Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túllépni ezen,...

Hogyan lehet túllépni ezen, ha felnőttként rádöbben az ember, mennyire elrontották a szülei az életét?

Figyelt kérdés

Sokan abból indulnak ki, hogy ha egy gyerek felett fedél van, étel az asztalon és nincs rendszeresen agyba-főbe verve, akkor ott minden rendben van, bármi kifogás csak gyerekhiszti, nem több.

Csakhogy ez gyakran nem igaz. Valahogy mindig olyan érzésem volt, hogy nem olyanra sikerültem, mint amilyennek megálmodtak és ez rendre megkeserítette

az életemet. A családomban mindig fekete báránynak számítottam és esélyem sem volt rá, hogy ebből a szerepből kikerüljek. Folyamatosan, egész életemben a negativitás ömlött rám és segítséggel senkihez sem fordulhattam. A fenyegetőzés, lelki terror folyamatos volt és időnként azért volt ott fizikai is. Továbbá a "bezzegemberek" emlegetése és azé is, hogy nem viszem semmire. Ez mintegy önbeteljesítő jóslatként meg is valósult, nem lettem egy különösebben értékes ember.

Sokat gondolkodtam ezeken a dolgokon, még most felnőtt fejjel is és az a durva, hogy több esetben érzem, hogy lehetett volna másként is és nem itt tartanék. Sem karrier, sem magánélet ügyében. De félek tőle, hogy lassan belebolondulok ebbe, pedig nem kellene.

Lehet egyáltalán valamit tenni utólag?



2021. dec. 3. 23:12
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%

Nem hinném, hogy ez ennyire determinált, egyébként abba nem gondolsz bele, hogy olyan ember, aki mindig csak a negatívumokat látta a világban és támogatást várna, a válaszod olvasásakor nem támogatást kap? Tehát a "úgyse fog sikerülni", "megmondták mások is" stb és a végén még nem csinálja meg, nem méreti meg magát, nem tanul tovább, mert "más tapasztalatból is azt mondta, hogy"... stb.

Sose tudja meg: mi lett volna, ha mer lépni.

2021. dec. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
23%
Nagy divat lett a szülőket okolni manapság kb mindenért.Kaptatok 8 évesen 2 pofont és jajj már az egész életemre kihatással van.A saját sikertelenségedért maximum magadat okolhatod.Érdekes engem kb napi szinten megvertek a nagyszüleim mégsem kellett dilidokihoz járnom vele.Egyszerüen csak nem szerettem őket,ennyi.Felnőtt ember vagy az isfen áljon meg...naa lehet lepontozni hajráá
2021. dec. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
78%

#12


Ha valakit napi szinten vernek a szülei,az bizony nem normális!

És,igen is lehet vele olyat okozni,ami miatt már nem lesz belőle normális ember.


Genetika is részben,de a környezeti hatások is számítanak.


Az én szüleim pl,szorongóak.Mindketten elkezdtek inni,ma már elviselhetetlenek.


Nem tudok idegen helyen wc-re menni,annyira szorongok emberek társaságában.

Ez lehet genetika,lehet trauma is.

De akkor sem tudok normál életet élni.

Ez óvodás korom óta van,és bár még nem vagyok annyi idős,mint a kérdező hasonló életutam van nekem is.

Én is jártam egyetemre,de teljesen feleslegesen.

2021. dec. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
15%
2# Eszter? Létezne ez?
2021. dec. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
93%

Mindenki másképp dolgozza fel az ilyeneket, képesek maradandó nyomot hagyni a napi szintű alázások, a "úgyse vagy képes semmire, megmondtuk"-típusú undorító beszólások is.

Valaki azt írta:

"Az állásinterjúkon tudják hogyan kell kiszűrni az ilyen embereket,milyen kérdéseket kell feltenni."

Jah persze, a közösség számára káros embereket (felfelé nyal, lefelé tapos, oldalra könyököl), meg a másokat fúrkálókat se tudják kiszűrni...

Én az ilyen, fentebb leírt, közösségre károsakat nevezném sérülteknek.

