Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire elfogultak az...

Miért ennyire elfogultak az anyák a gyerekükkel, mi a bajuk velem, egyáltalán mit várnátok el egy babysittertől?

Figyelt kérdés
Babysitterkedem külföldön és 2x is elveszítettem a munkahelyem, mert nem ajnároztam agyon a gyerekeket, ahogy azt elvárná minden anya, hanem szigort is belevittem a munkámba. Eleve úgy teszik fel a hirdetéseket, hogy nagyon édes a gyerek, aztán kiderül, hogy elkényeztetett, hisztis. Én rendesen végeztem a munkám, játszottam velük, nevettünk, főztem is, de a hisztit nagyon nehezen viselem és olyankor igenis erélyesen rászólok a gyerekre. Van egy két éves kislány, aki elkezdte rugdosni a testvérét, meg mindenen hisztizett én meg fogtam betettem az ágyába és hagytam, had tombolja ki magát. Máskor pedig megmondtam neki erélyesebben, hogy rossz volt és nem mehet ki az udvarra, most ez miért olyan nagy baj? Eleve elvárják a szülők, hogy szinte úgy szeressem a gyereket, ahogy ők, hát tőlem ezt ne várják. Aranyosak tudnak lenni, de én úgy gondolom, hogy hiányzik a szigor sok szülőnél és a gyerekét tökéletesnek képzeli, pedig a gyerekek közel sem olyan édesek, tiszták, puhák, illatosak, ahogy azt sokan gondolják és ezt fel is merem vállalni. A szülők persze olcsón akarnak valakit, aki minden percben vágjon jó fejet, mosolyogjon akkor is, amikor a teljesen kakis pelenkát kell kicserélned és utána kitörölnöd a fenekét a gyereknek, amikor a ragacsos, kajás kezükkel összefogdosnak mindent, azt is, ahova utána az ember ülne, mosolyogj rájuk akkor is, ha épp ordítanak, mert nem minden úgy van ahogy ők akarják. Na ez nálam nem megy. Erről mit gondoltok?
2011. szept. 4. 08:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
46%

Én sem szeretném, ha helyettem nevelné a gyereket, akármilyen is, ez a szülő feladata, ha neki úgy jó, hogy hisztis, elkényeztetett a gyereke, az az ő dolga.

Csak annyit várnék el, hogy legyen velük, tartsa rajtuk a szemét, előzze meg a baleseteket, semmi mást.

Csak akkor játsszon velük, ha kéri a gyerek, különben ne avatkozzon be, csak figyeljen.

Persze ha két testvér verekszik, azt nem szabad hagyni, jó módszer, hogy beraktad az ágyába, de az már nem, hogy erélyesen rászólsz stb.

Én sem tűrném el az ilyet.

2011. szept. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
79%

Ha BABYSITTER vagy, akkor a te dolgod a gyerekre vigyázni, és NEM NEVELNI.

Véleményed lehet a szülök nevelési módszereiröl, de a te dolgod nem az, hogy a szülöket is meg a gyereket is átneveld.

Két lehetöséged van:

1. Vagy úgy csinálod, ahogy a szülök elvárják

2. Vagy keress valami más munkát.


Olvass bele itt az anyós - anyuka témákba, a legtöbb konfliktus abból ered, hogy a nagymama másként akarja a gyereket nevelni, mint az anya. A válaszokban EGYÉRTELMÜEN azt mondja mindenki, hogy a SZÜLÖ dönti el, hogy a SAJÁT gyerekét miként neveli/eteti/altatja, stb. és ebbe másnak - még a nagyszülöknek se - nincs beleszólása.

Ha te nem tudod elfogadni, hogy a szülöknek ilyen joga van, akkor teljesen alkalmatlan vagy erre a munkára.

Szerintem összetéveszted a babysitter és a nevelési tanácsadó munkaköröket.

2011. szept. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%
en is bebiszitter vagyok kulfoldon! pedig es sajnos igy van ahogy leirtad. nem is tudok sokat hozza tenni hisz tudod mit es hogyan kellene tenned! ugy erzem egyaltalan nem vagy bebisitternek valo! ha nem valtoztatsz sose fogod megallni a helyed egy baba mellett sem. inkabb keres etteremben vagy takaritasi munkat!
2011. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%

Bocsánat, hogy kéretlenül belekotyogok, de amikor ilyen szitter vagy aupair vagy mi fene munkát elvállal valaki egy családnál, akkor nem szokták előre lefektetni az elvárásokat, feladatokat, hatásköröket?

