Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám halála után élettársa...

Apám halála után élettársa (nem voltak megesküdve) elvitt mindent a házból amit az együtt töltött évek alatt közösen vettek (fagyasztóláda, fagyasztószekrény, mosógép, tévé, autó), anélkül hogy testvéremet és engen értesitett volna. Joga volt erre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2021. nov. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
76%

Volt végrendelete apukádnak?


Ha volt akkor abban valószínűleg mindent le írt, hogy kinek mi.


Ha nem akkor pedig hagyatéki tárgyaláson szépen mindent le kell írni amit elvitt, mivel te vagy a gyereke minimum a fele jár neked.

2021. nov. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
25%

Ne haragudj4 De ha ennyire h*lye voltál hogy szó nélkül engedted, akkor ő lazán ki fog forgatni titteket pár dologból!

Ha csak, VALÓBAN nem hagyjátok!

Nekem volt pár tehetetlen béna ismerősöm, akinek hiába mondtam hogy ne hagyja, mégis nyálaskodtak és hagyták magukat.

Ezért vagyok kissé indulatos ebben a kérdésben!

Ha hagyod magad, úgy kell neked ő meg röhög a markába, ha nem, akkor Ne is hagyd, de tényleg! És ez a helyes út. A többi rajtad múlik!

2021. nov. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
81%

Nem, még bejegyzett élettársi kapcsolat esetén is külön keresőnek számítanak, nem közös semmi hivatalosan, kivétel ha erről külön élettársi vagyonmegosztási szerződést írnak.


Szóval ilyen tekintetben max azt vihette volna el amit saját maga fizetett ki egyedül.

2021. nov. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
56%
4: Pontosan!
2021. nov. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
63%

Meddig éltek együtt apukád és élettársa? Anyagi helyzetükről tudtatok a testvéreddel?


Volt rendszeres kapcsolattartás valamilyen formában közöttetek?

2021. nov. 25. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
64%
Meghalt apukád és tényleg ez számít ? Ha hivatalos, ha nem, én biztos odaadnám neki azokat amiket közösen vettek ( ha tényleg régóta lettek volna együtt nem pár hónapja ) persze tok jó hogy minden a tiétek meg örökség, de sztem ilyenkor egymast segíteni kéne.. gondolom azért is vitte el mert tudta hogyha rajtatok múlik földönfutó lesz
2021. nov. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

#7:+1

Kérdező! Joga volt? Talán (lehet, hogy a rezsit apád fizette, az élettárs meg a nagyberendezéseket) . Meg tudta tenni? Megtette. Bizonyítani tudod, hogy a te örökséged? Nem, különben nem ide írnál. Feljelenteni megéri? Nem.

Egyébként a kocsit hivatalosan is meg tudod érdeklődni, hogy kié, mégpontosabban ennek azért nyoma lett volna a hagyatéki végzésben.

Felejtsd el!

2021. nov. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, te mennyit fizettél ezekbe a dolgokba vagy csak a markod tartod?
2021. nov. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
41%

4, aranyos, hogy úgy adsz tanácsot, hogy a fogalmakat sem ismered

Bejegyzett élettárs azonos nemű párok esetén van.

Különböző neműek regisztráltak.

2021. nov. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!