Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek adnátok igazat ilyen...

Kinek adnátok igazat ilyen helyzetben? Én úgy érzem személy szerint, hogy ebben a helyzetben nagybátyámnak, de érdekelnek a vélemények.

Figyelt kérdés
Nagybátyám az ország másik végében lakik, abszolút nem szoros a kapcsolat (jóformán nincs is), anyuval párszor telefonálnak és igazából elég sok komoly konfliktusuk is volt korábban. Tesóm a férjével épp arra utaztak kicsit kikapcsolódni, és gondolták meglátogatják a nagybátyámat. Szimplán betoppantak hozzá, aki ezt a húzást nemigen díjazta. Fogadta őket arra a rövid időre, de jelezte, hogy ő nagyon nem szereti az ilyen betoppanásokat hirtelen az ország másik végéből és anyut is felhívta az eset miatt, hogy ilyet vele ne csináljanak többé. Anyám erre irtózatosan kiakadt, (sajnos vele korábban sem sikerült megértetnem nekem sem, hogy a legtöbb ember szereti előre tudni, ha valaki megy hozzá vendégségbe, valamint azt is, hogy mikorra várható) erre csak annyi jött gúnyosan, hogy jaj miért, a királyhoz mennek? Most is totál kiborult, felhívta tesómékat, hogy ne is menjenek nagybátyámhoz többé, maradjon az ilyen magára, stb. Szerintem abszolút nem neki van igaza, bunkóság csak úgy beállítani valakihez (több száz km távolságból főleg) majd várni, hogy az illető vágja a jópofit a dologhoz. Tesómék meg talán így végre megtanulják, hogy illik előre megbeszélni az ilyen dolgokat felnőtt emberhez méltóan. Ti mit tettetek volna ilyen helyzetben?

2022. jan. 24. 12:51
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
10%

10-es, miért kínos?

Aki váratlanul toppan be, az miért számítana bármilyen vendéglátásra? Ez csak a te fejedben van benne.

Jó szó és beszélgetés nálam mindig van itthon. Ha mással nem is, ezzel kínálom őket. Sajnos sokaknak pont ez hiányzik az otthonukból...

2022. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
83%

Vannak bizonyos vendéglátási szabályaim, amik bár úgymond alaptalanok, hogy egy hirtelen betoppant idegen is tudja, hogy mire számíthat, mégis olyan mélyem belém rögzült (anyám is ilyen volt), hogy ha nem élhetek velük, akkor szarul érzem magam.

Ilyen például, hogy nagytakarítást rendezek. Tisztaság van így is a lakásban, de ha jön egy vendég, akkor alaposabb vagyok annak ellenére, hogy tudom, nem néz bele a mosókagylómba.

Vagy, hogy sütit sütök, mert nem szoktam és nem is szeretem a bolti édességeket (részen a hozzávalóik, részben a környezetszennyező hatásuk miatt), ezért nálam nem opció, hogy leugrok gyorsan a boltba értük.

Van még pár ilyen dolog, és ha nem tudok velük élni, akkor egész vendéglátás alatt feszengek. Emiatt nem tudnám komfortosan fogadni a hirtelen vendégeket és egyébként is illetlen dolognak tartom. Főleg azért is, mert hiába van home office, hiába tudok úgymond bármikor leugrani a boltba és gyorsan sütni valamit, mégis szeretem megtervezni az ilyensmit, mert a munkahelyi feladataim másfajta elosztást követelnek.

2022. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

9.: Szerintem azért hívhatta fel, mert gondolom ő is tudja, hogy anyutól tanulták ezt az agyrémet. Biztos nagyon felhúzhatta magát, esetleg arra is gondolt, hogy anyum is javasolhatta nekik, hogy ugorjanak fel hozzá. Nem szent ember a nagybátyám, de ebben szerintem teljesen megérthető, hogy a komplett társaságot számonkérte egyenesen. Érthetetlen az is, tesómék miért gondolták, hogy ennek a látogatásnak örülni fog, eleve nincs is kapcsolat jóformán, a szomszédaimmal közelebbi kapcsolatot ápolok, mint a nagybátyámmal, és ezzel tesóm is így van. Kvázi mintha egy idegenhez csengettek volna be.


10. Ez meg a másik fele. Mi van, ha épp pihen az ember, mert egy kemény napon van túl, mi van, ha nyűgös, vagy épp beteg, vagy pont mást fogad, stb. Jó esetben már egy gyerek is megérti, hogy nem körülötte forog a világ, hogy a másikat csak úgy a semmiből randomra lehessen zargatni.

2022. jan. 24. 13:27
 14/48 anonim ***** válasza:
80%

1. Nem illik jelzés nélkül betoppanni.


2. Ha mégis ilyen történik, akkor ezt lehet kulturáltan kezelni. Ha alkalmas, akkor megkínálni őket egy kávéval és beszélgetni kicsit, vagy ha nem alkalmas, akkor “Ne haragudjatok, el kell intéznem valamit, találkozóm van, nem alkalmas, legközelebb, ha előre szóltok, szabaddá teszem magam.”

Az a része meg kifejezetten röhejes, hogy utána felhívta az anyukátokat mintha tesód egy kamasz gyerek lenne, akit cigizni látott az utcán.

2022. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:
Szó szerint nem tudom pontosan, legelőször ki telefonált, ki szólt a másiknak, mivel iszonyatos nagy balhé lett. Teljesen elképzelhető, hogy tesómék döbbenete után maga anyám volt az, aki felhívta számonkérni, hogy hogy merészelte őket nem kitörő örömmel, magától értetődően fogadni. De az az opció is lehetséges, hogy nagybátyám gondolta azt, hogy anyám buzdította tesómékat, és ezért is kérte rajta is számon a dolgot. Mivel mindenki messze lakik egymástól, ezért mindent szinte csak telefonon tudunk megbeszélni. De amekkora balhé lett belőle, igazából totálisan részletkérdés.
2022. jan. 24. 13:36
 16/48 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon igaza van a nagybátyádnak. Tapló állatok akik ilyet csinálnak. Az ember az otthonában lehet úgy, hogy mosdatlan, fogmosatlan, kócos, 3 napos hálóingben, kupi van, stb. És van az a kép amit szeretne magáról mutatni, illetve ahogy a vendégeit szeretné ellátni.

A legalpáribb dolog valakit a "seqqemből kirántani" és rárontani az otthonában. Két dolog lehet, ha lett volna választása felkészül a fogadásomra, pakol, sütit vesz, sminkkel, tudomisén, amit ő gondol. Vagy azt mondja nem tud/akar fogadni. Így milyen választása volt? Vagy elkergeti bunkóékat, és egy életre elveszíti esetleg, mert jól megsértődnek az udvariatlanságon (ha-ha), vagy megalázva magát belátást enged a legféltettebb magánügyébe, abba az állapotba amiben ő soha nem akarná, hogy bárki lássa.

2022. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
95%
Fú de utálom az ilyet. Ritka bunkó dolog váratlanul betoppanni valakihez. Én be sem engedtem volna őket, köhögtem volna kettőt hogy covidos vagyok, és becsaptam volna az ajtót előttük.
2022. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
A mai vilagban, amikor mindenkinek ott a telefon a zsebeben illik elore bejelentkezni.
2022. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Sehová nem megyünk bejelentés nélkül! Mindenkinek van már telefonja, lehet jelezni előre..

Bocs, ha már lett volna, még nem olvastam a kommenteket.

2022. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
oops, rögtön előttem írta valaki... Bocs az ismétlésért. :)
2022. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!