Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös háztartásban élőknek...

Közös háztartásban élőknek számítunk szerintetek a férjemmel az szja visszatérítés szempontjából?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk

91. Napot betöltött terhes vagyok

Közös lakásban élünk de ( a bejelentett lakcimunk eltér, mindketten a saját szülői hazunkba vagyunk bejelentve)

Ugyanis márciusban veszünk házat és oda leszünk mindketten bejelentve lakcimileg

Egy ellenőrzés során ez probléma lehet?

Erre a 3 hónapra kéne egy közös cím?

Vagy elég ha mondjuk 2 év múlva lesz egy navos ellenőrzés és akkor már közös a lakcim?

Köszönöm


2021. dec. 13. 09:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Tessék, kilences leírta egy gyakorlati példával.
2021. dec. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%

10-es alapvetően egyetértek veled, de egy mondatodat hadd korrigáljam.


"küldj be valakit a nav ügyfélszolira"


Ma, amikor már mindenkinek van nemhogy vezetékes, de mobil telefonja, "egy picit" kézenfekvőbb lenne telefonon kérdezni, mint bebumlizni a hivatalba, és ott várni, míg sorra kerül.

2021. dec. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
42%

Közös háztartás = azonos lakcím


NEM! Soha nem is volt az.

2021. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%
Oké, rajtam kívül kinek volt ilyen ellenőrzése? MErt nekem sok. 8 voltam.
2021. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

NAV:

Nem feltétel, hogy a várandós anyának és házastársának bejelentetten közös lakcíme legyen. Az Szja törvény szerint a várandós nőnek és házastársának ahhoz, hogy jogosultak legyenek a családi kedvezményre, nem közös lakcímen, hanem közös háztartásban kell élnie, ami érzelmi-gazdasági életközösséget jelent, megléte igazolható a közös lakcím mellett más bizonyítási eszközökkel is. Az eltérő lakcím önmagában még nem kizáró ok a családi adókedvezménynél és az adó-visszatérítésnél sem.


És nem ellenőriznek mást, csak azt, hogy ne kapjon egyedülálló csp-t a szülő. Pont.

2021. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem lesz belőle probléma a NAV részéről, viszont ahogy a 10-es írta, 3 napon belül be kell jelenteni a tartózkodási helyet.
2021. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
31%
A közös lakcím meg fordított esetben pláne nem elégséges feltétele a közös háztartásban, hiszen rengeteg fiatal él közös lakásban kvázi idegen emberekkel.
2021. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%

#17

Nyilván, de ők nem vallják magukat házasoknak, illetve családnak!

2021. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Na hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba mi számít jelentkez a navnal ebben az ügyben. Felhívtam őket. Ha van szerződésünk arról hogy ott lakunk ahol és jelenleg albérletben vagyunk akkor az elég bizonyíték. Plusz azt mondta a nő ha nem lenne akkor pl a szomszéd leírna h itt lakunk az is jo lenne. Arról szó se volt hogy be kellett volna jelenteni magunkat -tartózkodási helyre. Pedig mondtam neki h itt lakunk és nem vagyunk bekeltve.
2021. dec. 13. 13:29
 20/22 anonim ***** válasza:
45%

"Arról szó se volt hogy be kellett volna jelenteni magunkat -tartózkodási helyre"


Mert ahhoz a nAV-nak semmi köze.

2021. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!