Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyítsam be a...

Hogyan bizonyítsam be a férjemnek hogy a családja tönkre akar engem tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos a helyzet nem egyszerű. Az én férjem nagyon naiv. A szülei valószínű nem fogadtak el engem. Eleinte azt hittem igen, mert tényleg rendesek voltak velem. De egy jó ideje furán viselkednek velem. Vannak csúnya megjegyzéseik, beszólások. Állandóan kötekednek velem. Mindig azt nézik mit rontottam el. Mindig a hibáimat keresik. Ha valamit mondok azt szándékosan kiforgatják, és egy semmi hátsó szándékú megszólalásomból ők azt következtetik le amit akarnak. Neha úgy érzem nem tudnak újat mutatni. De! Amióta ebbe a családban vagyok rossz és pocsék embernek érzem magam. És egy buta embernek titulálnak. A férjem jelenléte nélkül teszik általában ezeket. És ha mondom, "á ők nem olyanok, biztos valamit félre értettél " vagy "majd előttem mondjanak ilyet és majd én elmagyarázom nekik a dolgokat" vagy " érdekes előttem soha nem mond senki ilyet vagy olyat" (mintha hazudnék ) nem akarom a szülei ellen fordítani ha valaki ezt gondolná. De szeretném vele tudatni hogy milyenek velem.

Azért lenne ilyen fontos mivel ikerházban lakunk velük. És így hogy a költözés esélye minimális így fontos lenne hogy tudja hogy igazam van. Úgy érzem nem hisz nekem. Itt van 1 közös gyerek. Néha elgondolkozom hogy elmegyek egy albérletbe és akkor mindenkinek jó lesz. Csak a gyerekemnek nem. :(

Ha állandóan kötekednek velem és beszólnak egy idő után megunom és válaszolok nekik. Ez kevés alkalommal fordul elő de van. Mikor még nem volt itt a gyerekem akkor nem voltak velem ilyenek vagy csak nem vettem észre. Anyós szemébe egy igazi szálka vagyok, gyűlöl és utál. De a szemembe nem mondja ő inkább érezteti. De ő a nagy család össze tartó. Ahaa igen, látom. Régen őt sem fogadta el az anyósa. Talán ezt akarja tovább adni. De én erről nem tehetek. Mindig normális voltam velük. De gyakran kaptam olyan dolgokat a fejemhez amivel a lelkembe tiport. Nem tudom mit tegyek.


2022. febr. 9. 12:24
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
24%
Totálisan elb...tad az életedet! Rossz emberhez mentél férjhez! Teljesen egyértelmű, hogy nem szeret, csak te nem bírsz ezzel szembesülni. (Nem is könnyű!) Akárhogy kiderül hangfelvétellel (még a szembesítés is egy módszer, az ő jelenlétében kérdezz rá az anyósnál az általa kifogásolt dolgokra, és anyós majd hebegni-habogni fog, mert úgy már nem vállalja, te pedig visszakérdezhetsz, hogy dehiszen a múltkor négyszemközt nem ezt mondta!), a férjed soha nem fog melléd állni. Ő mindig az anyjához fog ragaszkodni! Nem szerelemből vett el! Már itt csak a veszett fejsze nyelét lehet menteni, legalább tovább ne szenvedj, ha már eddig szenvedtél. Ne gondold, hogy a gyereknek jó egy boldogtalan kényszerházasságban!
2022. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
82%
Ha olyan helyzetben lennék,hogy megtehetném,akkor először is felvenném hangrögzítőre az anyja áskálódásait,és elköltöznék albérletbe. Majd az első estén elküldeném neki,hogy lássa miért mentem el tőle. Talán ez észhez térítené,és ezentúl hinne nekem. Persze,ha tesz érte,akkor visszmennék.
2022. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
94%
22# vissza? oda? Egy külön, közös családi fészekbe talán.
2022. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
93%
Pontosan úgy csinálnám mint a 22es válaszoló csak én nem mennek vissza hanem ő jöhet max az albérletbe.
2022. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos egyáltalán nem biztos, hogy a kérdező „érti félre” a dolgokat, hasonló esetet első kézből ismerek.


Nagyapám x évvel ezelőtt újraházasodott, azóta az új feleség azon dolgozott, hogy kitúrja onnan a két gyereket. Én, mint unoka kb. semmibe sem voltam/vagyok nézve. Még olyan eset is előfordult, hogy nagyapám kórházba került, és már egy hete ott volt, mire kiderült véletlenül egy másik rokontól, hogy ott van. A feleség csak annyit válaszolt, hogy „sűrűbben kellene látogatni, akkor tudnánk, hogy mi van vele”. Szóval annyira nem volt képes, hogy minket felhívjon, vagy személyesen jöjjön el szólni, mivel egy nem is túl nagy városban élünk (5 perc autóval).


Az utóbbi időben kezdett volna rendeződni a kapcsolatunk, erre a feleség bekeményített; nekünk állandóan sarazta nagyapámat, hogy jaj de nehéz vele együtt élni, meg hogy mindig összehugyozza a WC-t és hasonló dolgok, MI beszéljünk vele ezekről a dolgokról, de lehetőleg úgy, hogy ez nem tőle jött, mert akkor csak újabb veszekedés lenne belőle. Valószínűleg ránk is köpködött nagyapámnál, de erről nem tudunk, de az biztos, hogy valamiket mondott, mert már nem bízott bennünk, pedig mi okot nem adtunk rá.


