Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21 éves lány vagyok a szüleim...

21 éves lány vagyok a szüleim eléggé szigorúan neveltek. A tanácsotokat kérném hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom szigorú nevelést kapok, főleg anyámtol, ha középsuliba 4est vagy 3ast kaptam orditozot velem,fel pofotozz.Soha nem ittam alkoholt,nem cigizek vagy drogoznák, életembe egyszer se voltam buliba vagy születésnapon mert nem engedett el. 14 éves koromtól mindenben segítek neki főzök mosok takarítok a kertbe segítek, de egy köszönömot nem kapott tőle sőt csak a hibát veszi észre és le ordítja a fejem. Mindenért csak a szidást kapom. Most hogy van párom minden nap cirkuszol, ha esetleg el megyek a páromnal nekem este 6ra haza kell jönnöm, azt is meg mondja hogy milyen ruhát vehetek fel, képes volt addig itthon tartani míg át nem vettem a felsőm amit szinte mindig is hordtam, megtiltotta hogy nála vagy nálam aldunank mivel hogy mindennek megvan a maga rendje, szerinte csak házasság után lehet együtt aludni. Tegnap este is olyan cirkuszt csinált abból hogy meg kérdeztem tőle hogy ott e aludhatok a páromnal hogy majd fel pofozott hogy én mit képzelek magamról, fel hozodott az is hogy ha szóba jönne az osszekoltozes hogy el költöznek e, mondtam hogy igen hát erre azt kaptam anyamtol hogy ha egy lány össze költözik a párjával házasság előtt az egy cafka.Legszivesebben a páromhoz költöznek ő egyedül él az anyukájaval akivel nagyon jól ki jövök, már az anyukája mondta hogy bármikor oda költözhetek, van elég össze spórolt pénzem és munkahely is alakuloban van. Én otthon már nem bírom ideggel mert minden meg van tiltva és gyerekként kezel. Mit tegyek, csak én gondolom úgy hogy ahogy anyám hozzá áll a dolgokhoz hogy túlzás vagy tényleg bennem van a hiba?? Előre is köszönöm a válaszokat

2019. márc. 7. 09:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
100%
21 eves vagy baxus, költözz!
2019. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
100%
21 vagy, van hová menned, még ma lépj le nyugodtan... -_-
2019. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
94%
Cseberből vederbe? Költözzetek mindketten el az ősöktől ha van normális fizetés.
2019. márc. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom hogy az lenne a megoldás ha el költöznék, de olyan beszédet tud le vágni anyám hogy még a végén én érzem rosszul magam, saját anyámtol félek 21 éves létemre, képes lenne a páromnal el jönni és cirkuszolni
2019. márc. 7. 10:10
 5/92 anonim ***** válasza:
98%
Csomagolj össze szépen és költözz el. Arra figyelj, hogy legyen B terved, ha a pároddal megromlik a kapcsolat vagy ott sem lesz olyan rózsás az együttélés, tudj külön albérletet kivenni.
2019. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
97%
Hát ez anélkül nem fog menni, hogy megembereld magad. Konfliktusba kell keveredned anyáddal, nem úszod meg.
2019. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 A kérdező kommentje:
#3 A párom és én se szeretnénk albérletbe költözni, mindketten kertes házban szeretnénk élni és ezért gondoltuk hogy én költöznék hozzá mivel a családi házat ő fogja örökölni így felesleges kiadást albérletre nem szeretnénk ki adni,Így hogy van hol lakunk.
2019. márc. 7. 10:19
 8/92 anonim ***** válasza:
95%

Éljél törvényes jogaiddal, ezért harcoltak a nőmozgalmak évszázadokat!


Felnőttként Ptk. teljes cselekvési szabadságt biztosít, ha pedig továbbtanuló nagykorúként tartásra jogosult vagy, akkor ezt kérd pénzben.


XXII. Fejezet

A továbbtanuló nagykorú gyermek tartása

4:219. § [A rokontartásra és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó szabályok alkalmazása]

A nagykorú gyermek tartására a rokontartás közös szabályait és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó rendelkezéseket az e fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.

4:220. § [A továbbtanuló nagykorú gyermek tartásra való jogosultsága]

(1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A gyermeknek a szülőt a továbbtanulási szándékáról késedelem nélkül tájékoztatnia kell.

(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, a felsőfokú végzettségi szintet biztosító alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.

(3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha

a) a gyermek a tartásra érdemtelen;

b) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget; vagy

c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.

(4) A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.

(5) A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.

4:221. § [A tartásdíj mértéke]

A tartásdíj mértékének meghatározásánál a továbbtanuló gyermek indokolt szükségleteit, saját jövedelmét, vagyoni helyzetét, a tanulmányai folytatásához jogszabály által biztosított kedvezményeket, támogatásokat és a szülők teherbíró képességét kell figyelembe venni.

4:222. § [Tájékoztatási kötelezettség a tanulmányok folytatásáról]

A továbbtanuló gyermek képzését, tanulmányait biztosító intézmény a tartásdíj fizetésére kötelezett szülőt - kérelmére - köteles tájékoztatni a tanulmányok végzésének fennállásáról vagy megszűnéséről.

2019. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy. Szabad az akaratod. Előtted a világ. Légy boldog. Annak a válaszolónak igaza van, aki azt mondja, kell B terv. 21 évesen nem biztos, hogy révbe értél a párod mellett. Sok sikert, sok szerencsét.
2019. márc. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, ez a meg fogja örökölni ez vicces. Remélem tudod, hogy simán lehet a párod 70 éves is, mire anyuka elhagyja ezt az árnyékvilágot... Már simán a dédunokáitok is sorba állhatnak addigra az örökségért...
2019. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!