Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a bátyámnak?

Hogyan segíthetnék a bátyámnak?

Figyelt kérdés

Remélem lesz olyan aki elolvassa:)

A bátyám 28 éves lesz 3 hónap múlva,és még nem volt barátnője(!),nem is csókolózott,ezért biztos,hogy szűz is még,nem járt el soha bulizni,nem volt részeg,nem szívott el egyetlen szál cigit sem.Az utóbbi 2 nem is baj,de a többi szerintem elég gáz már ebben a korban.Igazából ő a tanulásnak szentelte/szenteli az életét,még mos tis tanul,egyetemre jár,amikor tini volt nem tudom,hogy milyen lehetett az élete,mert akkor még nagyon kicsi voltam,arra nem emlékszem,de az tuti biztos amiket fentebb írtam.A szüleink is tudnak róla,a dolgairól.Már őket is zavarja ez,de nem tudnak mit tenni.Mielőtt valaki azt írná,NEM,nem meleg a bátyám,mert a lányokat szereti,volt 1 lány aki nagyon-nagyon tetszett neki,sőt szerelmes is volt belé,de ez csak ilyen plátói szerelem volt,de a lány hazudott neki.Ez 2 éve volt,és még mindig utána siránkozik.Előtte egyetlen lány se érintette meg ennyire.

A másik nagy probléma,hogy elég gyerekes,vannak érdekes dolgai,nagyon sokszor idegesítő,én már egyszerűen nem tudom kezelni,mert én komolyabb vagyok mint kéne,ő meg hülyébb mint kéne lennie,és sokszor én nevelem,ami elég furán hangozhat,de így van.Azt hiszi,hogy milyen jópofa,meg vicces,közben meg az agyunkra megy már itthon a sok gyerekes,idióta dolgaival,amiket kb.egy óvodás szokott csinálni,vagy egy elmebeteg.Persze alapjába véve rendes,segítőkész,kedves,jószívű srác,csak nulla az önbizalma,gondolom ezért nem volt még barátnője sem,iszonyú határozatlan,döntésképtelen,és nem is önálló teljesen.Mások ebben a korban már dolgoznak,családjuk van,ő meg még itthon lakik velünk,és elvárja hogy a szüleink ettessék.Mondjuk van egy "munkahelye",ami azért nem olyan rossz,de mégis már lassan 30 éves,és még itthon van.

Hogyan segíthetnék neki,hogy végre ő is olyan normális legyen mint a többi hasonló korú?Mert egyébként idegenekkel,vagy másokkal tök jól el tud beszélgetni,de itthon velünk ilyen hülye.Nagyon zavaró már,és én is szégyenlem egy kicsit,bevallom,akármilyen ronda dolog.


16/L


2010. szept. 10. 10:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
És mik azok a gyerekes hülye dolgai? El nem tudom képzelni.
2010. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy a te testvéredet anyukádék igencsak félre nevelték. (Nem akarom megbántani őket, lehet ez a legnagyobb szeretet mellett is). Ha nem sikerült rászorítani arra kiskorában, hogy maga körül rendet rakjon, ilyen korban már szionte reménytelen. Mindaddig, míg ezt mások megteszik helyette, ő nem fogja szükségét érezni. Én bizotsan nem takarítanék ki helyette a szobájában, de őt magát gyakran figyelmeztetném rá, hogy takarítson maga körül. Addig nem i fogja értékelni maga körül a rendet, míg ő maga nem tesz érte, és be fog masírozni sáros cipőben a lakásba. Nem önbizalomhiánnal küzd a testvéred, hanem kissé igénytelen, és kényelmes ilyen távolságból nézve.
2010. szept. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egy 16 éves kiscsaj mit foglalkozik a 12 évvel idősebb testvére dolgaival? :o

Nem is tudnám, hogy reagálnék, ha lenne egy 16 éves húgom és magyarázgatna itt nekem.

Majd a szüleid elrendezik.

2010. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem is kb 30 éves a testvérem én meg 18 vagyok. Én is foglalkozok vele, meg a dolgaival is.


Miért? Mert ő is sokszor segítette nekem, kölcsönösen törődünk egymással és egymás dolgaival. De különben is! Testvér. Persze, hogy érdekel a sorsa... ez evidens.

2010. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Főzős Laci ***** válasza:
Összehozol neki egy csajt egy randira,hátha megkedveli a női nemet.Egyébként magamból kiindulva:neki még "jó",mert nem tudja,hogy milyen az,amikor hiányzik a p...na. 40/F
2010. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!