Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi bocsátható meg, nézhető...

Mi bocsátható meg, nézhető el, egy beteg (paranoid skizofrén) anyának?

Figyelt kérdés
Akinek van ilyen rokona, az biztos tudja, hogy miről beszélek. Egyszerűen csak ő létezik. Se unoka, se gyerek, se karácsony, se születésnap.
2010. szept. 6. 07:30
1 2 3
 21/28 Tóth Margit válasza:
Segítenünk kell az ilyen és ehez hasonló édesanyákon. Én most írtam levelet az enyémnek és levél írás közben fejtettem meg, hogy igazából hol a baj! Mindig elnéző voltam vele szembe, és éppen ezért nem gondoltam arra, hogy ilyen nagy lehet a baj. Mindég kiabált, veszekedett minenért, nem örült semminek, amit tettünk. Nem adtam fel, továbbra is törekedtem a jóra, aztán be kellett látnom, hogy nem én vagyok a rossz, hanem vele van a baj. Hogy betegség ez sose jutott eszembe. De visszaolvasva a leveleiteket, elgongolkodtat... Az ilyen szülők nem értékelik saját magukat, nincs önbizalmuk, ezért a gyerekeiket se tudják értékelni. Tehetsz bármit, akkor is rossz leszel. Egy 1 személyes dráma főszereplőinek érzik magukat, és nincsenek tudatában, hogy a drámát közösen éljük át. Mindenki és minden összeesküdött ellenük. Nekünk az a feladatunk, hogy elismerjük erőfeszítéseiket és ne vigyük ezt tovább a mi gyerekeink életébe. Én például bocsánatot kértem tőle és arra kértem tegye le a nagy terhet, amit cipel, mert egyre fogy az ereje és a teher egyre nagyobb. Kíváncsian várom, sikerül-e neki? Már négyszer jöttem úgy el otthonról, hogy sose nyitom rá az ajtót többé, de mégse tudtam megtenni. Hibásnak érzem magam, mert sose adtam tudtára, hogy megsértett. Nem szabtam neki meg a határt. Most finoman érzékeltettem vele, hogy megint a lelkemre csapta az ajtót, rajta a sor, hogy kinyissa, megadva neki a lehetőséget a bocsánatra. Biztosítottam róla, hogy nem haragszom, szeretem ezek után is, de ne várjon, nem megyek többé! Kíváncsi vagyok meddig bírom ki? És arra, hogy lesz-e fejlemény! Ha hallanátok, arról, hogy Böjte Csaba tart egy édesanya tanfolyamot szóljatok, első lennék, aki benevezném őt is!
2012. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
Én az anyámmal élek együtt, csak ketten vagyunk és tudom h skizofrén....de nem ismeri el..és születésem óta ez megy (nem sorolom, aki tudja az tudja h miről van szó)...én lelkileg is és fizikálisan is leépültem..... :(
2013. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
nekem 41 évembe került hogy feldolgozzam skizofrén mind a 2 szülöm borzalmas gyerekkorom volt de hiába reméljük a javulást nemfog eljönni soha sem mert ez a betegség nem gyógyítható max. enyhíthető gyógyszerekkel és terápiával örökké de erre sosem hajlandó a beteg mert ugye ő nem hülye .hát igen hiába haragszol rá hisz egyszerűen sosem fogja érdekelni sem a gyereke sem az unokái még ha úgy tesz sem igazi.ami maradt az igazi személyiségéből azt kell értékelni szeretni de a távolságot megkell tartani mert tönkre tesznek mert a szülő az szülő hatnak rád sajna nagyon..én az apukámmal találkozom néha tanulásban tud segíteni mert fizikusira járt ..ő volt a rosszabb rémületbe tartotta a családot nem adott haza pénzt föladta
2014. ápr. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
a pénzt az éhezőknek én meg volt hogy elájultam az éhségtől mert 3 napja nem adtak semmit enni jól keresett sikeres ember volt egy darabig de otthon elborult az elméje idönként és 2 évente bekellett vitetni a pszichiátriára ...s orolnám tovább de 2 vaskos kötet nem lenn elég rá remélem segít valamit és olvasod majd
2014. ápr. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

milyen tünetei annak ennek a betegségnek?


az én anyámról : veszekedési kényszere van, má embereket lenéz,mindenkit rosszabbnak tart magánál. Szerinte mindenkinek róla kéne példát venni..munkamániás,

drága pénzen vásárol magának minfdenféle dolgokat amikat aztán nem használ. az egész házát csak a látogtók számára tartja fent,(2 generációs ház)ö pedig egy mini nyárikonyhában éli az életét. állandán gyanakodik, hogy minden ellene van.. Mindenkit le akar uralni ,mert ö mindent jobban tud, nem lehet vele beszélgetni,mert állandóan üvöltözik. Nem érdeklik az unokái ,nem érdeklödik,ök is sokszor sírva rohannak el töle.. Azét irtam le ezeket,mert tudni szertném ,hogy hasonlóak e a problémák.

2014. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Mikor értik már meg az emberek, hogy a mentális, pszichés betegségek ugyanolyan betegségek, mint bármelyik más, és hogy ugyanúgy nem szándékosan lesz beteg valaki, mint ahogy semmilyen betegséget nem szándékosan kap el az ember?"


Sajnos sokan tán soha nem fogják fel.


Én pánik beteg vagyok, az igaz más jellegű, de azt se értik sokan meg, két kapcsolatom is rá ment, és folyamatosan azt kaptam a környezetemtől meg, h csak színészkedek stb., holott a pánik betegség se arról szól csak, hogy fél valaki, meg direkt vannak rohamai stb.


Kérdezőnek: betegség esetén épp, azért mert beteg nincs mit megbocsátani, segíteni kell anyukádnak, és elviselni. Nehéz, tudom magamról is, h nehéz a környezetemnek is velem, de hidd el, nem direkt beteg mentálisan se az ember.

2014. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Skizofrén nagymamámmal lakunk együtt(Anya, tesó, én)Nem önszántunkból lakunk itt,hanem azért mert rá vagyunk utalva,anya munkanélküli lett,édesapám meghalt stb.

20 éves vagyok, de már úgy érzem belerokkanok, tudja magáról,hogy beteg és sokszor ezzel takarózik.Próbálunk vele normálisan kommunikálni, de mindig ellenszegül.Vizelettartási gondja is van(állandóan behugyozik)és mégis simán megiszik 4 litert egy nap.WC után mindig könyörögni kell neki,hogy mosson kezet és mégse teszi azt,az összes ételt megtaperálja,hozzányúl,megnyalja UNDORÍTÓ,és ezt napi szinten.A mosatlant elpakolja a tiszta edények közé,ha ken egy kenyeret magának,akkor lenyalja a kést és úgy teszi vissza.Magas a vérnyomása, rengeteg gyógyszert szed.Ő az első aki kávézik reggel,4 személyes a kávéfőző,ebből 1/5 adagot anya és én iszunk meg.Hiába dugjuk el ő felkutatja,de ez így van minden mással is.Ha eldugunk vmit addig kutat míg meg nem találja.Cukorbeteg is, hiába vesszük meg neki, a diabetikus ételeket azokat NEM eszi.Colát úgy issza mint más a vizet,ha nincs otthon valami ami neki kell, akkor képes kivenni a pénztárcánkból a pénzt, hazudni stb.

2015. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
A kávésra,vissza mi 1/5 adaogt iszunk ketten, a maradékot egyedül issza meg.
2015. ápr. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!