesszen le miatta, ha segíteni próbálok...
2011. júl. 17. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én anyám is ilyen.Éveken keresztül a fejemhez vágta hogy nélküle meghalnék.Ha megcsináltam helyette a házi munkát az volt a baja,ha nem csináltam meg mert féltem hogy kiakad akkor meg az.

Egy éve külön élek és lám nem haltam meg:D Nálam csak ez oldotta meg a problémát.

20/L

2011. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!