Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék segíteni a hugomon...

Hogy tudnék segíteni a hugomon? 9 éves 9 hónapja elvesztette az anyukajat . És apukamnak új barátnője van aki bár rendes mégsem az anyuka . Azt írta a naplójába hogy nem akarja hogy apu megcsalja az anyukajat idezojelesen , azért írja idéző jelbe?

Figyelt kérdés
Mert az anyukája már meghalt .. nem gondoltam volna hogy ennyire átlátja ezt az egészet . Hetente 1-2 napot vagyok itt

2021. dec. 10. 00:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Itt apukaval kéne leülni megbeszélni,hogy igen anya meghalt, fáj,elgyaszolja az ember és próbálja újra élni az életet,és eljön az az időszak amikor apa biztosan talál mellé egy nőt,de ez nem azt jelenti,hogy anyát megcsalná


9 éves itt egyedül az segít ha közösen leültok vele és szépen kulturáltan elmagyarázztok neki

2021. dec. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
88%

Szerintem,(de ez csak egy "amatőr" vélemény)!:

Jó lenne, ha egy olyasvalaki, -akár kívülálló-, akiben megbízik, vagy aki bizalmat képes kelteni benne, beszélgetne vele erről.. Lehet, hogy te is meg tudnád neki magyarázni, de hogy jó-e erre családtag, vagy kívülálló kell, ezt nem tudom..

El kellene mondani, hogy az anyukája mindenképpen!, örökre! kitörölhetetlen marad az életetekből, apukátokéból is. Ugyanis apukád vele élt évekig, a húgod is általa jött világra, az ő gyermeke, és bárki is kerül apukádhoz érzelmileg közel, a húgod élete az anyukájából ered, nem másból. És azt is mondhatod, hogy a szeretet, szerelem, az érzelmek nem cukorka, hogy elfogy, azaz csak egyvalaki felé irányulhat, és attól hogy apukátok idővel megszeret mást, attól még érezhet szeretet, hálát, a húgod anyukája felé is.

2021. dec. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha a húgod édesanyja elhunyt,akkor ő a te anyukád is volt,nem?
2021. dec. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Mondd meg az apjának, hogy ne a gyerek előtt legyen az új nőjével, és igen, ez is valahol megcsalás
2021. dec. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

Ha hetente 1-2 napot vagy csak ott, honnan tudod, hogy mit ír a naplójába?


Kérdésre válaszolva:

Sehogy. Ezen magának kell túllendülnie - türelem és idő. Persze, nem segítő számára, hogy jött valaki, aki nem az anyukája, de ha idézőjelbe teszi, akkor csak tudja, hogy ténylegesen nem megcsalásról van szó. Apukának megvan a joga folytatnia az életét, de a kislánynak ő nem egy pótolható valaki volt. Ha nem is előtte édelegnek, tudja, hogy van valakije apunak. Meg kell szoknia, a saját gyászának ideje pedig nem ismert, meddig fog tartani. A halált soha nem egyszerű feldolgozni, ha az elhunytat szerette a hozzátartozó, egy felnőtt embernek se egyszerű. Lehet akár évekig is eltart, fene tudja. Ezt magában kell rendeznie, a lényeg, hogy ne maradjon egyedül, legyen kire számítani, de nem kell nyomni rá a "gyászos hangulatot".

2021. dec. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Ez sajnos nehéz ügy, és mindenkit meg lehet érteni.

Húgod 9 évesen még túl fiatal, hogy elvesztette az anyukáját (mint ahogy te is), ezért neki időre van szükség ahhoz, hogy elfogadjon mást apukád mellé.

Apukád ugyanakkor vélhetően még elég fiatal gondolom, ezért érthető, hogy igényel maga mellé társat, legfeljebb nála túl hirtelen jött, amikor Te meg a húgod még alig bírtátok feldolgozni Édesanyátok halálát.

Szóval ezeket tudom mondani, ha mind megbeszélitek egymás érzéseit, idővel minden rendbe jön.

2021. dec. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább úgy értelmeztem a kérdező írását, hogy ő az apuka előző kapcsolatából származó féltestvére a 9 évesnek, így ő nem veszítette el az anyját. Az már egy jó pont, hogy tudsz a problémáról, ha a húgod nyit feléd, akkor mesélj neki és biztosítsd őt arról, hogy az új barátnő miatt nem kell elfelejteni az anyukáját,mert ő megismételhetetlen. Az apuka viszont magányos és a felnőttek egymás közt keresnek társat, akire támaszkodhatnak, ezért van szüksége valakire a gyerekein kívül, még akkor is, ha korainak tűnik. A húgodnak évek múlva is korai lenne, szóval nem az ő hibája, de tudatosítsd benne, hogy ezzel nem az anyukája emlékét csalják meg, hanem élnek tovább.
2021. dec. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
8, nem nyit felé, a naplóját olvassa...
2021. dec. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
9 évesnek nem kell lelkibeszéd, felfogja a dolgokat. Csak éppen nem kíváncsi rá, nem akarja, hogy a szeme előtt follyon az egész, nincs rá felkészülve még. Apukának kellene visszafogni magát, és az új nőnek.
2021. dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

9-est folytatom: pont 9 éves voltam, amikor a szüleim elváltak. Kis idò múlva apámnak lett új barátnője. Persze próbált közös programokat, meg minden, de nem akartam, nem voltam nyitott rá. Idegesített, hogy a nő ott van, pedig kedves volt, meg nem volt baj vele, csak éppen nem voltam még nyitott arra, hogy elfogadjam. Túl friss volt még nekem a válás, ésszel felfogtam, de valahogy érzelmileg nálam még összetartoztak. És valahogy nem volt az új nővel semmi közös témám.

Persze nekem is lenyomták a hegyibeszédet, hogy az ember társas lény, meg apám boldog így, stb… teljesen felesleges volt, mert ésszel felfogtam, és meg is értettem, csak éppen nem akartam látni. Elfogadtam, hogy apàmnak új barátnője van, csak jobban szerettem volna, ha nem a szemem előtt zajlik. És ezt nem tudtam 9 évesen megmagyarázni a felnőtteknek, hogy nem a nővel van bajom, hanem a helyzettel.

A kérdező huga is hasonlóképpen érezhet szerintem.


Idò kell neki. Később már nem lesz gond, de most nem kellene még belevonni.

2021. dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!