Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szabályokat kell...

Milyen szabályokat kell betartania egy cigány férfi feleségének?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Remélem a "cigány" szót senki nem veszi sértőnek, nem sértő szándékkal írtam.

Nagyon érdekesnek találom a kultúrájukat, ezért is kérdezem, hogy többet megtudjak.

Megkérek mindenkit, hogy kerüljük a rasszista, trágár megnyilvánulásokat. Köszönöm


2022. febr. 2. 01:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
99%

Nem tudom, de egyszer néztem egy interjút Bódi Gusztival és a feleségével és port erről beszéltek.


Sok dolgot mondtak, de csak egy maradt meg bennem.


A cigány háztartásban a nő, nem beszélhet már férfival a férje jelenléte nélkül.


Az interjúban tagalták, hogy tényleg így van és betartják.

2022. febr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
98%
amit eddig meg nem emlitett senki: ferjezett cigany no csak terdig vagy az ala ero szoknyat hordhat. persze alaja telen hideg idoben vesznek fel nadragot, de felul szoknyanak kell lennie (nem, nem nez ki jol)
2022. febr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
97%
Laktunk putrisok mellett, ott a nők ugyanúgy üvöltöztek a fèrfiakkal, mint a fèrfiak velük, nem tünt fel hogy nagyon el lennènek nyomva. Ha börtönbe került valamelyiknek a "fèrje" (ezek nincsenek összeházasodva, de mègis fèrjkènt hivatkoznak rájuk), kis idő múlva a nők összeálltak egy másik fèrfival, nagyon hűsèges nők valóban :D
2022. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
98%

A családért mindent elkövetnek.

Az is igaz, van náluk is válás, ha nem működik a dolog.

2022. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
98%
33: meg vannak ezek a reklámozott sztereotípiák, hogy a cigánylányok szűzen mennek férjhez.... Aztán a 4-es út mellett ott állnak sorban.... :)))
2022. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
98%

Szüzen, persze :D

Volt köztük egy èrtelmesebb lány, ő már 14 èvesen túl volt több egyèjszakás kalandon, mindig büszkèn mesèlte ezeket...

2022. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
98%
08:56-os: a "gádzsó" ráadásul arab/perzsa eredetű szó, a "gází"-ból jön, ami gazdag embert jelent
2022. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
98%

#37: Furcsa, hogy "paraszt" lett belőle. Lehet, hogy régen a földműves gazdag volt a cigányhoz képest, akik nem műveltek földet (inkább loptak azokról, mielőtt valaki megszólna, lásd Lakatos Menyhért Füstös képek című önéletrajzi regényét, ahol ír erről).

Manapság több cigányt hallottam már "paraszt"-ként hívatkozni a nem-cigány magyarra, pl. "Hagyd má, hisz paraszt!", szerintem ők már nem földművest értenek alatta.

2022. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
98%
Ma voltam a boltban. Előttem a kasszánál állt egy néni, aki véletlenül nekitolta a bevásárló kocsit az előtte álló cigány nőnek. Hogy az hogy elkezdett beszélni a nénivel.... Úgy szóltam rá hogy egy idős nénivel beszél, ez nem a putri! Ezek sosem fognak megváltozni. A "rohadt magyart" én is hallottam néhányszor tőlük.
2022. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
98%
#33: Lakatos Menyhért cigányíró Füstös képek című önéletrajzi regényében több példa is igazolja ezt.
2022. febr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!