Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek adnátok igazat ilyen...

Kinek adnátok igazat ilyen helyzetben? Én úgy érzem személy szerint, hogy ebben a helyzetben nagybátyámnak, de érdekelnek a vélemények.

Figyelt kérdés
Nagybátyám az ország másik végében lakik, abszolút nem szoros a kapcsolat (jóformán nincs is), anyuval párszor telefonálnak és igazából elég sok komoly konfliktusuk is volt korábban. Tesóm a férjével épp arra utaztak kicsit kikapcsolódni, és gondolták meglátogatják a nagybátyámat. Szimplán betoppantak hozzá, aki ezt a húzást nemigen díjazta. Fogadta őket arra a rövid időre, de jelezte, hogy ő nagyon nem szereti az ilyen betoppanásokat hirtelen az ország másik végéből és anyut is felhívta az eset miatt, hogy ilyet vele ne csináljanak többé. Anyám erre irtózatosan kiakadt, (sajnos vele korábban sem sikerült megértetnem nekem sem, hogy a legtöbb ember szereti előre tudni, ha valaki megy hozzá vendégségbe, valamint azt is, hogy mikorra várható) erre csak annyi jött gúnyosan, hogy jaj miért, a királyhoz mennek? Most is totál kiborult, felhívta tesómékat, hogy ne is menjenek nagybátyámhoz többé, maradjon az ilyen magára, stb. Szerintem abszolút nem neki van igaza, bunkóság csak úgy beállítani valakihez (több száz km távolságból főleg) majd várni, hogy az illető vágja a jópofit a dologhoz. Tesómék meg talán így végre megtanulják, hogy illik előre megbeszélni az ilyen dolgokat felnőtt emberhez méltóan. Ti mit tettetek volna ilyen helyzetben?

2022. jan. 24. 12:51
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
22%

Senkinek es mindenkinek igazat adok.

En mar olyan oreg vagyok, hogy anno se telo, plane mobil nem volt, nemhogy internet. Tehàt kb. az utolso szemelyes talalkozaskor lehetett megbeszelni, hogy legkozelebb ki es hova es mikor megy. En vartam buszvegallomason edzotarsat, 2 buszon nem volt fent rohanhattam edzesre, de volt aki nem vart, ha az illeto percre pontosan nem ert oda.

Tehat regen sokszor beallitottak sok helyre varatlanul es mar akkor is volt akit ez nem zavart volt aki meg kiakadt.

Mai vilagban persze ha nagybacsinak is van okosteloja es net is rajta es nezegeti is 5 percenkent a mobiljat, akkor mondjuk lehetett volna rekuldeni egy uzenetet, hogy igyelj epp erre jarunk radneznenk 5 percre es akkor nagybacsinak van ideje bebujni a szekrenybe, leereszteni a redonyoket es nem ajtot nyitni vagy felvenni egy tiszta polot es probalni orulni es kitalalni kifogast miert is tessekeli ki a varatlan latogatokat.

Meg persze a nagbacsi is azet eleg taplo abban az ertelemben, hogy ha neki anyuddal volt nezetelterese, azert teged es a tesodat miert kell buntetnie? Akár orulhetett is volna, hogy eszebe jutott a tesodeknak, hogy ha mar ott jarnak benezzenek hozza.

Persze tesodek is nem tudni mit adtak elo a nagybatyadnak, hiszen van aki siman paraszt es ugy gondolja ha valakit megtisztel a szemelyevel, akkor mar tortat is kell kapnia azonnal, mindegy milyen varatlanul erkezik vagy van, aki mentegetozik, hogy varatlanul es felajanlja azt is, hogy akkor ok lemennek beulnek valahova es ott megvarjak a meglatogatott szemelyt vagy latva a nem oszinte orulest maguk dobnak mentőövet a meglatogatottnak valami olyasmivel, hogy figyelj tudsz valahol egy ilyen olyan uzletet, mert el kell mennunk venni vagy egy bufet, mert el kell menni enni es max feldobjak, hogy tartson veluk a masik is.


Anyukad siman haragszik a testverere, ha szivesen latta volna tesodekat, akkor is baja lenne vele, akkor meg kepmutatonak mondana. Tesodek biztos tanultak az esetbol, valoszinu legkozelebb ha arrajarnak vagy nem igy ugranak be vagy gondosan eltitkoljak, hogy ott voltak.


Amugy mas csaladokban az a gyakoribb, hogy a messze lako rokonok azon sertodne meg, ha arra jar valaki, hogy az miert nem ugrott be akar csak 5 percre is, mert mekkora sunyi, hogy ott jar a kozelben, de le se izeli😀

2022. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

31 En szeretem, ha jonnek hozzank, akar varatlanul is, de en is volt mar, hogy elbujtam bizonyos latogatok elol, mert nagyon nem volt hozzajuk kedvem (gyerekkoromban).

