Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire ciki, ha én aggódom,...

Mennyire ciki, ha én aggódom, szorongom azon, hogy családtagjaimnak gyereke lesz?

Figyelt kérdés

Két családtagomnak is gyereke születik idén. Sajnos eléggé aggódom értük, mert egyikük sem túl ideális helyzetben/kapcsolatban születik. Az egyikük nagyon fiatal, ez az első kapcsolata, becsúszott a pici. A másikuk elvált, 45 feletti, akarták a babát mindketten, mert nem volt mire várni. Mindkét kapcsolat kb. 1 éve tart, anyagilag nem állnak túl jól a párok.


Tudom semmi közöm az életükhöz, de a családomban szinte mindenki elvált eddig, és van egy olyan szomorú predikcióm, hogy a kicsik is megtapasztalják majd ugyanezt.

Nem túl ideális a rózsaszín ködre szülni sajnos, mert a gyerek szerelemből nem nő fel.


Aztán nagyon remélem az élet megcáfol és mégis sikerül rendben felnevelni a gyerekeket.



2022. febr. 11. 17:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ez már az ő bajuk lesz. Ha nem tudnak gondolkodni, így jártak.
2022. febr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Az aggodalomnál feleslegesebb dolog nincs a földön. Csak és kizárólag negatív hatása van, megoldani semmit nem lehet vele. Amiket írtál, ezek tények, azon kívül, hogy tudomásul veszed, nincs dolgod vele.

Koncentrálj a saját életed történéseire, ne maradjon idő és hely a fejedben a mások miatti felesleges rágódásra.

2022. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%
Pontosan! Sokat szarnék rá miből nevelnék a kölyküket, dögöljenek éhen ha ilyen hülyék.
2022. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem lehet h inkább csak az zavar h te nem mersz gyereket vállalni, de már vágysz rá?

Sajnos ez ilyen. Még mi normálisak tipródunk h most ideális e, jókor vágunk e bele, addig az ilyeneknek nem számít

2022. febr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 NTBS ***** válasza:
89%
Szerintem inkább felelősségteljes viselkedésre utal, és egyáltalán nem ciki, de azt ne feledd, hogy az ő életük és nekik kell benne dönteniük. Az se jó, ha más mondja meg bármilyen felnőttnek mit tegyen.
2022. febr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
25 éves egyetemista vagyok és perpill egyedülálló, szóval felelősségteljesen, 30 éves korom előtt nem szeretnék gyereket. Számomra egy minimum 3-5 éves kapcsolatban lenne csak ideális.
2022. febr. 11. 20:51
 7/21 A kérdező kommentje:
4-es válaszolónak írtam, a többieknek köszönöm! :)
2022. febr. 11. 20:52
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

Nem attól leszel felelősségteljes,hogy 30 éves korodra vagy 5-6 éves kapcsolatra szülsz.Az sem baj,ha valaki egyedülálló,sőt,kifejezetten tisztelem azokat a nőket akik képesek egy maguk is mindent megoldani,megteremteni.


Akkor leszel felelőtlen,ha úgy hozod a világra a gyermeket,hogy nem tudsz róla gondoskodni.És nem csak anyagiakról van szó,az anyagiak sokszor a könnyebb része a dolognak..

Fejben is fel kell nőni a feladathoz.Lásd hány anyuka írja ki,hogy még fél éves (sokszor 2 hónapos..) sincs a gyerek,de ő már besokallt,elege van,meg szünetet akar,meg ilyenek..

2022. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted nem leszek felelősségteljesebb a gyermekvállalás terén attól, hogy nem egyetemistaként, egy kezdődő kapcsolatban szeretnék anya lenni. 😂 Szerinted akkor mégis mi lenne a kezdő lépés, vagy nem értem a logikádat?


A saját karrierem, a saját anyagi hátterem lesz meg kb. 30 éves koromra, enélkül nem mennék bele, akkor sem, ha most férjnél lennék.


A szingliség közhiedelemmel ellentétben nem igazán egy boldogan vállalt életforma, csak egy állapot, ami egyszer jó esetben megszűnik. Nem azért nincs párom, mert hű de jól megvalósítom magam nélküle is, hanem mert jelenleg ezt dobta a gép. Tisztelet a kivételnek, aki szívesebben van egyedül, de ez általában nem igaz az emberekre.


És ha hiszed, ha nem, sokan nem akkor esnek teherbe, amikor fejben már felnőttek a feladathoz. Még tervezett gyerek esetén sem könnyű, hiszen fenekestől felfordul az egész élet, nem egyből lesz valakiből anya vagy apa, ezt is tanulni kell!


Szóval az eszmefuttatásod számomra és valószínű mások számára is érthetetlen. :) Én biztos vagyok benne, hogy 30 évesen alkalmasabb leszek a feladatra mint most, de ha te úgy véled jobban látod helyettem az életem, akkor hajrá. 😂 Nevetséges.

2022. febr. 11. 22:06
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Ez a saját dolguk úgymond nem szabad beleavatkozni.
2022. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!