Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsotokat szeretném kikérni...

Tanácsotokat szeretném kikérni költözéssel kapcsolatban. Bővebben lent?

Figyelt kérdés

1 hónapja lettem 17 éves, lassan fél éve dolgozok suli mellett folyamatosan, nem csak hétvégén, így havonta sikerül 50 ezer forint körül keresnem, aminek a legnagyobb részét édesanyámnak adom. Albérletbe költöztünk, el az alkoholista apámtól. Nincs jelenleg anyámnak állása, és az albérlet nagyon drága mindennel együtt, és sokan is vagyunk (4 testvérem van, a 21 éves bátyám alig segít anyának, arra vár, hogy az eladott régi háznak az árának a negyedét megkaphassa, és elköltözhessen)

a lényeg,hogy több mint egy éve van egy Budapesten élő barátom, én debreceni vagyok. Az ő anyukája javasolta ezt, hogy keressek egy olyan sulit, ahol folytathatom a jelenlegi szakmám tanulását(turisztikai technikus) náluk, Pesten, legyek kolis. Ezen elgondolkodtam, ugyanis míg én jelenleg 1100 ft-os órabérért kihajtom a belemet is a kfc-ben, addig ugyanilyen pozición 1600+órabérem lehetne Pesten. Szóval hatalmas a dilemmám. Anyának nem mondtam még, de tudja, hogy amint lehetőségem lesz elköltözöm.

őszintén szerintem ezzel csak segítenék neki, hiszen kevesebb emberről kell gondoskodnia azzal, ha elmegyek.

Szerintetek? Mi tévő legyek? Megvalósulhat?

17/l



2022. febr. 14. 16:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz kérdés, de valójában ez a legjobb amit tehetsz. Azt nem számoltátok még ki, ha mindannyian felköltöznétek és anyud dolgozna -Pesten ő is többet keeshetne, akkor hogy jönnétek ki? Te akár lehetnél kolis, méltányossági alapon... az eladott ház árát beforgatnátok egy kislakásba, a többi hitel, de tényleg csak annyi amit ki tudnátok gazdálkodni. Természetesen a két kistesóddal lakna anyád, a 21 éves férfi mehetne saját lábra!
2022. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
persze, erről is volt már szó, de nem akarnak menni Pestre. Bárhova, csak nem oda, így én elengedtem ilyen téren. Pedig ugyanígy mondtam, hogy hitel+eladott ház árát új lakásba forgatni. de nem akarja anyukám
2022. febr. 14. 17:00
 3/29 anonim ***** válasza:
18%
Sajnálom, én nem engednélek el.
2022. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Csak azt nem értem,miért kellene az eladott ház negyedét a bátyádnak adni?

Te nyugodtan költözz kollégiumba,anyukád pedig keressen munkahelyet, Debrecenben biztos hogy talál ,ha akar.

2022. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
3# Mivel indokolnád? Úgy értem a kérdezőnek miben lenne jobb maradni és kidolgoznia a belét, hogy le tudja adni otthon a fizetést?
2022. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
22%
5, kb 20ezerrel keresne többet, amit elvisz a koli, utazás. A legtöbb koliban középiskolás nem maradhat hétvégére, kitalálom... Hogy dolgozni tudjon, a pasikánál lakna hétvégén.
2022. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a legtöbb koliban kötelező legalább 1 hétvégén bent maradni..
2022. febr. 14. 18:31
 8/29 A kérdező kommentje:
havonta *
2022. febr. 14. 18:32
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát rosszul tudod. Nálunk pl péntek ötig maradhatsz, és vasárnap háromtól lehet visszajönni.
2022. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

Anyukád menjen dolgozni, a 21 éves tesód menjen dolgozni, apád fizesse a gyerektartást (utánad is, mert még tanulsz és a bátyád után is, ha ő is tanul)

4 gyerekre komoly CSOK van, de ahhoz anyádnak dolgozni kellene, a bátyádnak meg milyen alapon járna a házból egy buznyák grand is?


Te meg ne taposs a nyelveden a pénz miatt, hanem tanulj ezerrel, hogy mehess továbbtanulni! A család anyagi helyzetét nem a te dolgod megoldani iskola mellett és nem dolgozó 2 felnőtt mellett!

2022. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!