Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a leghelyesebb...

Mi lenne a leghelyesebb viselkedés anyós-ügyben?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, a párommal egyidős. 2éve együtt élünk, nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást.

amikor drágaságom bemutatott az anyukájának, akkor úgy tűnt, h kedvel engem, rögtön megengedte, h tegezzem, áthívott minket vacsizni, szóval jól fogadta, hogy én vagyok a fia párja.

aztán pár hónappal később volt egy csúnya balhénk a párommal, majdnem szakítás lett, de sikerült megbeszélni. felhívott engem anyuka, hogy mégis mit képzelek, hogy bánok én a fiával? ezen ledöbbentem, hiszen felnőtt emberek vagyunk, nem épp etikus beleszólni a magánéletünkbe senkinek!

azóta elég furcsa velem az anyósjelöltem. akárhányszor úgy esik, hogy találkozunk, beszélünk mindig mindenre megjegyzést tesz, csípkelődik, amit én viszonylag jól tűrök, nem bunkóskodok, csak tényleg nem értem miért...

az elmúlt hétvégén ezt elmondtam a páromnak. leszögeztem, hogy nem szeretnék utálkozni, én tisztelem az anyukáját, de ha így viselkedik velem, akkor nincs értelme találkoznunk. lehet, hogy épp semmi baja velem, csak úgy mutatja ki a "szeretetét" hogy én félreértelmezem.

komolyan mondom, én próbálok vele kedves lenni, de ha mindenben csak a hibát keresi, akkor már azt hiszem nem érdemes vele közelebbi kapcsolatot ápolni.

ezen a párom kissé kiakadt, és azt mondta, hogy, ez így nem lesz jó hosszú távon. szerintem se, de ezen egyedül nem tudok változtatni.


komolyan mondom, nem szeretném őt elhordani csúnya gonosz szemét anyósnak, de ha folyton csak bánt, akkor miért is kéne nekem találkozni vele???


2010. okt. 11. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Biztosan az anyós jelölted màr kicsi koràban is vélekedett a fia helyett,tehàt ha gyerekek közötti vita volt,megoldotta a fia helyett.A fiàval kell tisztàzni,ha kibékültetek,az anyósnak nem lenne joga beleavatkoznia.Nekem is felnõtt fiaim vannak,de én még csak véletlenül sem avatkozok bele.Ha mégis megjegyzést teszek,le leszek àllitva,ez nem a te dolgod.
2010. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Anyósra leszarom kapszula a fiánál meg el kell érni, hogy ne anya kicsi fia legyen, mert akkor jobb nem lesz sose. Ha anyuka piszkál még te leszel a hülye, vagy max annyit fogsz kapni, hogy "jaj ne foglalkozz vele". Az meg milyen már?
2010. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Ezt a párodnak kell megoldani. Mondja el az anyjának, hogy Ti már régen túl vagytok a történteken, neki meg fontos lenne, hogy ne legyen kettőtök közt feszült a viszony.
2010. okt. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Biztosan az történt, hogy az említett balhé szóról szóra anyós fülébe jutott, méghozzá egyenesen a fiától, és gondolom, akkor abban az épp felfokozott hangulatban. Ha azóta ellenséges veled, nagyon úgy néz ki, hogy azt a békát nem tudja lenyelni. Az valóban a párod dolga lenne, hogy ezt tisztázza vele, hogy Ti már ezt megbeszéltétek, a Ti ügyetek, és hogy Te észrevetted, hogy már nem úgy viselkedik mint régen, és ez rosszul esik. Esetleg ha alkalom adódik, rá is kérdezhetnél normálisan, hogy mi a gondja, és hogy nem tudnátok-e ezt már elfelejteni...
2010. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

a másik kedvenc esetem, amit mindig bejátszik, hogy kezébe nyom az én kis drágámnak egy 1.5 literes cukros üdítőt, amiről tudja, h én direkt próbálom elérni a páromnál, h ne ilyet igyon, mert 1részt marha egészségtelen, másrészt meg fogynia kéne.

lehet, én látok bele túl sokat, de mintha csakazértis bosszantani akarna. nem lihegem túl a dolgot, nem is szólok érte, csak gondolatban vágom a pofákat...


le tudom szarni őt, csak már előre félek, h mi lesz, ha kisbabánk születik, és őt is megpróbálja tömni mindenféle vacak kajával, üdítővel...

akkor majd megint feltámadnak a konfliktusok, és én leszek a szemét, hogy nem adom oda neki a gyereket...

