Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetbe ti mit választ...

Ilyen helyzetbe ti mit választanátok? Egyik jobb mint a másik...

Figyelt kérdés
Élettársammal élek pár éve és a gyerekemmel aki nem tőle van. Egyre gyakoribb már otthon a rossz hangulat , mindenbe beleköt,a gyerekembe is a hibát keresi. Mintha keresné mikor mibe lehet otthon belekötni! Ilyen férfival nem éltem még! Kötözködő!! Erősen gondolkozom h elhagyom.Van lakásom nekem is de ki van adva ...ez ugye jó kereset kiegészítés nekem a gyerekkel így a kevés fizetésemhez. Ha elhagyom ez ugye nem lesz mert akkor kell nekünk a lakás és akkor csak a fizum marad ami nem rózsás. Váltani 50 felett már nem szeretnék munkahelyet és szeretem is amit csinálok. Ti mit tennétek? Maradnátok itt a pocsék hangulatba de így tudtok spórolni a jövőtökre a gyerekkel vagy lépnétek de akkor annyi marad a fizumból h megéljünk, a gyerek jövőjére sem fogok tudni félre tenni. Nagyon nehéz eldönteni szamomra a jó lépést...
2022. jan. 3. 12:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes...Pedig pont ugyanígy ötven körüli nő volt, tizenéves gyerekkel, albérletbe kiadott lakással...

Na mindegy. Költözzetek el

2022. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Van lakásod, van kereseted igaz,hogy kevés, a nyugalom többet ér.
2022. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tudja előre garantálni, hogy a döntésed helyes lesz-e. Még te sem. Egy dolog biztos, feszült légkörben nem lehet kiegyensúlyozott az egészséges ember.
2022. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%
Költözzetek!!! ;)
2022. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

50 felett már nem lehet annyira apróka a fizetésed, de ha mégis, akkor is minimum 250 nettó. A gyerek apja is fizeti a gyerektartást és van az egyedülálló családi pótlék.

Eldöntöd, hogy szűkebbre húzva a nadrágszíjat, de a gyerekeddel együtt nyugalomban élsz, vagy jó anyagiakkal, de szar kapcsolatban.

2022. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeddel is beszéld meg. 15 évesen már elég értelmes ahhoz, hogy megbeszélhesd vele ezt a témát. Ha őt is nagyon zavarja a kötekedés és nem érzi jól magát az élettársad miatt, akkor tervezzetek együtt. Mehet majd diákmelózni is 16 éves korától kezdve, stb. Fontosabb, hogy jól érezze magár, mint hogy megkapja a legújabb mobilt... Egyetemre pedig a szegény ember is bejut és ösztöndíjat is kap szerencsére, csak tanulni kell. Mellette szintén vannak nagyon jó diákmelók. (Az én szüleim 17 éves koromban váltak el és enyhén szólva megviselt, de diákmeló és pár év múlva minden rendbe jött - mai napig azt mondom, hogy kár, hogy anyu addig tűrt).

Élettársad mitől változott meg egyébként? Új munka? Új főnök? Vagy csak most a karácsonyi stressz miatt? Vele beszéltél már erről?

2022. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen módon nem lehet megbeszélni vele ezt? Mióta ilyen, ilyen volt mindig csak "most rosszabb" vagy most tűnt fel hogy ilyen, amikor a szerelem köde múlóban?
2022. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Így hiába spórolsz a jövőtökre, - gyerek és a te jövődre- ez is árulkodó megfogalmazás, nem a "pároddal" és a gyerekkel együtt értendő, hanem csak ti ketten,külön.


Költözzetek, jobb nyugalomban élni. Minel élnétek olyannal akivel folyamatosak a viták, a feszültség, később se lesz jobb.

2022. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
17# szerelem köde elszállt ahogy írtad. Azonkívül igen egyre roszabb mindig abba bíztam majd változik....de sose fog ez a fajta ember változni sajnos azt látom.
2022. jan. 3. 13:17
 20/24 anonim ***** válasza:
60%
Én tudom, hogy egy kamasz tud nagyon idegesítő lenni, de a párod meg felnőtt ember, illene tudni megbirkózni a helyzettel. Gyerekes nővel kezdett, az sosem egyszerű. De anyának is illik odafigyelni. A pár is teljes jogú tagja annak a családnak, érzelmileg és anyagilag is érintett, így igenis van beleszólása a dolgokba. Nyilván nem ő hozza a legfontosabb döntéseket a gyerekkel kapcsolatban, kezet nem emelhet rá, csak úgy a közeledés is zéró toleranciás, de a gyerek részéről is. Akkor is, ha épp kamasz. Ezt a gyerekkel is meg kell érttetni, hogy így van. 15 éves, majd visszavesz az arcából, kell is nevelni még őt is. Anyán itt nagy felelősség van. De ha a pár lemegy a gyerek szintjére és nem bír felnőttként viselkedni, akkor nincs miről beszélni.
2022. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!