Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg mamámmal...

Hogy értessem meg mamámmal hogy mért nem akarok menni hozzá?

Figyelt kérdés
Mamámnak 4 gyereke van, az egyik az anyám. Minden gyereke kirepült a fészekből, a 3 lánya férjhez ment, a fia megnősült és külföldre költözött a családjával. Végül a nagyobbik lánya hazaköltözött mert nem működött a férjével a kapcsolatuk, elváltak. A másik 2 gyereke azóta is jól él a családjával, nincsenek anyagi gondjaik, se családi. Mamám tudja jól hogy amióta anyám férjhez jött, apám veri, minden nap veszekszik vele. Anyám is többször volt már hazaköltözve emiatt (végül mindig visszajött mert mamám azt mondogatta hogy "nem nőhetnek fel apa nélkül, menj vissza és éljetek békességben") de hamarabb minthogy a nagyobbik testvére végleg hazaköltözött volna. A legidősebb testvére már 18 évesen szült, így most van egy 30 és egy 24 éves fia, egy 17 éves lánya. Mamám annak ellenére hogy tudta, mi milyen helyzetben vagyunk (azóta mégjobban elfajult a dolog és albérletbe költöztünk anyámmal) tudta hogy alig bírjuk fizetni az albérletet, és ráíratta a házát a 30 éves unokájára, úgy hogy közben annak van még 1 háza amit ő épített (ő elég gazdag és le is néz mindenkit) + ott van az anyósáék háza ahova bármikor mehet. Így most rendelkezik 2 szép nagy házzal, mi meg szenvedünk itt apám házában mert nem tudta fizezni anyám az albérletet (neki semmi segítsége nincs, mamám csak a másik 2 gyerekét segíti) és visszajöttünk. Mamám pedig állandóan hívogat hogy menjek hozzá (már 1 éve nem voltam emiatt) és aludjak ott legalább 1 hetet. Az udvaron 1 naagy ház van és 1 kicsi kunyhó szerűség, abban él mamám, a nagy házban pedig a legidősebb lánya a 17 éves lányával. Én is 17 éves vagyok, van egy lány testvérem, ő 23 éves. Ennek a 17 éves lánynak a fiatalabb bátyja (a 24 éves) annak is van háza, ő az apjától kapta (az apjának 2 háza is van) Én nem tudom megbocsátani ezt mamámnak hogy mikor ott van a szerencsétlen anyám, képes volt ráíratni a házat a leggazdagabb unokájára, hogy 2 háza is legyen.

2022. jan. 29. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerű: ezt szépen a fejére olvasod, nem veszíthetsz semmit vele. Én biztos ezt tenném, hogy ezért nem megyek hozzád.
2022. jan. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

"Támogasd továbbra is azokat, akiknek amúgyis van, nekünk rosszul esett ez az egész."

Sokan csinálják azt, hogy arra nem gondolnak, akinek rendkívül rosszul megy, hanem azt támogatják, aki hatalmas pénzeket kap havonta, külföldön dolgozva, akinek meg pl. nem megy jól anyagilag (hiába tanult többet mint akik "vitték valamire, egészségi állapota nem olyan stb) nem támogatják, eszükbe se jut.

