Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túllépni ezen,...

Hogyan lehet túllépni ezen, ha felnőttként rádöbben az ember, mennyire elrontották a szülei az életét?

Figyelt kérdés

Sokan abból indulnak ki, hogy ha egy gyerek felett fedél van, étel az asztalon és nincs rendszeresen agyba-főbe verve, akkor ott minden rendben van, bármi kifogás csak gyerekhiszti, nem több.

Csakhogy ez gyakran nem igaz. Valahogy mindig olyan érzésem volt, hogy nem olyanra sikerültem, mint amilyennek megálmodtak és ez rendre megkeserítette

az életemet. A családomban mindig fekete báránynak számítottam és esélyem sem volt rá, hogy ebből a szerepből kikerüljek. Folyamatosan, egész életemben a negativitás ömlött rám és segítséggel senkihez sem fordulhattam. A fenyegetőzés, lelki terror folyamatos volt és időnként azért volt ott fizikai is. Továbbá a "bezzegemberek" emlegetése és azé is, hogy nem viszem semmire. Ez mintegy önbeteljesítő jóslatként meg is valósult, nem lettem egy különösebben értékes ember.

Sokat gondolkodtam ezeken a dolgokon, még most felnőtt fejjel is és az a durva, hogy több esetben érzem, hogy lehetett volna másként is és nem itt tartanék. Sem karrier, sem magánélet ügyében. De félek tőle, hogy lassan belebolondulok ebbe, pedig nem kellene.

Lehet egyáltalán valamit tenni utólag?



2021. dec. 3. 23:12
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
44%
Az első mondatban véletlenül 2-est nyomtam 3-as helyett, bocsi. :D
2021. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

26-os

Leírhatom, de inkább privátban, ha nem gond.

2021. dec. 4. 19:18
 33/36 anonymousreview60 ***** válasza:
74%
Miért privátban?
2021. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért, mert az előbb általa felsorolt szintekhez képest a béka hátsó fele alatt sem vagyok és nem akarom lejáratni magam. Megtörtént már éppen elégszer.Elég, ha egy ember mondja, hogy "Bocs, akkor tévedtem!"
2021. dec. 4. 20:28
 35/36 Gombanyo12 válasza:
40%
A gyermekkori és későbbi traumák feldolgozásában nagyon sokat segíthet egy jó kineziológus, és a pszihodráma tanfolyamok.
2021. dec. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
83%

Ha ezt bárki meg tudná oldani nem lenne annyi szélhámos pszichológus,terapeuta,stb.

Ez egy nehéz helyzet!

2021. dec. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!