Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi bocsátható meg, nézhető...

Mi bocsátható meg, nézhető el, egy beteg (paranoid skizofrén) anyának?

Figyelt kérdés
Akinek van ilyen rokona, az biztos tudja, hogy miről beszélek. Egyszerűen csak ő létezik. Se unoka, se gyerek, se karácsony, se születésnap.
2010. szept. 6. 07:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
62%

enyémnek agysorvadása van, és állandóan ordibált, talán emiatt lettem rákos is, mert iszonyatos mennyiségű stresszt kellett miatta elviselnem.

csupa lelkiismeret furdalás amit okoz nekem.

szörnyű

2010. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
72%

08:17

Igen, azt hiszem, hogy nagyon sok embernek igy kellene hozza allni egy beteg emberhez.

Az En gyermekeim sem kaptak ajandekokat a nagyszuloktol, ugyanugy, mint En sem annak idejen.


Az onzetlen-oszinte szeretet, tisztelet, egyutterzes a nagyon fontos egy csaladon belul,

s nem utolso sorban a turelem.


Neharagudj, de a Te gondolataidat kellene helyre tenni, mivel az adott "allapot" szerint kell gondolkozni, es hidd el, hogy nem a fizikai ajandek a fontos, a lelki beke

es az egeszseg!


Egyutterzes! Kepzeld el, hogy Te lennel az Anyukad helyeben!

Nehez ugye?

Fogadd el Ot es szeresd, mert nem O tehet a betegsegerol,

s adj halat a teremtodnek, hogy nem egy fekvo beteg, Akirol Neked kellene gondoskodni.


Ne azon tord a fejed, hogy Te mit kaptal es kapsz, a legfontosabb,

hogy Te mit adsz, es adhatsz, mint erzelmek!

2010. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%

furcsa. az ilyen embereknek általában nem szokott gyerekük lenni.

ismerek egy lányt, aki ezzel a betegséggel él, de ő nem olyan felelőtlen, h gyereket szüljön.

gondolom xar neki, de nem szeretne tönkretenni egy ártatlan életet.


nekem a papám volt alzheimeres. neki is elnéztem mindent, hiszen amíg jól volt, addig úgy imádott, hogy azt szavakban nem lehet kifejezni.

2010. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Az anyámnak már akkor alakult ki, mikor már mi megszülettünk. Amikor elváltak a szüleim akkor kezdődött, de akkor még a válás és a megváltozott körülmények rovására írtam.Azóta súlyosbodott a helyzet. Orvoshoz jár és szedi is a gyógyszereket.

De mivel nem élünk együtt, ezért nem látom, mindent szed-e. Az a baj, hogy amikor jobban van, akkor úgy érzi, el is hagyhatja a gyógyszereket. Után meg úgy gondolja, hogy nem is kell neki szedni, mert ezek a gyógyszerek leszedálják.

És ugye meggyőzni sem lehet, hogy ő beteg.

2010. szept. 6. 10:12
 15/28 anonim ***** válasza:
13%

bennem egy világ dőlne össze ha nem érdekelné a gyermekem megszületése. próbálj meg annyit foglalkozni vele amennyit muszáj, ha a saját unokája felé nem táplál érzelmeket akkor feléd se meg senki felé nem fog.

f19

2010. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondták páran nem tehet róla, hoby beteg. Ez így van. Sajnso ha olyan nnehéz elviselni, hogy el kell menni messzebb lakni, nem hibáztatlak. Kívülállóként könnyen beszélünk itt, hogy ezt kéne meg azt kéne. Igazándiból itt már az egészségügynek kéne,(nekik kéne kényszerkezelnie vagy felügyelnie, mert sajna még ennél is súlyosabb lehet, rosszabb esetben ön és közveszélyes) de ez már politika.

Én nem tudom mit tennék a helyedben őszintén megmondom.

Én elköltöztem, mert bár Anyukám beteg nem az agyával van baj, felfog mindent csak lexarta. Megbeszélni nem lehetett, mert az életfelfogásával volt a baj, és hát a felnőttek (pláne 30-on 40-en túl) nem változnak.

Azért, ha lehet figyeljél rá, néha hívd fel az dokit, hogy miket szed, akar-e másikat szedetni ami talán jobban használ stb.

2010. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ha tényleg beteg, akkor erről egyáltalán nem tehet, és ezért fölösleges kiakadni. Ha viszont nem szedi a gyógyszert, bántalmazott, vagy a betegségére hivatkozva tojik le mindent és mindenkit (van skizofrén ismerősöm, a nap nagy részében "eszénél van", normálisan viselkedik stb.), akkor megvan rá a jogod.
2010. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Nekem apám volt ilyen. Gyűlöltem! Miután elköltöztem, azóta nem tartjuk a kapcsoltaot.
2010. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Attól nem gyógyul meg, hogy van egy-két önkéntes áldozata. Erre valók az orvosok.
2010. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
71%
Az enyém megint nem szedi a gyógyszereit, megint kezd beborúlni. Ilyenkor a csalűdját úútálja, hangoztatja, hogy nem tudja minek szült meg minket és különbenis mindenki dögöljön meg. Komolyan nem tudom eldönteni, hogy a gyógyszeres állat nem-e egy elnyomott állapot és ez az igazi éne, amikor csak ő létezik. Hirtelen fogy 30-40 kilókat, úgy viselkedik 60 évesen mint egy 20 éves csitri. Mindenkinek lehord minket, facen letiltott a a3 gyerekét. Unokái nem érdeklik, és ha egy évben egyszer látja akkor csodálkozik, hogy azt se tudja szegény gyerek ki is ő. Én nem tudom megbocsájtani a dolgait. Hogy az öcsémre remdőrt hívott amikor még otthon laktunk és elakarta vitetni, hazudozott a zsaruknak, hogy bántotta, azt szegény nyerek bezárkózva ült egész napa tv előtt mert nem lehet elviselni amit anyám művelt. Az anya nekem egészen más fogalom, mint amit jelentenie kellene, sajnálom, hogy nekem nem adatott meg, hogy legyen igazi anyám és a gyerekeimnek meg igazi nagymamája. És nem engedi, hogy szeressem. Minél jobban "kapálódzok" annál jobban mar el, és útál. Amiket elmondtam neki ellenem fordítja, direkt a legfájóbb dolgokat használja fel ellenem. Szerintem ő ilyen rossz ember alapvetően, kétlem, hogy a paranoid skizofrén mint betegség egy olyan betegség lenne, ami csunya szenny és bunkósággal jár. Amitől azonnal leszar mindekit és bántja a gyerekeit lelkileg, a szemébe mondja, hogy útálja, takarodjon el otthonról....éretségi után egy héttel kidobott....ilyen egy anya?
2012. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!