Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, amit a testvérem...

Jogos, amit a testvérem szeretne tőlem?

Figyelt kérdés
A testvérem elég rossz viszonyba került a családunk minden tagjával, egyedül egy unakotesónkkal tartja normálisan a kapcsolatot. Ennek az az oka, hogy komoly alkohol gondjai vannak illetve a felesége úgymond eltíltotta a szüleinktől. Egy ideig titokban találkozott velük, de már úgy sem. Karácsonyra anyukámék vettek egy használt autót ajándékba nekem,nem egy hatalmas összegre kell gondolni, egy 14 éves Citroenről van szó, de persze így is több havi fizetésbe került. Most megkeresett tesóm és követeli, hogy én adjak neki egy összeget, amiért a szüleink engem támogatnak anyagilag, őt pedig a viselkedése miatt már nem. Az unokatesónk elmondta neki, hogy kocsit kaptam karácsonyra és teljesen kiakadt. Hónapok óta egy betűt se írt nekem és most jön azzal, hogy neki tőlem pénz járna. Összeszámolta, hogy kb.mennyit költenék rám és ennek a felét szerinte nekem meg kellene adnom neki, mert az őt illette volna. Apáéktól persze nem merne kérni egy ftot sem, de nekem annyit és olyanokat írt, hogy inkább már letiltottam. Nem fogok adni neki egy ftot sem, de közben meg megértem miért esik ez rosszul neki. Ugyanakkor ő volt az, aki kerek perec azt mondta anyukáméknak, hogy többet nem kiváncsi rájuk, mit vár ezek után? Szerintetek jogos lehet, hogy adjak neki azért pénzt, mert az ő gondolatai alapján én kapom azt is, amit amúgy neki szánnának a szüleink?
2022. febr. 4. 13:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem jogos! Jesszusom...biztos csóró és így akar szeszre pénzt szerezni. Vicc és szánalom.
2022. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Minek adnál neki, hogy eligya? Húzzon dolgozni. Dehogy adj neki, ő cseszte el az alkohol gondjaival. Engem nem hatna meg tintás Jóska pénz gondja.
2022. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos.
2022. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
Ezt mért kell a gyakorin kérdezni? Magadtól nem tudod? De hiszen tudod, mert le is tiltottad. Akkor? Mért nem hiszel saját magadnak?
2022. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Óóóó nem is tudtam hogy ez így működik, akkor én most mindjárt felhívom a testvéremet hogy amit rá költenek a szüleink annak a felét adja már meg.. (én külön élek és dolgozok, ő még velük él és tanul) *irónia* aki nem értené.

Ilyen emberrel te is jobban jársz ha leszűkíted a kapcsolatot. Nem tartozol neki semmivel, ilyen hülyeséget én még életemben nem hallottam amit ő összehordott :D

Nem kíváncsi a szüleire, akkor a pénzükre és az ajándékaikra se legyen.

2022. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Így gondolom én is, hogy nem jogosan követelőzik. Az unokatestvérünk velem is jóban van, de nagyon szereti a bátyámat (egyidősek és együtt nőttek fel) és ő azért probálna meggyőzni finoman, hogy valamennyit mégis csak adjak neki.
2022. febr. 4. 13:56
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Előbb menjen el önként addiktológiára, csinálja végig az elvonót, járjon az Anonim Alkoholisták gyűléseire,mire eddig eljut, kitisztul a feje annyira, hogy átértékeli a dolgokat a szüleivel és a családja többi tagjával együtt.
2022. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 L.. István ***** válasza:
94%
Elküldeni p...ba, többé nem beszélni vele.
2022. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Adjon neki az unokatestvéretek pénzt ha ennyire szereti a tintást.
2022. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben az unokatestvérrel való kapcsolattartást is felül kéne bírálnod.
2022. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!