Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szabályokat kell...

Milyen szabályokat kell betartania egy cigány férfi feleségének?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Remélem a "cigány" szót senki nem veszi sértőnek, nem sértő szándékkal írtam.

Nagyon érdekesnek találom a kultúrájukat, ezért is kérdezem, hogy többet megtudjak.

Megkérek mindenkit, hogy kerüljük a rasszista, trágár megnyilvánulásokat. Köszönöm


2022. febr. 2. 01:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
96%

Görögországban azt láttam, hogy a nyáron vándorló, lakókocsiban alvó, táborozó, kereskedő cigányok nőtagjai bikini helyett ingben és bokáig érő szoknyában fürödtek a tengerben (bár inkább csak leöblítve magukat a térdigérő vízben). Gondolom, ez is egy szabály, hogy más férfiszem ne láthassa a vonalaikat, mint az Iszlám-vallást követőknél.

Az is szabály lehet, hogy a nő 2-3 lépéssel az ura után megy az utcán a gyerekekkel. (A muzulmánoknál is ez a szokás.)

2022. febr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
99%

Bódi Margó meg Győzike felesége erősen "rátesznek" a hatás kedvéért cigányságukra a médiában. A valóságban szerintem nem teljesen úgy élnek. Győzike felesége a Győzike-show-ban erősen nyomja azt a cigányos tájszólást, aztán egy másik műsorban teljesen normálisan hallottam beszélgetni...

Bódi Margó meg azt mondta, hogy őt a férje még nem látta meztelenül. Lehet, hogy ez is szabály a cigányoknál, de nem nagyon hiszem, hogy náluk is betartották.

2022. febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
88%

#19: "Ha egy roma nő megcsalja a férjét, és az rajtakapja őket, akkor a nőnek levágták a haját rövidre."

Félek, még ez lehetett a legkisebb büntetése. És akivel rajtakapta, azzal vajon mi lett?

(Horváth Pista egyik dalában így énekel:

"Mért mondod engem szeretsz, ha a Józsit ölelgeted?

Felkaptam a letört gallyat, abból lett a baj...")

2022. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
97%

Egy kulturált cigány munkatársam mesélte ezeket : (bár ő nem îgy él )


A férfi mindig elől megy a nő 3 méterrel mögötte.


Az asztalnál a nő eszik utálja és csak akkor ha mindenki kivan szolgálva. Ha vendégek jönnek külön ülnek a nők a férfiaktól vagy csak akkor ehetnek ha ők befejezték és mindenkit kiszolgáltak.


A nő sosem csalhatja meg a férfit, de a férfi megcsalhatja a nőt a ennyiszer akarja. A nőnek ezt nem csak hogy meg kell bocsátania de tulajdonképpen “észre sem szabad vennie”.

A nőnek az a dolga hogy az férfit boldoggá tegye, csak azt teheti meg amire a férfi engedélyt ad. Háztartás vezetés és a gyerekek nevelése a fontos a nő számára. Igazából ez a dolga.



Én nem tudom hogyan lehet így élni, főleg annak aki nem cigány.

2022. febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
99%

Ide elég sok gábor jár. A férfiak a nők előtt mennek, itt a városban mindig ki vannak öltözve, a férfiakon fekete nadrág zakó vagy szövetkabát és kalap, a nők meg tiritarka hosszú szoknyákban, kendővel, rengeteg ékszerrel .


Más cigányok szokásokat amiket tudok, pl a halottnál a virrasztást azt tartják, meg sok családban nem vágják le a lányok haját. De mér egyre kevesebb helyen tartják a szokásokat, bár az azért észlelhető, hogy a fiúkat értékesebbnek tartják, mint a lányokat, meg sokan nem szívesen keverednek "fehér magyarokkal". Meg jellemző rájuk a vallásosság is, ha templomba nem is járnak, de majd minden lakásban ott a kereszt egy szentkép és a keresztelőt is fontosnak tartják.

2022. febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
93%
Mindig tisztes távolságban kövesd a szatyrokkal a kezedben meg az örjöngő pulyákkal körülötted.
2022. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
45%
"bár az azért észlelhető, hogy a fiúkat értékesebbnek tartják, mint a lányokat," ez a magyar családok nagy részénél is így van: a lány a szar, az csak szolgálja aki a pasikat, a fiú meg akkor is tökély ha harminc éves munkanélküliként is az anyja nyakán élősködik.
2022. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
76%
le lehet pontozni, de ez tény: egyébként magában a magyar társadalomban is megmutatkozik a nők iránti lenézés, kezdve az egyenlőtlen bérekkel, hogy tipikusan a nőkre van nyomva a fizetetlen munka, meg hasonlók: szóval miről beszélünk?
2022. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
98%

Nem azért vagy lepontozva mert nincs igazság abban amit írtál, hanem mert egyrészt nem a kérdésre válaszoltál, ( nem a magyarokról volt szó vagy arról hogy ki jobb kinél és miért nem igaz)

Hanem a cigányok családi szokásairól.

2022. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
89%

27-re:

Lehet, hogy nálatok Bivalybasznádon le vannak nézve a lánygyerekek. Nálunk már a szüleim gyerekkorában (az 1940-es, 50-es években), falusi parasztcsaládokban is ugyanúgy szerették a lánygyereket, mint a fiút. A gyerek értékét az adta meg, hogy létezik, és az ő vér szerinti gyerekük. Nem a neme, még csak nem is a teherbíró képessége. Anyukám egyik húgán 18 éves korában egy autoimmun betegség jött ki, ami hátralevő életét és terhelhetőségét elég erősen befolyásolta. Nagymamámék ugyanúgy szerették a beteg lányukat is, aggódtak érte, sőt, halála előtt nagymamám többször is mondta anyukámnak (mint legidősebb gyerekének), hogy ne hagyják magára a beteg testvérüket, ha ő már nem lesz.

Az, hogy neked, 27-es válaszoló rossz szülők jutottak, ez a te szüleidet minősíti, ebből ne általánosíts a magyar családok nagy részére. Az én rokonságomban már az 1940-es években is szeretet és megbecsülés járt minden gyereknek, nemtől függetlenül (és itt most hagyományos falusi parasztcsaládokról beszélek).

2022. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!