2010. okt. 11. 12:42
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
nem bírja elfogadni hogy kis fia már nem gyerek kapcsolata van.az én anyosom is ilyen csak ö kiforgatja a szavait az embernek.rossz indulatú és kavar.
2010. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

szerencsére úgy érzem, hogy a kapcsolatunkat nem tudja szétbombázni, a párom nagyon szeret engem, annak ellenére, hogy az anyukáját is.


nos, az összeveszős történetről még annyit, hogy nagyon elegánsan letagadta a fia előtt, hogy ő beszélt velem.

a legszarabb érzés az volt, mikor én sírva próbáltam bizonygatni, hogy de igen, felhívott, és milyen undorító dolgokat vágott a fejemhez a kedves anyós... ráadásul letiltott számról. én voltam a hülye, h felvettem a telefont.

szóval bebizonyítani sem tudtam, párom meg két tűz között volt, hogy akkor most kinek higgyen. tényleg nehéz helyzet, elismerem. hogy a barátnőd hazudik vagy az anyád?

erre mondtam neki, hogy nézze meg a hívásrészletezést, abból ki fog derülni, hogy ki mond igazat. nem nézte meg. nehéz lett volna azt mondani hogy igen, drága anyám, te megpróbáltad előttem befeketíteni a barátnőmet, és ennek tetejében még hazudtál is.

nem mondta ki szavakkal, de érzem rajta, hogy nekem ad igazat. mert ha azt gondolná, hogy az anyukája, akkor nyugodt szívvel nézi meg a számlát...


ezek után persze nekem kéne mindenféle rosszat mondani az anyjáról, de úgy gondoltam, hogy nem megyek le arra a szintre és megbocsátok neki.


nem tudom, mi foroghat anyós fejében... igazából fáj a dolog, és tényleg nem tudom, hogy mi a baja velem. annak ellenére, hogy ő viselkedett etikátlanul...

2010. okt. 11. 13:02
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia!Mi 8 hónap együttélés után költöztünk el 3 hete albérletbe a párommal anyóséktól!

Nálunk a legnagyobb probléma az volt hogy ők marha lusta egyéniségek,dolgozni nem szeretek se otthon se máshol!Lényegében mi tartottuk el őket!Az idetartozó lényeg az hogy a 7 hónap alatt semmi nem tetszett anyósomnak amit én csináltam,se a főztöm,se a takarítás módom!Kritizálni azt tudta de hogy megcsinálja....akármelyiket is.....

Ha vitatkoztunk a párommal akkor utána én minden voltam csak jóasszony nem...és a ráadás hogy nekünk van egy 23 hós kislányunk...na a nevelést is rosszul csinálom szerinte...aki 10 éve még alkoholista volt és nem tud a párom kiskoráról egy történetet sem anélkül elmesélni hogy a."be voltam baszva" mondatrész ne szerepelne benne!!15 hónapig külön éltünk tőlünk,párom kérésére költöztünk oda hogy éhen ne halljanak meg legyen fizetve a rezsi....

Szóval hidd el ha most ezt csinálja akkor ez nem fog változni jó irányban!Én 3 éve próbálom a viszonyomat jobbra fordítani vele de 3 hete betelt a pohár!Már oda fajult hogy el akarja venni tőlem a gyereket bosszúból!

A pároddal beszélj hogy üljetek le együtt az édesanyjával és kössetek kompromisszumot....Remélem nektek sikerül!


25/l

2010. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Javítok:a megismerkedésünktől a lányom 15 hós koráig külön éltünk tőlük!!:)
2010. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Én csak azon csodálkozom, hogy már esküvő előtt elkezdte a drága mama. Általában utána szokták megmutatni ezt az énjüket az ilyen (hangsúlyozom nem mind, csak az ilyen) anyósok.
2010. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!