A hab a tortán az volt, hogy engem is és anyukámat is többször bekóstolt, hogy miért nincs valakink, aztán egyszercsak előjött azzal, hogy „hallotta a piacon, hogy mi egy párt alkotunk”, holott ő nem is jár a piacra, mert fáj a lába, de nyilván a mi tagadásunk egyértelművé tette számára, hogy mégis ez a helyzet. Mivel nem akartunk cirkuszt, ezért mi is felvettük a „biztosan csak félreértés” pléhpofát. Mindezeket úgy, hogy nagyapám ne hallja.


A legvégén már nem is palástolta, hogy mennyire közénk akar állni, nyíltan uszította nagyapámat ellenünk. Erre betelt a pohár, és kiosztottam a vén szatyrot, hogy azért tartunk itt, mert non-stop hazudozik, és felhoztam néhány példát, köztünk a fent említett dolgot is. Ennek meg nyilván az lett a vége, hogy mi vagyunk a hazugok, mert a 30 éve felesége egy szent és sosem hazudna. Na, azóta ott egye meg a franc mindkettőt.


Végig arra ment ki a játék, hogy a fél házat megszerezzék (a másik fél a két gyereke nevén van), csakhogy túllőttek a célon; a közös tulajdonú házat csalással kiadatták vele úgy, mintha ő lenne az egyetlen tulajdonos. Így nagyapámnak nem nagyon volt más választása, minthogy a gyerekei száját „befogja”, a törvényesen járó örökségüket a nevükre íratta a teljes haszonélvezet alapítása mellett, így a bérleti díjat továbbra is ő kapja, és nem kell sittre mennie nagy értékű csalásért.


A te esetedben sajnos tényleg csak az az egyetlen megoldás, hogy felvételeket készítesz, de értsd meg, hogy ha az anyját nálad jobban szereti, akkor sosem fog neked hinni. Még ha a felvételen szereplő dolgokat el is fogadja, hogy úgy történtek, nem ez lesz a lényeg, hanem az, hogy „hogyan lehettél ennyire sunyi, hogy felvételeket készítesz”. Úgyhogy az egyetlen megoldás az ultimátum adása; vagy kiáll melletted, vagy összecsomagolsz és lelépsz a gyerekkel, lehet választani.

2022. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
30%

Színtiszta vernyékolás, nem is értem, hogy tudtatok erre komoly válaszokat írni.


"Amióta ebbe a családban vagyok rossz és pocsék embernek érzem magam." Aha, miért is, ha semmi rosszat nem tettél?


""majd előttem mondjanak ilyet és majd én elmagyarázom nekik a dolgokat" vagy " érdekes előttem soha nem mond senki ilyet vagy olyat"

Most akkor döntsd már el, hogy a férjed kiáll-e melletted, mert ez így nem hihető...


"Anyós szemébe egy igazi szálka vagyok, gyűlöl és utál."

Gyűlöl és utál is? Kitalálom, ráadásul rühell is, igaz?


Gyerekek, ez itt megint az esti macis kamukérdező.

2022. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
94%

#26, miből gondolod?


Én is leírtam az élettörténetemet, és korántsem egyedüli esetről van szó. Sok helyen megy az áskálódás, még családon belül is. Ezek a manipulátorok nagyon jól tudják, hogy elég csak letagadniuk azt, ami nem bizonyítható, és még ők magukat állítják áldozatszerepbe, hogy "pedig én mindenkinek csak jót akarok, mégis mindenki engem bánt".

2022. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
76%
A lányeg hogy bizonyíték legyen, anélkül semmit nem érdemes próbálni bizonyítani.
2022. febr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Először is kijelenteném hogy ez nem egy kitalált sztori. Nyílván aki ezt gondolja annak nincs ilyen gondja vagy ehhez hasonló sem. Mindegy. Ez a része nem igazán érdekel.

Nem szeret anyósom? Nem. Első perctől. Pedig nem adtam rá neki indokot. Talán az hogy nem olyan hátterű családból származom mint más (arra gondolok ezzel hogy nevelt gyerek vagyok... ) van ilyen sajnos hogy ok nélkül nem szeret valaki valakit. Talán nem tetszik a személyem neki. Nem tudom. Eleinte tűrhető volt mert ritkán mutatta ezt felém. De az utóbbi 1 évben nagyon rám állt. És ha oka van haragudni, és nem tetszik neki hogy néha megválaszoltam, akkor azt magának koszonje ugyanis én ok nélkül nem vagyok ilyen.

Nehéz lenne kilépnem ebből a házasságból. A férjemmel próbálom ezt megbeszélni higy ez van menjünk innen stb.. nem. Ez nem ilyen egyszerű szerinte. Meglátom meddig bírom még ezt. Sajnos úgy látom kezd az egészségem is rá menni a dologra. :(


A kamerára én is gondoltam már

De még oda nem jutottam el hogy nézelődjek neten

2022. febr. 9. 23:38
 30/44 anonim ***** válasza:
88%
Hú, de sajnálom a helyzetedet. Akkor legalább azt határozd el, hogy nem szülsz ugyanide még egy picit. Még akkor sem, ha éppen úgy tűnik, tűzszünet van. Csak még nehezebb lenne lépned ha végleg mennél. Ez a kamerás dolgot még gondold át. Szerintem ezen nagyon berágna a férjed. Nem azért mert nem lenne jogos, csak te sem tolerálnád, ha a férjed szerelne kamerát a tudtod nélkül. Viszont ahhoz minden jogod megvan, hogy kulcsra zársz, te nem mész át, ők pedig nem jöhetnek, míg nem változtatnak a viselkedésükön.
2022. febr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!