Viszont en mar kulturaltan el tudom mondani barkinek, hogy jokor vagy nem jokor jott es minden estere van nalam tartalek keksz es udito, meg egy jo kifogas, ha valakit szeretnek "kidobni".

:-) :-)

2022. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
Igen, anyum tesója a nagybátyám.
2022. jan. 24. 17:30
 34/48 A kérdező kommentje:
31. Igen, lehet, hogy más családokban ez lenne a gyakoribb, viszont mi sose voltunk az a nagy összetartó, rokonozós, összeborulós család, nagybátyám meg híresen emberkerülő (családot is), ezért nem is értem, mégis mit vártak tesómék... Annyira magától értetődő az egész.
2022. jan. 24. 17:34
 35/48 anonim ***** válasza:
29%
Szerencsétlenek jól mellélőttek a nagybácsival, de ha tudták hogy ilyen akkor mégis miért lepték meg? Nem erre a reakcióra számítottak tőle? Ha tudom egy rokonomról hogy picit remete típus, felé se nézek.
2022. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
95%
35# a reakció amire számítani lehetett, hogy zeng az utca a csávó úgy elküldi a rokon kislányt meg a vőlegényét. Ami történt az meg, hogy vendégül látta őket. Szóval nem lőttek mellé, megvolt nekik a szórakozás. De utána az ember nem tudta benyelni és telefonált.
2022. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
Igen, nem ment át idegbajosba "Pista bá", de az eset után mindenki tudtára adta a komplett családnak, hogy na vele ilyet többé senki.
2022. jan. 24. 18:00
 38/48 anonim ***** válasza:
94%

Utálom, ha hozzám váratlanul állít be valaki.

Régen, fiatalon feszengtem, ma már simán nem nyitok ajtót.


A legemlékezetesebb esetem az volt, hogy a felnőtt unokatestvérem és az anyja, aki a nagynéném, Felvidékről - akiket személyesen talán 5-6 évenként láttunk - egyszer csak az ajtóban álltak és csengettek.

A történethez hozzátartozik, hogy nekünk is és nekik is volt vezetékes telefonunk, a budapesti utcákon meg szinte 20 m-ként volt telefonfülke.

Én akkoriban napi 10-12 órákat dolgoztam két munkahelyen, mert egyedülálló anyaként még az idős apámat is segítettem.

Hétvégén meg beleálltam a háztartásba, szombat reggeltől akár vasárnap estig.

Éppen heti mosásban lettem volna - és szégyen vagy nem szégyen - de én a szennyest ledobálom a habtiszta fürdőszoba kövére és ott csinálok szín/anyag szerint kupacokat.

Előtte kirámoltam és kimostam a hűtőt, ami kikapcsolva, nyitott ajtóval száradt/szellőzött, a benne levő cuccok egy gyerekkádban, buborékos fóliával bebugyolálva dekkoltak a fürdőben a nagy kádban.

Én egy kinyúlt, a napi takarítástól már kétes tisztaságú hosszú pólóban ugráltam a millió dolgom közepén, lógó hajjal, izzadtan.

Erre csengetnek.

Voltam akkor még annyira hülye, hogy beengedtem őket, igyekeztem udvarias pofát vágni, leültettem őket, főztem kávét, hogy kaptak e még valamit, arra már nem emlékszem.

Iszonyú hosszúnak tűnt ez a látogatás, aztán végre elmentek, nagyjából 2 óra múlva.

Aztán meghallottam egy másik rokontól, hogy milyen borzalmas állapotok vannak válunk, hogy a fürdőszobában halomban áll a földön a szennyes és nincs mit ennünk, mert a hűtő üresen, nyitott ajtóval állt.

Azt hittem agyvérzést kapok ott helyben!

A slusszpoén az, hogy rá 1-2 hétre jött valami pénz egy harmadik rokontól, egy levél kíséretében, amiben némileg élesen közli, hogy havonta fog ennyit küldeni, hogy apukám - akivel együtt éltünk - ne éhezzen.

A pénzt szó nélkül visszaküldtem, senkinek nem magyaráztam semmit, de én azóta sem engedek be senkit váratlanul, sőt ha ilyen történetet hallok/olvasok, akkor rögtön baromi ideges leszek.

Hozzátenném, hogy egy budapesti belvárosi, 3 szoba+hallos lakásban laktunk, nem is rossz anyagi körülmények között, miközben én rend és tisztaságmániás voltam/vagyok és környezetünk mindig is kenterbe verte bármelyikükét. Akkor is és most is!

2022. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
95%
Nagybácsinak leginkább.
2022. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 kovpet ***** válasza:
100%
38: Ez egy nagyon jó történet. Már hogy így utólag olvasva, amúgy biztos nem voltál vidám akkor :) Nem kérdezted meg a "kedves" pletykagépeket, hogy mégis, nem mennének el a jó büdös ####-ba? :)
2022. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!