Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám halála után élettársa...

Apám halála után élettársa (nem voltak megesküdve) elvitt mindent a házból amit az együtt töltött évek alatt közösen vettek (fagyasztóláda, fagyasztószekrény, mosógép, tévé, autó), anélkül hogy testvéremet és engen értesitett volna. Joga volt erre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
81%

56: Egyéb iránt nem kell besértődni a kommentek miatt, mindenhol vannak **** emberek.

A kommentekből rá kell (rá is szoktak) érezni a helyes útra, már csak úgy kell tenned, ami csak rajtad múlik...

2021. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
62%

A kérdező a saját kérdésére válaszol! 😂

Innentől kamu az egész. 😁

2021. nov. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
76%
62: ezt nem értem
2021. nov. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
79%
Végülis nem te éltél ott velük, nem te vetted azokat a dolgokat amiket elvitt az élettársa. Nem szólt róla, mert egyértelműnek gondolta hogy ahhoz neki van joga. Én ís úgy gondolom. Nehogy már akkor most nem veszek semmit mert ha valami történik a párommal akkor viszik a gyerekei? Építkezünk...... Mindenki haladjon a saját férjével......
2021. nov. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
10%
Előző vagyok. De előszedheted a hagyatékin a témát, tök ciki...
2021. nov. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
38%

#48: Rosszul tudod, a gyerekek pedig koppanhatnak jó nagyot.


Házastárs öröklése leszármazó mellett:


Az örökhagyó házastársát leszármazó örökös mellett megilleti


– a holtig tartó haszonélvezeti jog az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon; és


– egy gyermekrész a hagyaték többi részéből.


Az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon a házastárs által megörökölt haszonélvezeti jog nem korlátozható, és a házastárssal szemben megváltása nem igényelhető a leszármazók részéről.


A hagyatéki eljárás során kötött osztályos egyezségben a házastársnak a gyermekrész helyett az egész hagyatékra kiterjedő holtig tartó haszonélvezeti jog biztosítható.

(forrás: [link]

2021. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
96%
#66: te tudod rosszul. Csak akkor jár a haszonélvezeti jog a közösen lakott lakásra /házra ha az a hagyaték része. Ha az ingatlan nem az elhunyt tulajdona (vagy nincs benne tulajdonrésze) akkor a házastársnak nem jár haszonélvezeti jog. Ki kell költöznie a házastársa halála után.
2021. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
90%
#66: Tévedsz, ez biztosan nincs így. Írtam, hogy a ház nem a férjem tulajdona. Üdv.
2021. nov. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
83%
#67: Köszönöm a pontosítást, én is így tudom.
2021. nov. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
69%

Az a helyzet minden a gyereké ha megtehetné.!!Még jó hogy valamijen színten a törvény tiszteli a mostohát legyen az nő vagy férfi.

Csak azt elfelejtik hogy amít örökölnek és a szűlő a mostohával közösen szerzett abban sok esetben nagyobb ereje van a mostohának mint a szülőnek.

De ilyen a törvény.

Sajnos a törvény kényszeríti sok esetben ara két embert hogy ne kezdjen közös életet senkível mert ha meghal rengeteg bánatot fájdalmat érez pluszban mert amiért megdolgozott azt is elveszik tőle!

2021. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!