Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joggal dühös, vagy túlreagálja?

Joggal dühös, vagy túlreagálja?

Figyelt kérdés

Szóval ma kaptam iskolakezdésre 68 500 ft-ot. Anyámat megkértem, hogy adjon 15 ezret belőle, hogy bevásárolhassak, mert gyakorlatilag még tusfürdőm sem volt már, legalább 6 hónapja :S (csak szappan) Most, amikor hazaértem a vásárlásból/suliból, leordított, hogy merészeltem elkölteni. Joggal dühös azért, mert konkrétan a SAJÁT pénzemből bevásároltam?


17L


2010. szept. 8. 12:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
ha tényleg fontos dolgokat vettél akkor szerintem egyáltalán nem joggal dühös.
2010. szept. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Kriszti83 ***** válasza:
90%
Attól függ, hogy van megbeszélve, együtt osztjátok be a pénzt? De azért azt ne várja el tőled, hogy tusfürdőt ne vegyél...
2010. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
70%
Kitől kaptad a pénzt? Ha nem te dolgoztál meg érte,akkor az nem egészen a sajátod! Lehet,anyukád azért dühös,mert fonots dolgokra nem jut belőle. 15.000.- Ft tusfürdőre elég sok! Nem feltétlen fontos mindenféle kozmetikum,ha nincs rá pénz.
2010. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Esküvőre készülünk még, ahol 100 ember elé kell kiállnom verset mondani, szóval néhány sminkcuccot is vettem, de nem hat szájfényt meg 9 körömlakkot, hanem ami tényleg fontos. Meg sampont vettem, óvszert nagyobb mennyiségben. (inkább veszek óvszert, mint abortusz, de ezt ő is beláthatná)
2010. szept. 8. 12:26
 5/35 anonim ***** válasza:
77%

Sok mindent kéne még ehhez tudni.Nyilván a sulikezdésre amiket vetettek, könyvek, stb... azt a szüleid fizették.Nemde?

Hogy elvettél belőle ennyit,nem gond, csak lehet anyudnak nincs pénze, stb...nem tudom, mert ezekről nem írtál.

2010. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
43%

Én is dühös lennék ha 15 ezret pippere dolgokra költené a lányom..A villanyszámlát körömlakkal fizessem ki??

Szerintem jogos volt anyud felháboródása,mert később az iskolába úgyis kell majd egy csomó mindent még fizetni,és akkor mit mondjon neked? Vidd be a kirándulás pénz helyet a hajlakkot?? Azért az iskolatámogatási pénzt nem te kaptad,hanem anyud,hogy téged rendesen be tudjon iskoláztatni...Nem te dolgoztál meg érte..Azt,hogy 1 tusfürdőt vagy sampont veszel az nem gond(bár ez nem kerül 15 ezerbe...és tényleg mi bajod a szappannal?)de hogy az egészet elverted...na az igen..Mellesleg az,hogy esküvőre mész és verset mondasz,az hülye kifogás,hogy ezért vettél sok sminket..mert senkinek nem fog feltűnni ha nem lenne rajtad..A lényeg,hogy ne legyél izzadságszagú..(ez már jobban fel fog tűnni mindenkinek) Az óvszer meg oké...de miért te veszed? A pasasod annyira csóró,hogy erre sem tud költeni,de ágyba vinne???

2010. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne vehetne a lány és gumit?
2010. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
70%

Honnan van a pénz? Ez nem lényegtelen kérdés. Nem hiszem, hogy az esküvő és az óvszer az iskolakezdés kelléke (bár az óvszer kétségtelenül jobb, mint az abortusz, de a párod is beszállhatna, végülis ketten csináljátok). Az esküvő pedig 100 ember előtt is ugyanolyan jó szappannal, régi rúzzsal, olcsó szemhéjfestékkel és szájfény nélkül - ha nincs rá pénz. Esetleg az ember kér kölcsön a barátnőjétől, megveszi aluljáróban a márkátlant - vagy nem sminkel. Ilyesmit az ember, hacsak nem keres százezreket (márpedig te nem keresel!), ajándékba kapja 17 évesen egyesével, vagy gyűjt rá.

Tizenötezret én nem költök illatszerekre, pedig családra vásárolok, és nekem is vannak sminkcuccaim.

2010. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
64%

Az iskolakezdési támogatást a gyerek had költse már magára, s ne villanyszámlára. A védelemről mindenki magának kell gondoskodnia. S igen a nő is megteszi, sőt kell hogy megtegye, de ehhez ész kell!

Az anyud fölöslegesen van kiakadva! Nem marhaságot vettél. Az idegességet ő érzi, ergo neki fáj. Soha nem értettem az ilyen szülőket.

2010. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%

OFF:Én is szoktam gumit venni, mert barátom kis faluban lakik, ahol nincs. Én megveszem, ő meg kifizeti.(amúgy nem egy városban lakunk) 80 km.és nem 17 évesek vagyunk, hanem pár évvel több. Hol egyikőnk veszi meg, hol a másik.


Mondjuk 15 ezer tényleg sok.

Egy tusfürdő pár száz Ft, sampon is.

Vegyük azt hogy egy márkásabb szempillaspirál olyan 2 3 ezer, szemcerka, meg ilyenek, hát igy is max 5 ből kijönne....

2010. szept. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!