Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám halála után élettársa...

Apám halála után élettársa (nem voltak megesküdve) elvitt mindent a házból amit az együtt töltött évek alatt közösen vettek (fagyasztóláda, fagyasztószekrény, mosógép, tévé, autó), anélkül hogy testvéremet és engen értesitett volna. Joga volt erre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
66%

31nagyon jól gondolod

Az ilyen helyzetekbe halál után az ember a párjáról végrendeletbe gondoskodnik.

Mi is ezt tettük.

A párommal házasok vagyunk egyikünk sem hozott a nyomoron és a fájdalmon és párom betegségén kívül semmít, a házasságunk a.(Ő rokkant)Még is már most az ő gyereke követelné a rokkant nyugdíját hisz az őt illeti nehogy az ágyasa az ő szemükbe első perctől az vagyok (Nem miattam váltak párom már elvált volt mikor megismerkedtünk)Ha.belegondolok hagyatékin (remélem soha nem én fogok ott ülni)ha nem lenne végrendelet kiforgatnák belőlem az utolsó szuszt is.Amiért zömében ên dolgoztam.Ez nem a páromnak szól mert neki érte bármit megadnák és megtennék.

Tudod nagyon síralmas milyen anyagias gyerekek vannak.Mindent magukénak gondolnak.

2021. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
71%
# 49, 50: köszi a választ. Igen, tudom, hogy a végrendelet egyszerűsítené, de -érdekes módon- a férjem valahogy nem akar arról tudomást venni, hogy halandók vagyunk.:) Nekem van végrendeletem és ezt ő tudja, házassági szerződésünk is van, szóval az anyagi dolgokat mi elég tudatosan kezeljük... De mégis, úgy érzem, fájna neki, ha arra kérném, hogy végrendelkezzen a mindennapi dolgainkról. Egyébként a cuccok nem képviselnek különösebb értéket, számomra is bizonyos dolgoknak érzelmi értéke van másoknak meg egyszerűen praktikus értéke: érted, az ember egy 10 éves hűtőt/mosogatót nem tekint értéknek, de erősen megnehezíti az újrakezdést, ha azzal kell kezdeni, hogy veszek kiskanalat, lavórt, hűtőt, stb... Eszembe se jutott eddig, hogy a költözéssel meg kéne várnom a hagyatékit, az én fejemben pont az volt, hogy a békesség kedvéért minél előbb költözzek ki a házból, hogy szabadon rendelkezhessenek vele a gyerekek.
2021. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon megoszlanak a vélemények és egész lavinát inditottam a kérdésemmel, nem volt szándékomban. Egyszerűen csalódottnak és szomorúnak éreztem magam a tegnapi telefonbeszélgetés után, szükségét éreztem hogy valahogy kimondjam ezt. A temetést nem az élettárs fizette, egy részét a biztositás fedezi, a többit az öcsémmel oldjuk meg. Mivel a testvérem kűlföldi, ritkán találkozik az itteni rokonokkal, szerette volna, ha egy ebédet is szervezünk a temetés után. Az élettárs kijelentette, hogy ebben nem vesz részt (anyagilag), a szervezés az én feladatom volt, a számlákat ketten álltuk (több mint negyven személyről van szó).A számlákat is (áram, gáz, az utolsó internet meg még ha van valami) magamra vállaltam. Sőt,apuka halála előtt egy hónappal vett valamilyen matracokat, kb. 150000 -ért, amik nincsenek kifizetve,(és amiket még csak nem is láttam) ez az adósság is a mi vállunkat terheli. Mennyire rosszul lehet értelmezni az irott szót. Mert nem az zavart, hogy elvitte amit úgy érez, hogy őt illeti meg. Hisz apámmal jó megvoltak, minden héten találkoztunk, a tágabb család is többször összejött. És örűltem is, hogy anyám halála után apuka talált valakit, aki örömet visz az életébe. És bár a ház 20 százaléka a nevemen van, mondtam, hogy egyedűl nem megyek el a hagyatéki tárgyalásig, mert nem éreztem azt hogy jogom lenne hozzá. Ezért is érintett igy ez az eset, mert ha csak mondta volna: figyelj, elvinném ezt-meg ezt, nem bántott volna. De igy elképzeltem, hogy is érkezhetett a házhoz, teherautóval vagy mivel, hogy elvigye amit gondol (még a tűzrevaló felét is). Szóval, elnézést kérek, hogy igy felborzoltam a kedélyeket :-( ....
2021. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
83%
#54, azért a fiókok közötti váltást elszúrtad :)
2021. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
80%
Igen, naponta élvezi itt valaki ezeket a családi drámákat, grat.
2021. nov. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
69%
54:Nem szúrtam el. Csak töröltem a regisztrációt egy válasz után, amelyik teljes meg nem értésről árulkodott és fájt. Később viszont kiváncsi voltam a többi kommentre is....
2021. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
83%

#52: ha a ház amiben éltek a férjed gyerekeinek a tulajdona, akkor nem kell megvárni a hagyatéki tárgyalást mert az ingatlan nem a hagyaték része. A halotti anyakönyvi kivonat bemutatása elég a haszonélvezeti jog törléséhez. Onnantól neked abból az ingatlanból ku kell költözni, ha a tulajdonosok ezt kérik.

Ellenben az ingóságokat nem viheted el a hagyatéki tárgyalásig.

2021. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
75%
#57: Óh, ez a 'finomítás' pláne nem volt meg, köszi a pontosítást. Szerencsére nem központi kérdés, de ha nagyon ki akarnám sarkítani, akkor tulajdonképpen még életében kipucolhatnám a lakást, és akkor még csak nem is haszonélvezetem lenne a kedvenc fazekamon, hanem tulajdonjogom. Muris ez a jogszabály. :)
2021. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
72%

#56


"Csak töröltem a regisztrációt egy válasz után, amelyik teljes meg nem értésről árulkodott és fájt.Később viszont kiváncsi voltam a többi kommentre is...."


MEGGONDOLATLAN(!) vagy és komolytalan.


- Ha megsértődsz egy komment miatt a Gyakorira, akkor nem vagy idevaló.

- Ha törlöd magad, akkor töröld az összes regisztrációdat, mert így inkább vicces vagy.

2021. nov. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
64%

59:Egyet értek!

56:Tehát akkor csak érzelegni jöttél ide? Aztán visszamész a magán életbe, és a továbbiakban is bolondot hagysz magadból csinálni a mostohád által...

Jol van....

2021. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!