Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám halála után élettársa...

Apám halála után élettársa (nem voltak megesküdve) elvitt mindent a házból amit az együtt töltött évek alatt közösen vettek (fagyasztóláda, fagyasztószekrény, mosógép, tévé, autó), anélkül hogy testvéremet és engen értesitett volna. Joga volt erre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
79%

Nő vagyok, 12 éve élünk az én házamban élettársi közösségben a párommal. A páromnak is van háza, az ki van adva.

Eddig eszembe nem jutott, de most ennek a kérdésnek a kapcsán írásban is rendelkezni fogok, hogy MINDEN ami a házban van és nem a fiamtól kaptam ajándékba, az az élettársamat illeti.

Pedig nekem normális gyerekem és menyem van, amellett a nyugdíjam a duplája a pároménak, de a millió és millió dolog, amiben a segítségemre van az NEM FORINTOSÍTHATÓ!

Ahogy az sem, amikor beteg voltam hetekig hordta alólam a szart, ápolt, főzött, mosott, takarított.

Azonnal mennék a padlásra és akasztanám fel magam, ha olyan gyerekem lenne, aki egy használt mosógép, vagy használt TV FELÉÉRT képes lenne címereskedni a párommal, bármit is mond a jog.

Az autón lehetne elmélkedni, de ott is egy 15 éves Suzuki ér 300ezret, ezt sem kellene kihúzkodni alóla, ha falura költözik és van jogosítványa, de úgyis az dönt, hogy kinek a nevén volt.

2021. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
43%
#31, az teljesen természetes, amit te leírtál. De amit a volt élettárs művelt - meg sem várta, hogy kihüljön a holttest és lezáruljon a hagyatéki, már vitt mindent, mint egy karvaly -, szóval az gusztustalan.
2021. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 A kérdező kommentje:
31. Anyám 18 évig volt beteg, apám mellette volt, annak ellenére, hogy már nem voltak házasok. ( ja, "mostohaanyám" apám halála napján azzal rágalmazta anyámat - a saját unokatestvérét-, hogy a válóok azt volt, hogy anyuka azt mondta, apuka molesztált, amiről én tudom legjobban, hogy nem igaz, ezen kivűl ha igaz lenne, a biróság nem engem itélt volna a válás után apámnak hanem az öcsémet, és a válási okmányon sincs semmi ilyesmiről szó.) Apám élettársa kikötötte, hogy hetente lemegy 1-2 napra falura, mert szüksége van az ottani barátok/ismerősök társaságára. Semmi konfliktus nem volt az asszony és köztem, és az anyagiak sem lényegesek ( ja a mosógép nem használt, apám a halála előtti napon vette), hanem az, hogy miután apuka meghalt, nem hivott fel egyszer sem, pedig a gyász közös, én hivtam 2-3 naponként, mindjárt a temetés utánni napon visszament a faluba, és azért szerintem illett volna mondani hogy ezt-és ezt elviszem, ne lepődjetek meg nem találjátok a házban.
2021. nov. 25. 11:47
 34/79 anonim ***** válasza:
26%

#32

Nyilván volt módja egy életen keresztül megismerni a párja gyerekeit, hiszen ő már születésük előtt is családtag volt. És a kérdésből kikövetkeztethető, hogy nem véletlenül tette amit tett.

2021. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 A kérdező kommentje:
32: "mint egy karvaly -, szóval az gusztustalan" - köszönöm. Ez az ami bánt. Legalább te megértettél.
2021. nov. 25. 11:50
 36/79 anonim ***** válasza:
74%

"...a válóok azt volt, hogy anyuka azt mondta, apuka molesztált, amiről én tudom legjobban, hogy nem igaz."


Nagyon elkanyarodunk!

Ha anyád szemébe merte mondani, akkor anyád nyilván mondta, még ha nem is igaz.

De ez hogy jön egyébként is ide, a mosógéphez, meg a tv-hez?

2021. nov. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 A kérdező kommentje:
36:Nem anyám szemébe. Anyám tizenöt éve meghalt. De apám temetése napján mondta nekem és öcsémnek, és hogy bizonyitsa, elővette a válási okmányt,(csak tudnám, hogy sierkűlt ilyen gyorsan előkeriteniÖ és azon semmi ilyesmi nincs, csak közös megeggyezés alapján váltak. Igazad van, elkanyarodtunk, de felgyülemlett bennem a keserűség.
2021. nov. 25. 11:56
 38/79 anonim ***** válasza:
42%

"...elővette a válási okmányt,(csak tudnám, hogy sierkűlt ilyen gyorsan előkeriteni"


Tudod, normális helyen egy helyen vannak az iratok, csak be kell nyúlni és elővenni.

2021. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 A kérdező kommentje:

38. Nem ez a lényeg, hanem

- hogy apámat még el sem temettük, és aznap miket mondott egy asszonyra aki nem él már,

- hogy annak ellenére, hogy bár mondtuk neki maradjon a házban, hisz tudjuk mit jelent neki ez a hely, mindjárt másnap visszament az övébe,

- hogy bár a fájdalmunk ugyanaz, fel sem hivott egyszer sem,( bár közelebbi rokonnak számitok egy "mostohagyermek")

-hogy annak ellenére hogy van kulcsom a házhoz, mondtam neki, én oda be nem lépek a hagyatéki tárgyalás előtt ha ő nincsen ott, mert nem érzem magam arra feljogosultnak, ő pedig elkezdett hurcolkodni...

2021. nov. 25. 12:36
 40/79 anonim ***** válasza:
38%

#39


Azt értsd meg, hogy JOGILAG neked van igazad, viszont erkölcsileg nem, ...de ezt valaki vagy érzi vagy nem!

Nyilván azért kezdett hurcolkodni, mert ismert téged (titeket) és így próbálta menteni azokat, amit együtt raktak össze apáddal és nektek egy filléretek nincs benne.

Te sem szeretetből hívogatod, hanem a cuccok miatt, legalább itt, névtelenül ne szépíts!

Anyádról nem mondott semmit, csak idézte anyád mondását, ami vagy igaz, vagy nem, biztos, hogy nem a kisujjából szopta és valamilyen szinten témába került, nem magától kezdte mondogatni.

Mondd meg őszintén!

Olyan szinten nyomorban éltek, hogy használt cuccok negyedéért - hiszen 2-en vagytok testvérek - muszáj így csúfoskodnod?

...mert eddig az apád halálának fájdalmáról szavad sem volt, pedig ő nevelt fel.

2021. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!