Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan nem akarok segíteni ?

Jogosan nem akarok segíteni ?

Figyelt kérdés
Kicsi koromtól kezdve segítek otthon rendet rakni almát szedni stb . A testvérem soha nem segített mégis amit kiejt a száján megkapja. Ha én kérek valamit ne adj isten akkor nincsen pénzünk nem tudunk most venni(konkrétan egy 3500 ft-os könyvre gondolok ) jolvan megértem ,de a nővéremnek másnap adtak 10000 ft-ot ,hogy menjen el csavarogni a barátnőkel. Itt ennél a pontnál úgy érzem ,hogy betelt a pohár egyszer kértem valamit akkor se tudták felém teljesíteni ,de a nővéremnek bármikor bármit . Holott én vagyok az aki segít rajtuk. Jogosan érzek így ?
2021. okt. 23. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. Miért nem kérdezel rá konkrétan a szüleidnél?
2021. okt. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már rákérdeztem nyáron akkor az volt a válasz ,hogy hálátlan kis féltékeny vagyok akinek nem elég semmi. Még ők voltak kiakadva
2021. okt. 23. 10:24
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Hát ilyenkor kell tételesen felsorolni, hogy mivel kapott többet a tesód.Sőt, leírva odatolni eléjük.
2021. okt. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Igen
2021. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1%
Fogd fel úgy, mintha te nem az igazi, csak az örökbe fogadott gyerekük lennél.
2021. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Ennek semmi köze a segítéshez. Te nem "segítesz", hanem otthon élsz és részt veszel a család életében, mert a szüleid nem a cselédeid, hogy az utolsó porszemet is eltakarítsák a feneked alól.

Hogy neked kevesebb jut, mint a nővérednek, az nem jogos, mindent pontosan írj össze az ő oldaláról és a tiedről, és egy elutasítás után tárd a szüleid elé. Ha ilyen tükröt tartasz nekik, lehet, hogy rájönnek, hogy eltérően viselkednek veletek. Nem biztos, hogy direkt van.

2021. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos téged kevésbé szeretnek, és ezen nem fog segíteni az sem, ha több javakat követelsz tőlük.
2021. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt/van, aztán a szüleim csodálkoznak ha valamiben nem akarok segíteni, megcsinálni. Nem is igazán vagyok része a családnak. Mindig is a bátyám létezett, főleg anyám szemében. Ő kapott házat, autót, pénzt én meg lószart se, de tőlem várják majd el hogy gondoskodjak róluk ha ők öregek lesznek, mert szerintük ez a lány dolga... Annak idején anyám meg is mondta, hogy valójában nem akart engem, a szocpol és apám rábészélése miatt születtem erre a világra.
2021. okt. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Amíg otthon élsz a nyakukon, használni fognak. Törekedj az elköltözésre.
2021. okt. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!