Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lenne a leghely...

Szerintetek mi lenne a leghelyesebb, tőlem, a legkissebbtől?

Figyelt kérdés
Ott kezdeném hogy 14 éves lány vagyok.A családomnak egy nagyon jól működő cégje volt,mindenünk megvolt.Aztán bejött ez a válság és a dolog egyre rosszabb.Romániában élünk,nem könnyű.Anyuék mindent megtesznek,hogy jobb legyen,és ezt tudom,de bánt,hogy semmit sem tehetek.Bankunk van,sok.Egy hónapban kb fél millió forintot adunk ki bankokra.Ez megy már kb 2 éve.Volt úgy hogy azt hittem tényleg itt most vége.De valahogy mindig lett.Adósságunk is van,anyáék mindent megtesznek hogy törlesszék.Emelett 10000 eurót is kell adnunk valakinek. Anya nagyon ki van borulva. Nincs már ki segitsen, nagyi az egyetlen nagyszülő aki még él,ő mindent megtesz.Nyugdijából ad,bankban volt pénze nekünk adta.Szóval mindent mindent megtesz hogy segtsen.Édesapám testvére is rengeteget segitett.Mégis itt vagyunk.Mindig van valahogy,én tudom de aggódok a szüleimért. Anyának baj van a szivével,ő ezt tudja,de nem megy doktorhoz.Nincs pénze.Megszakad a szivem ha erre gondolok.Édesapám van hogy nem alszik,ő is annyira nyugtalan.Én azt hiszem annyit tehetek,hogy nem követelőzök.Nem is szoktam,mert tudom,hogy mindent megkaptam amit akartam még nem lett ez a nagy válság.A testvérem is tönkre van menve idegileg.Kiboritó egy helyzet ez.Segitek én ahol tudok,próbálok.Itthon takaritok,mindent csinálok amit tudok.Anya azt sem tudja hová fusson annyi dolga meg baja van.Apa rengeteget dolgozik nem beszélve a tesómrol. Nem is tudom mit irhatnék még,ki vagyok borulva.Attól félek a legjobban hogy megbetegszenek. Hosszú lett tudom, remélem van valaki aki elolvasta s fűz hozzá véleményt.
2010. szept. 6. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

:/ sajnálom.

te itt nem tudsz segíteni sajnos,pedig látom h. nagyon akarsz és én is nagyon akarnék de egyszerűen nem tudsz,mert diák vagy,neked tanulnod kell : |

Csak annyi h. ne kérj semmit légy velük türelmes és ne csinálj semmi rosszat.

Mást szerintem nem igazán tudsz...

2010. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Anyagiakban nem nagyon tudsz segíteni.

De két fontos dolgot tehetsz: átvállalsz otthon annyi munkát, amennyit meg tusz csinálni, valamint VIDÁMSÁGOT csempészel valahogy a házba, mosolyt a szüleid arcára. Például azzal, hogy csupa jó jegyeket viszel haza, vagy hogy egyik estére csinálsz nekik vacsorát, szépen megterítesz, akár gyertyákat is rakhatsz az asztalra. Vagy ha tudsz zenélni, énekelni, akkor tarts nekik néha egy kisebb előadást. A lényeg, hogy egy időre feledtesd el velük a gondokat. Ez az, amit tehetsz, és ez nagyon fontos dolog!

2010. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! látom, segítesz ahol tudsz, de legalább te ne légy ideges. Minden redbe fog jönni, kilábaltok majd a helyzetből. A remény hal meg utoljára! kitartást és sok-sok szerencsét!
2010. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyagilag nem tudsz segíteni nekik mert tanulnod kell.

Segíts az otthoni munkában hogy a szüleid tudjanak dolgozni és munka után pihenni.


Ahogy leírtad tényleg nem megy túl jól hogy még a mamád nyugdíja is jól jön.

2010. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjatok le a bankokról, úgy tűnik, nem éri meg.
2010. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hogy akarod,hogy lemondjunk a bankokról? Én próbálok segiteni amiben csak tudok. Nekem ők jelentik a mindent. A szüleim és a testvérem.El sem birom képzelni hogy valaha elszakadjunk egymástól. Persze be fog következni,csak jobb erre nem gondolni.
2010. szept. 6. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!