2021. dec. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
41%

#15


Vezető beosztásra pontosan a szociálisan érzéketlen emberek jók.

Legalábbis a többség ezt gondolja.



De,csak egy gyárban is a sorvezető általában egy nem túl szimpatikus ember.

2021. dec. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
18%

Most van valami köze bőrét bajod vagy csak panaszkodsz mert konkrét bajod nincs le írva

Az Meg hogy szar gyerekorod volt elég sok embernek az volt ,nekem is még sem írok ki kérdést hogy litániát írják róla .

2021. dec. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 Lazy Lover ***** válasza:
82%
Attól függ hány éves vagy... Tanulj egy jó szakmát meg egy idegen nyelvet és a legfontosabb hogy zárd le a múltat keress egy hobbit az el tereli a gondolatodat én is sajnos így jártam tanultam egy jó szakmát most jogsizok lezártam a múltamat ha állandóan azon keseregsz nem lesz jobb hidd el
2021. dec. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
75%
Ezt úgy hívják, hogy bántalmazás, első lépésként nevezzük nevén a dolgokat. Csak amíg a társadalomban addig nincs probléma, amíg vér nem folyik típusú mentalitás az általános, addig nagyon nehéz a hasonló problémákat megélt embereknek. Én is hasonlóan érzem magam. A gond az, hogy a gyerekkorból hozott dolgok belénk rögzülnek, személyiségtől függően más negatív hatás fog erősödni. Előlről kell kezdeni mindent és a helyes gondolkodási mintákat beépíteni és a rosszakat lecserélni. Soha nem késő semmi, mindegy hány éves az ember. Gyerekként nem volt választásunk, de felnőttként már van, és eldönthetjük, hogy szeretnénk-e más életet magunknak, mint amit belénk tápláltak gyerekkorunkban. Ehhez szükség van segítségre, de soha nem késő. Az első lépést már megtetted.
2021. dec. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
89%

Pszichológus/pszichiáter/pszichoterápia, illetve ha nagyon-nagyon szükséges, gyógyszerek, ezen kívül rengeteg önismeret, érdemes önismereti, pszichológiai könyveket olvasni, nekem sokat segítettek.

Tudom, miről beszélsz, én is átéltem. Nem akarok távdiagnosztizálni, de apám pedofil, illetve egy nárcisztikus, mérgező ember, anyám depressziós és teljesen idegbeteg ember volt gyerekkoromban, folyamatos volt nálunk is a lelki terror, a gyermek felnőtt szerepbe helyezése. Egész gyermekkorom azzal telt, hogy próbáltam túlélni. Amint lehetett, elmenekültem otthonról és amint biztonságban éreztem magam, úgymond, jöttek a gondok: extra szorongás, pánikrohamok, deperszonalizáció, a mai napig küzdök velük. Megjártam néhány pszichológust, egyik sem segített, de eddig nem kerestem újabbat: próbálok magamon segíteni, és ha úgy érzem, nem bírom, elmegyek szakemberhez. Szerintem a gyógyulás első fázisa, hogy felismered: gondod van, ami nem a te hibád. A második, hogy elfogadod, amit veled tettek és belegondolsz, hogy ők csak azt tették, amit tudtak és amit láttak.

Az emberek nagyon könnyen ítélkeznek. A szellemi terror ugyan olyan káros, mint a fizikai bántalmazás. Mai napig egyik szülőm sem normális, én úgy gondolom ennek ellenére mind értékrendileg, mind viselkedésileg különbözök tőlük, de harcolok is ezért foggal-körömmel.

Az emberek, köztük a saját anyám is könnyen vágja a fejemhez, hogy tanulni kellett volna (nincs diplomám), de abba nem gondol bele, hogy ott volt egy gyerek, aki a túlélésre játszott, hogy lett volna ereje tanulni? Ez pedig a mai napig kihat. Sokan egész életükben cipelik az ilyen terheket, mert emberek vagyunk, ettől nem könnyű megszabadulni. Van, akinek sikerül, van, akinek nem.

Én ennyit tudok hozzátenni a témához, váljék hasznodra.

2021. dec. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!