Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt túl élni??...

Hogy lehet ezt túl élni?? Édesapám meghalt, nem tudom elviselni, mindig kifakadok, sírok, egész család ingerült.Sokszor úgy érzem bárcsak én haltam volna meg.

Figyelt kérdés
Közeleg a karácsony, már nem lesz olyan mint a többi. Rákbeteg volt, de nem az vitte el.Kb.2 perc alatt halt meg.
2021. dec. 12. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Mikor halt meg?
2021. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2 hónapja.
2021. dec. 12. 21:34
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Tudom, közhely, de tényleg igaz, hogy az idő segít rajta. Normális, hogy most gyászolsz és szörnyű, de idővel enyhülni fog a fájdalom és újra fogod tudni normálisan élni az életed. Attól még időnként lehet nagyon fog hiányozni, főleg az ünnepekkor, de sokkal jobb lesz, mint most.
2021. dec. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem abba halt meg (rák), akkor mi volt az ami mi 2perc alatt elvitte? Még ha tényeken ez nem is változtat! Sok erőt, elfogadáshoz!
2021. dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Elpattant egy ér neki, elverzett.
2021. dec. 12. 21:41
 6/15 anonim ***** válasza:
98%
2 hónapja az nagyon korai... Itt tényleg csak az idő segít.
2021. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Részvétem!

Nem tudom milyen rákja volt, és tudom ez nem vígasztal, de gondoljatok arra, hogy így legalább nem szenvedett annyit.

Anyukám rákban halt meg. Ezt senkinek nem kívánom! Borzalom volt. 9 hónap alatt vitte el. Ennek már 11 éve.

Azóta mindig azt mondom, hogy a hirtelen halál a hozzátartozókat nyilván nagyon megviselni, de a hosszú, kínszenvedéses halált a beteg és a hozzátartozók is. Azt látni, hogy egy életerős, boldog ember napról napra épül le, tudod mi lesz a vége és csak várod, közben próbálod megélni a vele töltött utolsó napokat, segíteni nem tudsz, ő iszonyatosan szenved a fájdalmaitól és a végén csak elszáll belőle az élet.

Kitartás! Mindig hiányozni fog, de idővel megtanultok ezzel együtt élni!

2021. dec. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Ez sajnos egy ideig még ilyen lesz. Az "elsők" nagyon nehezek. Első karácsony, névnap, születésnap stb. nélküle. Aztán lassan (nem helyes kifejezés, tudom) hozzászokik az ember és továbblép. Tapasztalat.
2021. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%
Egyik ismerős apja most halt meg november elején, napra pontosan egy hónap múlva december elején az anyja, az ő temetése dec.23.án lesz. Nekik is közeleg a karácsony
2021. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Talán az nyugtathat, hogy "kb 2 perc alatt halt meg". Szinte semennyit nem szenvedett, legalább nem a rákba kellett belehalnia, ami iszonyat hosszan szenvedteti az embereket, és elvette volna minden büszkeségét, életerejét, emberi mivoltát. A mai egészségügy pedig semmire nem jó, senkinek nem kívánom, hogy ebben az időben járjon kórházba. Gondolj erre, hogy ez csak neked és a családnak fáj, neki nem. Mást igazán nem tehetsz, most még csak a fájdalom és gyász van, de hamarosan már a szép közös emlékek fognak eszedbe jutni, hogy mennyire szeretted, és így tovább. Hagyj időt magadnak, évtizedekig volt melletted, két hónap az nagyon kevés ehhez.
2021. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!