Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondani a lánybúcsút, vagy...

Lemondani a lánybúcsút, vagy sem, ha anyagilag nekem nem fér bele?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek ősszel lesz az esküvője, én vagyok az egyik koszorúslány.

Tervben volt még augusztusra egy lánybúcsú, én azt hittem, hogy ez annyi lesz, hogy elmegyünk valamelyik barátnőjéhez, iszogatunk, beszélgetünk, játszunk. Most elkezdték szervezni a barátnői, ők másban gondolkoztak és rajtam kívül mindenkinek oké.


Egy kis mininyaralást szeretnének, 4 éjszakára lemenni Horvátországba, ott bulizni, pihenni, meg egy napra bérelni egy hajót is és kimenni a tengerre.


Az az igazság, hogy nekem ez nem fér bele anyagilag. Alapból a szállás + útiköltség is sok, de ők ott hajót akarnak bérelni kapitánnyal, rendelni a szállodától dekorost, aki előre feldíszíti az unokatesóm szobáját, akarnak ott tortát készíttetni.

Kell "valami kék" a menyasszonynak, ők egy nyakláncra gondoltak, amit itthon nem is árulnak, 120.000 Ft + álljuk a benzinpénzt annak, aki nagyvonalúan rászánja a napját, hogy kimenjen Ausztriába megvenni.

Rá 2 hétre lesz az esküvő, nekem oda is utazni kell, szállást kell fizetni (ország másik végében lesz). Nászajándékba pénzt kérnek, a koszorúslány ruhám 32.000 Ft, még ahhoz vennem kell cipőt is.

Nappali szakon tanulok, diákmunkám van. Nyaralni sem tavaly, sem idén nem megyünk a párommal, mert nem jut rá. Emiatt sem érezném fairnek, hogy erre meg elszórom minden félretett pénzem (4-en mennénk + a menyasszony, de ugye az ő költségeit mi állnánk, tehát a kiadások nem oszlanak meg annyira).


Anyukámnak mondtam ezt, hogy szerintem kihagyom, ő mondta, hogy nehogy már, majd kipótolja akkor, ami még hiányzik. De ez is olyan, hogy tudom, nekik is kell másra a pénz, nekem meg nem létszükséglet, hogy ismeretlenekkel nyaraljak, bulizzak egy vagyonért (az unokatesómon kívül senkit nem ismerek onnan). Anyukám erőlteti, hogy kipótolják, meg ideadja a ruhámnak is az árát, de úgy érzem, ha így mennék, keserű szájízzel tenném.


Ti mit tennétek?


(Próbáltam nekik jelezni, hogy talán nézhetnénk olcsóbb alternatívát, az egyik lány visszakérdezett, hogy ennél hová akarok olcsóbbat, meg hogy ők tábori körülmények között nem fognak aludni... Úgyhogy utána már nem erőltettem a költséghatékonyabb megoldásokat.)



máj. 13. 20:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
2%
Hallgass anyukadra! Es ha majd ugy allsz kesobb, kompenzalhatod neki valamivel. ;-)
máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
96%
A lóf*szt költenék el egy leánybúcsúra ennyi pénzt :D
máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
96%
Eszemben sem lenne ilyen feltételek mellett elmenni
máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem beszélj unokatesóddal hogy ez kicsit túlzás, és keressenek más megoldást. Ez szerintem is sok, őszintén ha nagyon akarnám ki tudnám fizetni, de én így sem vállalnám be.
máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 47. ***** válasza:
5%
Pénzt kereshetsz még eleget, de az alkalom az nem ismétlődik meg. Egy életen át bánni fogod, hogy nem voltál ott.
máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 A kérdező kommentje:

Hát, bennem is ez van kicsit, hogy baromira sokban lesz, talán úgy sem szívesen költenék el ennyit erre, ha lenne miből.


A barátommal szemben sem érzem fairnek, hogy tavaly és idén sem nyaraltunk kettesben, mert nem fér bele, de lánybúcsúzni idegenekkel meg elmegyek...


Az unokatestvérem nem tud semmit, meglepetés lesz neki az egész, szóval vele erről előre nem szeretnék beszélni, nem akarom elrontani a meglepetést neki.

máj. 13. 21:07
 7/94 anonim ***** válasza:
95%
Biztos nem mennék, és kereken meg is mondanám a menyasszonynak, hogy miért. Nevetséges ez a nagyzolás.
máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
64%
Én az ország másik felébe biztos nem mennék lagziba. Testvérért megtenném, de egy unokatesóért nem. A nyaralás + drága ajándék is kizárva. A saját életeddel foglalkozz, a pénzt meg ne herdáld. Szerintem ne is menj el. 32 000 egy ruháért, mi van?
máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
92%

5 miért bánná? Unokatesó lánybúcsúja nem a világ közepe...

Kérdező, oke hogy meglepi de annyit mondhatsz neki hogy külföld lenne, és neked az sok, vagy hasonló. Lehet ő sem erre gondolt.

máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 A kérdező kommentje:
Ott élnek, a párja egész rokonsága ott van, a helyszín is nagyon szép, szóval valahol evidens is volt, hogy ott lesz tartva maga az esküvő. Ez még a kisebb gond/kiadás, meg szerintem egy közeli rokon esküvője olyasmi, ami miatt utazik is az ember (ha nem évente tart esküvőt:D).
máj. 13. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!