Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni ezt a...

Hogy lehet feldolgozni ezt a hatalmas fájdalmat? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban lesz egy fél éve, hogy váratlanul meghalt apukám 51 évesen és 5 hónapja, hogy megszületett a kisfiam. 3 hét volt a különbség, s csak ennyit kellett volna várnia apunak... :( Rengetegszer elmondta, mennyire várja az első kisunokáját. Mióta apu meghalt, teljesen depressziós lettem. Szoptatok, de egy nap csak kétszer, azt is megnyugvásképp adom neki, mert nem volt elég erős a tejem, hiába próbálkoztam egy hónapig. Azt hittem, ha eltelik egy kis idő, jobb lesz. Anyukámat elvittem pszichiáterhez, ő jobban van, én próbáltam a végsőkig tartani magam, most olyan rosszul lettem, fulladok, szorít a szívem éjszaka, halálfélelmem van, beképzelek minden betegséget magamnak. Félek, hogy meghalok és itthagyom a kisfiam, de nem tudom elhinni, hogy nincs apu megbolondultam teljesen. S nem tudok aludni, mert csak kattog az agyam a miérteken. miért kellett elmennie, stb, felemésztettem magam teljesen. Annyira hiányzik, úgy érzem meghalok!

2021. nov. 2. 21:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Ha anyukadnak segitett a pszichologus, akkor hatha neked is tud, hogy csak egy kicsit is mashogy lasd a mostani helyzetet, egy probat meger. Ne add fel, hiszen ott a kisfiad, sajnos az elmulas az elet resze, de a szivedben, az emlekeidben orokre elni fog edesapad.
2021. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
köszi, hogy ezt írod. Én már a hitem is elveszítettem. Ha belegondolok, hogy esetleg ha soha többet nem látom... Akkor nem élem túl. Csütörtökön elmegyek a templomba.
2021. nov. 2. 21:41
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

Őszinte részvétem!


Eleve brutal erzelemingadozason mész át a baba születése után. És akkor ezt meg megfejeli a gyász... Tudsz valakivel beszélni az érzéseidrol?

2021. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
64%

Ha belegondolok, hogy esetleg ha soha többet nem látom... Akkor nem élem túl.

Mire gondolsz? Hogy neked valamilyen betegséged van, vagy anyudat nem látod?

2021. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Ne templomba menj! Pszichiáterhez holnap! Kérj időpontot! A pszichiáter mellett pedig szükséged van pszichológusra! A gyerekednek meg rád! Tragikus egybeesés most a gyász és a szülés utáni depresszió. Külön-külön is kezelést igényelnének, pláne egybe!

A férjed hogy vesz részt az életedben? Az ő családja, más rokonok, barátok?

2021. nov. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Szakember, és barátokkal, rokonokkal minél több időt tölteni, hogy kicsit kikapcsolódj.
2021. nov. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Őszinte részvétem. Én is a pszichiátert javaslom, pánikreakcióid vannak. Azért menj el a templomba is, hívő embernek segíthet, a papoddal is beszélj. Kitartás!
2021. nov. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
Nezd. Az en Apam is meghalt, 20 eves voltam. Azt hiszem mar ketszer irtad ki ugyanezt a kerdest, de egyszer mar volt az biztos. Neked pszichologusra van szukseged, mert a kerdes ujbol es ujboli kiirogatasa nem oldja meg a problemadat.
2021. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
87%
Ez egy nagyon megrázó dolog, főleg ha váratlanul történik. Az ember először fel sem tudja fogni, hogy ilyen tényleg így és pont akkor bekövetkezett. De sajnos vannak ilyenek, igazán csak az idő múlása segít megbékélni a történtekkel, de a templomba járást, pszichológust vagy úgy bármit ami más fele terelheti a figyelmedet megéri megpróbálni.
2021. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
mindenkeppen menj pszichologushoz, nem kell "tartanod magad", hsnem mihamarabb meggyogyulnod lelkileg, a sajat egeszseged erdekeben, es azert, hogy a kisfiadnak jo anyja tudj lenni
2021. nov. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!