Én egy vén fütyi vagyok, soha nem foglalkoztam gyerekekkel és nem dolgoztam sosem külföldi családoknál, de valahogy úgy képzelem, különösen, ha már tapasztalataim is lennének, hogy az első beszélgetéskor a családdal leegyeztetném, hogy mit szeretnének, mit tegyek akkor, ha: ez meg az meg amaz van. Pl nyíltan rákérdeznék a hisztire vagy követelőzésre, illetve arra, hogyha több gyerek van és ők összekapnak olyankor, amikor nincs ott a szülő, akkor mi a teendő?

A másik meg az, hogyha a szülők azt akarják, hogy hiszti esetén is mosolyogjon az ember, de közben ez "nem megy", akkor talán rossz szakmát vagy rossz munkáltatót választottál.

Hozzáteszem, hogy magánvéleményem alapján teljesen megértem a kérdezőt és neki adok igazat. A baj csak az, hogy ez egy üzlet. És üzletben mindig az dirigál, aki fizet.

Engem rettentően irritál a hiszti meg a zsinatolás, pont ezért eszembe sem jutott volna soha ilyen munkát vállalni.


Tipp: mindig egy alapos minden részletre kiterjedő beszélgetéssel indíts és az elején tisztázzatok le mindent!

2011. szept. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
Így van ,a babyszitter általában már családtag, így igenis elvárják, hogy ugyanúgy szeresd a gyerkőcöket.Hisz a gyerek is sokszor anyaként szeret,legalábbis én imádom, mikor én megyek értük az oviba és a nyakamba ugranak. Én itthon dolgozom,van hogy egyszerre több családnál. És igenis nekem kell alkalmazkodnom minden szülő elvárásaihoz, még ha nem is mindig értek egyet. Van amelyik szülő meghallgatja, esetleg el is fogadja az ötleteimet,de van aki a saját elveihez ragaszkodik.És igen, minden szülő elfogult, mindenkinek az övé a legszebb és a legokosabb-még ha hisztis is-de ez így helyes!
2011. szept. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
92%
Amennyiben fizetnek a munkádért, nem a te elveid alapján kell nevelned a gyereket, hanem ahogy azt elvárják tőled, még akkor is ha ezzel nem értesz egyet. Majd a sajátodnál bevezetheted a szigort. Ez egy munkahely és itt a főnök diktál, te meg teljesited amit kér tőled.
2011. szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
63%
Egy babysitter igenis vágjon jó képet a kakis pelushoz meg a ragacsos kéznyomokhoz - ez hozzátartozik a gyerekhez. Akinek ez nem evidens, az ne legyen babysitter. És a gyereket én nevelem, a babysitter csak vigyáz rá. Ha azt akarom, hogy nevelje is, majd szólok.
2011. szept. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%

Ez igaz, h a saját mintájukat kell követni, nem a sajátunkat, mert az ő gyerekeik.

Nekem annyi problémám volt, h megmondták, h szabályozzak és, h milyen esetben. Én be is tartottam, úgy ahogy mondták. Aztán anyuci, apuci hazajött, apa bepiált, anya döglött a TV előtt az ujját tornáztatva a távirányítón, a gyerek megtehetett mindent és senki nem szabályozta (mert én akkor elviekben nem dolgozatam, szabadidőm volt). Ezek után, ha én szabályoztam, akkor én voltam a gyűlölt személy, mert anya, apa ilyet nem tesz.

Én nem kerestem többé gyermekes családod, elmentem takarítani. Soha többé gyermekfelvigyázás a sajátomén kívül. SOHA!

2011. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
91%

Nekem egy barátnőm szokott vigyázni a kislányomra, aki egyáltalán nem hisztis, nem rossz gyerek (mármint a lányom). Mégis néha olyan erősen (határozottan) szól rá a lányomra (még az előszobából hallom), hogy szinte nekem esik rosszul, és én dermedek meg tőle. Azóta nem hagyom őket egyedül, inkább áthívom anyukámat, ha el kell mennem.


Persze ok, tudom, az ovodában is rá fognak szólni, hiszen fegyelmezni kell... ez így normális. A fegyelmezés nem nevelés. Vagy ha nálatok van egy gyerek, és épp lerántani készül egy abroszt tele porcelánnal, mosolyogva végignézitek? Mert én ugyan nem, rászólok bárki gyerekére, hogy azt nem szabad. Ha kell, határozottan.


De az biztos, h egyetlen anyuka sem viseli jól, ha rászólnak (nevelik?) az ő gyerekét... pedig hozzá kell szokni, mert ha közösségbe kerül, ott a nevelő ugyanúgy nevelni fogja, mint te otthon.

2011. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem neked van igazad, de ezzel sokat nem érsz.

Csinálja akkor a gyerek, ne fegyelmezd, majd beleőrül a szülő, úgy kell neki.

2011. szept. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!