2022. jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló helyzet volt. Mamának Budapesten (16ker) volt egy gyönyörű kertes háza. Anyum, és a nővére ott nőttek fel, az volt a családi otthon. 15 évvel ezelőtt amikor anyám törött állkapoccsal, törött karral velem együtt haza akart költözni, mamám csak 2 hétre engedte, mondván felnőtt nő, oldja meg a gondját. Visszakellett költözni apámhoz, aki ezek után még durvább lett. Anyám még fél évig bírta, végül elvált tőle. De mama nem adott segítséget, hiszen mindig azt mondogatta, hogy mindenki azt egye amit főzött..Pár évvel később nagynéném is hazaköltözött a lányával mert az ő férje is verte mindig. Mama rajta segített. Nagynánám elvált, és a válóper után ővé lett 2 lakás, és a vállalkozásuk fele bevétele. Nem a negynéném dolgozott meg érte, a férje volt gazdag. De ez nem is érdekelt, az ő magánügye volt. Én egészen addig látogattam mamát, amíg egy nap az unokatesóm közölte, hogy a családi ház az ővéké, mert mama elajándékozta nagynénémnek. Mondtam anyunak, és hallottam amikor hárman veszekedtek. Mama közölte anyámmal, hogy a házával azt csinál amit akar, és ő úgy döntött, hogy minden a nagyobb lányáé- Anyám akkor volt utoljára abban a házban. Én akkor megkérdeztem mamát, hogy miért tette ezt? Azt mondta, hogy azért tette, mert nagynéném anyagilag stabil, és anyu nem. Házért cserébe ha majd nagy beteg lesz, majd nagynéném gondoskodik majd róla. Neki lesz pénze orvosokra, ápolókra. Én meg rávágtam: Meg a temetésre is.. Majd eljöttem. Most mamám 75 éves. Beteges. Olyan 6 éve levégték a lábát, azóta tolószékes is. Anyum azóta sem ment hozzá, én csak szülinapján, és karácsonykor látogatom meg őt max 1 órára. Nemrég volt a szülinapja. Kérte, hogy segítsünk neki, mert nem szeret otthon lakni. Nagynéném gonosz vele, nem gondoskodik róla, egész nap a szobájában ül a tolószékben, mert még arra sem képesek, hogy megfelelő utat csináltassanak ahol tolószékkel tudna közlekedni. Mondtam mamának, hogy járjon utána hogy tudja az ajándékot visszavenni, hogy újra ővé legyen a háza. ( bár kétlem, hogy van esélye), Majd mondtam, hogy nem tudok segíteni, anyu sem, hisz megvan a maga baja neki is, de végül is 15 évvel ezelőtt mama döntött. Oldja meg. Nos ez tavaly májusban volt. Mama megsértődött, közölte többé ne menjek. Ez van. Szóval ti se lesztek jobb helyzetben. Ilyenkor a legjobb végleg elszakadni , és élni a saját életünket. Mond el a mamádnak ami bánt, majd sétálj el azzal a tudattal, hogy lehet utoljára látod őt.
2022. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na igen.. Nálunk is az a helyzet most hogy amióta ráíratta a házat az unokatesómra, nagynéném és a 17 éves unokatesóm aki ott lakik velük rosszul bánnak vele.
2022. jan. 29. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az idős ember, aki rosszul döntve az "amúgy is gazdagra iratja vagyonát" utána szembesülhet rossz döntései következményeivel, ha esetleg (akikre iratta házát) nem gondozzák, esetleg beteszik valami elfekvőbe, vagy számára nem megfelelő otthonba (akár kényszerítve őt)...
2022. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
17:23 Mamám most nagyon kedves velem, minden nap felhív, jön, meglátogat a tesómnál mert ide apám házába nem jön mert haragszik apámra amiért így bánik velünk. Én hozzá egyáltalán nem megyek, de az zavar hogy most ilyen kedves velem, mert tudom hogy amiatt van hogy nem akarok hozzá menni és szerintem tudja is hogy miért.. szóval én nem tudom csak úgy megszakítani vele a kapcsolatot, de engem ne hívogasson a beképzelt unokatesóm házába, aki lenéz minket. Mikor utoljára voltam (családi összejövetel volt) ott volt az uncsim, nem is köszönt nekünk, mert nagyon elfoglalt volt a többi rokonnal akik körrüllengik és imadják őt..
2022. jan. 29. 18:19
 7/9 A kérdező kommentje:
18:16 alig várják hogy megjaljon
2022. jan. 29. 18:20
 8/9 A kérdező kommentje:
meghaljon*
2022. jan. 29. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Őszintén elmondod, ez a legtisztább út.
2022. jan. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!