Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt sokat látni a tv-ben,...

Azt sokat látni a tv-ben, hogy mii van akkor, ha egy férfi nem akar (vagy nem tud) gyereket, a nő viszont nagyon. De mi van fordított esetben?

Figyelt kérdés

Itt is többször láttam kérdést, hogy a nő elhagyja-e a férfit, ha az nem akar kisbabát...


És a ha egy kapcsolatban a férfi az, akinek a család az álma és a nő nem akar gyereket vállalni vagy meddő, akkor a pasiknál is ekkora kérdés, hogy a párjukért feladják-e az álmukat?


2014. szept. 26. 00:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Van itt olyan, aki volt már ilyen helyzetben?
2014. szept. 26. 00:34
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
lány vagyok. volt párom akart. finoman szolva nagyon egyszerü ember volt, én meg egyetemre jártam, folyton ezt nyomta. de amugy lehet, ha szeretném a gyerekeket benne lettem volna... most már 4 éves a kislánya, persze nem tölem :D
2014. szept. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és te szakítottál vele vagy ő veled? A baba téma miatt történt?
2014. szept. 26. 00:51
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Más az amikor nem akar vállalni és más az amikor nem tud ,mert nem lehet neki . Ha nem lehet neki az még nem szakító ok ,lehet van arra a megoldás ..legvégső esetben örökbefogadás .Viszont ha pusztán nem akar a nő szülni pusztán "csak" .. meg hogy félti az alakját ,vagy a karrierjét vagy nem szereti a gyerekeket az bizony elgondolkodtató . Ott már a kapcsolat elején tisztázni ke

ll ezeket ,mert akkor még el tudja dönteni a férfi ,hogy akarja e ilyen feltételekkel ,hozzáállással is a nőt .. Ha ezek a dolgok nincsenek átbeszélve és akkor kerülnek felszínre amikor a kapcsolat elérne egy olyan szintre ,hogy a gyerekvállalás aktuális lenne ,akkor bizony lehet szakító ok akár a férfi részéről is ,ha a párja nem akar gyereket .Mert SENKI ,sem a nő és sem a férfi nem foszthatja meg a másikat a szülővé válástól,ha az vágyik rá !!! Ezért kell időben megbeszélni ezeket ,mert akkor még mindig lehet azt mondani ,hogy rendben ,akkor keresek magamnak olyan valakit akivel azonos a jövőkép és nincs probléma !

Egyébként konkrétan én soha nem voltam ilyen szituációban ,nekünk van már egy gyönyörű gyerekünk a párommal .A baráti társaságunkban sem volt ilyen szitu soha .Viszont a egy ismerősöm ,egy nő ,aki közel 20 évet áldozott egy férfire ,szerette ,imádta ,minden vágya volt a gyerek .(A férfi is szerette a gyerekeket,volt is előző kapcsolatából egy neki ) Viszont ebben a kapcsolatban a nő csak üres igéreteket (amiknek bedőlt)és egy kiskutyát kapott . Így telt el szépen a fiatalsága. Várt .. a semmire . A férfi lelépett tőle ,belőle pedig egy depressziós ,sajnos alkoholista csődtömeg lett . Kiöregedett a gyerekvállalásból is ,tönkrement az egész élete . Lehetett volna ez másképp is ,ha a férfi őszinte és elmondja ,hogy márpedig én nem akarok több gyereket .. vagy a nő okos és észreveszi ,hogy egy eleve halott kapcsolatban fecséreli el az éveit és szakít ,ezzel esélyt adva magának egy boldog családi életre .

2014. szept. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt szerintem nem nemfüggő a dolog, hanem emberfüggő. Másrészt külön kell választani, ha nem akar és ha nem lehet neki gyereke...

A felek érzelmeitől függ, hogy mi lesz a dologból. Melyik az erősebb. A "gyereket szeretnék" vagy a "szeretem a párom". Mindig át kell gondolni, hogy a gyereket akaró fél mennyire tudja ezt a vágyát leküzdeni. Ha nem tudja, akkor értelemszerűen szakítás lesz a vége, mert ez megmérgezi a kapcsolatot egy idő után.

2014. szept. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A férjem minden áron akart, én még nem pár évig. Nem várt meg, talált mást, aki hajlandó volt szülni neki. A barátnőmet, de ez már részletkérdés. Válás lett a vége.
2014. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok, benne volt ez is, közös volt a szakitás pedig 4-5 évet együtt voltunk, mondjuk én még gimis voltam az elején :) jo évek voltak, de nem ö volt az akitöl gyereket szerettem volna. meg amugy sincs hova, csoroságba meg nem vállalnék be.
2014. szept. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Én a kapcsolatunk elején megmondtam a páromnak, hogy teljesen elzárkózom a gyerekvállalástól. Nekem van egy saját, és -tudom, hogy ez sok nőnek hihetetlen- egyáltalán nem élveztem az első pár évet a gyerekemmel. Mikor nagyobb lett (kb. 5-6 éves) onnantól tudtam azt mondani, hogy már tudok mit kezdeni egy gyerekkel, mióta kamasz azóta találtuk meg a közös hangot. Bármennyire is szeretem a mostani párom, nem vállalnám mégegyszer, hogy itthon üljek és "babázzak" még az Ő kedvéért sem. Egyelőre Ő is azon az állásponton van, hogy elvagyunk közös gyerek nélkül, de megérteném, és elengedném, ha szeretne egy saját gyereket, amit nem kapna meg tőlem.
2014. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De én arra gondoltam, és bocsi, ha rosszul fogalmaztam, férfiakban is megvan az az érzés ami a nőknél az "anyai ösztön"?


Mert ugye azt szokták mondani hogy a nőnek az az életének a célja, hogy gyereke legyen, ő szerintem több %-ot ad bele a szülőségbe.

2014. szept. 26. 22:54
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Termeszetesen nem csak nö akkar anya lenni,ugyanugy egy ferfi is vagyhat arra hogy apa lehesen! Ferfiakban is meg van ez az ösztön!

Ėn no vagyok meg nincs gyerekunk de ha esetleg problemam lenne ezel kapcsolatosan es valami oknal fogva nem tudnek gyereket szulni akkor a paromat ėn engednem el magamtol mert ha mar en nem lehetnek boldog ez miatt a ferjem se??en onzonek tartom azt hogy nekem nem lehet akkor is maradj velem es orokkbe fogadunk egy kicsi babat. Ez nem ugyanazz!!!!mint a sajat szerintem!

2014. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!