Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekükkel üvöltöző anyukák...

Gyerekükkel üvöltöző anyukák a buszon?

Figyelt kérdés

A minap a buszon hallottam hogy egy anyuka 4-5 megállón keresztül ordítozott a pici kislányával. Aztán a buszról szó szerint leráncigálta a gyerkőcöt. Addigra persze már a kislány is nagyon sírt, erre az anyuka még jobban üvöltött. Annyi ilyet látni nap mint nap. Tudom, hogy nem a mi dolgunk, és az üvöltöző anyukák szó szerint leharapják a fejünket, ha szólni merészelünk; de borzasztó látni az ilyet. Ti mit tesztek ilyenkor? Ha ilyet látok mindig az jut eszembe, hogy minek szül az ilyen. De ez persze nyilván nem így van. Ti hogy gondoljátok?

22L


2010. szept. 11. 11:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

én sose ordítozok nyilvános helyen a gyerekemmel akármennyire is dühít a hisztije,viselkedése.higgadtan kezelem.

de itthon előfordult már 1-2szer hogy kinyitom a számat vele szembe mert igen is én is ember vagyok és néha elszakad a cérna,mert mondjuk napok,hetek óta nem alszok vele éjszaka és még nappal is rájön a bolondóra.

ettől még nem érzem magam rossz szülőnek.aki meg azt állítja hogy soha nem veszekszik a gyerekére az hazudik!olyan nincs hogy egyszer sem borul a bili!


ja és tényleg nem vagyok rossz anya,legalábbis nem rosszabb mint akárki más.és akinek meg nincs gyereke az nem tudhatja hogy ő hogyan reagálna le szituációkat!!!!

2010. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem egy normális gyerek, akinek a szülei megtanították, hogy vannak bizonyos korlátok (pl. nem fogócskázunk a buszon), az nem fog hisztizni, hogy nem fogócskázhat.

Szerintem az, hogy egy kisgyerek ájulásig bömböl, az már az eredménye annak, hogy a szülő nem tanított neki önfegyelmet.

2010. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

csak tudod néha nem a szülő hibája ha a gyerek hisztis.

mert mondjuk a szülő hiába neveli ha a nagyszülő,rokonok meg ismerősök ráhagynak mindent és hagyják hogy úgy legyenminden amit a gyerek akar.

2010. szept. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

12:36


Nagyon igazad van!!!!!

2010. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%
sajnos nem mindenki mintaszülő és vannak fegyelmezetlen gyerekek főleg ha apa és anya különböő mértékben szigorúak (én nagyrészt ilyen családot ismerek, egyik fél engedékenyebb). és ha egyik napszabad volt csimpaszkodni a kapaszkodón nehezen érti meg a kicsi h másnap mért nem lehet. de amúgy is a hiszti lehet idegrendszer kérdése nem csak nevelésé és arról meg nem a szülő tehet. és egyszer mindenkinek betelik a pohár. a határán már voltam...
2010. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%
hát engem pl anyám utál.. a pasija ver. .szóval szerintem ez a buszos dolog nem nagy szám
2010. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
92%
Ahhoz, hogy a gyerek megtanulja, nem fogócskázunk a buszon az kell, hogy próbálkozzon vele. Na és akkor lehet neki nemet mondani, ami bizonyos korszakonként kiválthatja azt a bizonyos hisztit. Ha akkor az anyuka nem enged, jól csinálja. Bizony én jártam úgy az egyik kisfiammal, hogy ilyentájt, amikor hideg van, de nálunk még nem fűtenek, ezért nehezen száradnak a ruhák, esőben útra keltünk. Előtte már suliból is nyakig sarasan jött haza, átöltözött, majd indultunk. Másnapi sulis nadrágban kellett jönnie. Mondtam jól van, de vigyázz rá, figyelj oda, mert ha piszkos lesz hiába mosom ki, nem szárad meg holnapig. Alig léptünk ki a lépcsőházból, ő meglódult és elcsúszott a sárban. Na akkor én is nagyon gonosz szülő voltam, mert bizony lecsesztem őt, amiért nem vigyázott. Biza, még a hangom is fölemeltem. Másnap sáros nadrágban ment iskolába. Azóta, persze odafigyel. Ám ehhez, meg kellett tanulnia, hogy miért figyelmeztetem és miért mondom amit mondok. A gyereknek nem lesz semmi baja attól, ha a szülő fölemeli néha a hangját. Sőt még az is belefér, hogy rossz napokon esetleg türelmetlenek vagyunk. A gyerek ha nem billen túl ez a dolog, akkor mindezeket jól feldolgozza és megtanulja, hogy anyunak is lehet rossz napja. Ettől nem szereti őt kevésbé. Ez egyébként is az élet velejárója. Meg kell tanulnia, hogy az ember tud haragudni, majd megbékél, kibékül és ettől nem dől össze a világ.
2010. szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, mondd te anya vagy?

Ha nem akkor megértem a kérdésedet, hiszen fogalmad sincs, hogy egy gyerek mennyire akarnok és hisztériás tud lenni. Az enyém pl ilyen, akárhol képes földhöz verni magát ha nem úgy vannak a dolgok ahogy ő akarja. Ilyenkor én sem csinálok másképpen, mint hangosabban beszélek hozzá, hogy kicsit észhez térjen, ha az sem megy, akkor sajnos megy a seggre pacsi.

Én nem ítélek el senkit, az ő gyereke, ő ismeri. Sajnos anyukám ilyen fajta, hogyha lát egy ilyen "incidenst" az utcán, akkor beszólogat az anyának, holott semmi köze hozzá. Minden anya úgy neveli a gyerekét ahogy ő jónak tartja, hiszen ő ismeri a legjobban.

2010. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szülőnek lenne nehéz feladat. A te korodban én is másképp hittem mindent. Aztán megszületett a kettő gyermeke. Amikor éjjelente 5* felkelek a picihez, és a 2,5 évesnek már 20* mondom el ugyanazt és akkor se teszi meg akkor igen is ki tud bukni valaki és ordít.
2010. szept. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, érdekes volt olvasni őket.
2010. szept. 12. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!