Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az idősebb férfiak iránti...

Az idősebb férfiak iránti vonzòdásom leküzdéséhez van valami tanácsotok?

Figyelt kérdés

Több éve már hogy észrevettem magamon egy nem túl egészséges dolgot. A korombeli srácok egyáltalán nem érdekelnek, sőt egyenesen undorodom tőlük. Gondolom beteg vagyok, apakomplexus vagy ilyesmi... nem is csodálkoznék!

8 éves voltam amikor véglett itt hagyott az apám és ez nagyon mélyen érintett, azt hiszem azòta sem tudtam ezt feldolgozni magamban. A gyerekkorom egy káosz volt, állandòan verekedtem, iskolát váltottunk költözködések miatt de egyszer ki is rúgtak. 2 éve már hogy úgymond ,,rendben vagyok".

Mármint járok suliba rendesen, tartok egy közepes átlagot és jól kijövök az osztálytársaimmal. De úgy érzem valami hiányzik. Kéne valaki aki szeret és elfogadna ezzel együtt. Nagyjábòl 9 hònapja újra meglátogatott az apám 9 év kihagyás után. Ez sok mindent felkavart bennem, egy ideig mindent megtettem hogy fenntartsuk a kapcsolatot de aztán be kellett látnom hogy nem én vagyok az, akinek teperni kell hogy jóba legyünk...ezért feladtam.. ha nem muszáj, nem is beszélek/találkozok vele. Nem kell tőle semmi, csak utálatot érzek iránta amiért ilyeneket kell éreznem. Nem akarok így élni, olyan szeretnék lenni mint egy átlagos 17 éves lány de nem tudom hogy kéne ezt elfogadnom? Még 9 év után is megszakad a szívem ha arra gondolok hogy elhagyott az apukám. Utálom ezt... kérlek segítsetek.



2017. jan. 22. 20:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
7%
Hallgasd meg a Boulevard of dreams-t gondolj közbe egy17 éves faszira és myugi
2017. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
4%
Ismerkedj hozzád való fiúval
2017. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Csak annyit tudok tanácsolni, hogy ha egyedül láthatóan nem megy a veszteség feldolgozása (nem is csodálom), akkor kérj segítséget pszichológustól. Hosszú folyamat lesz, nem egyik napról a másikra történik a változás, de érdemes végigcsinálni.
2017. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

Nem bántásból mondom de keress egy pszichológust.

Ezt egyedül már nem fogod tudni feldolgozni..

2017. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Először is ezt a túlzott apahiányt és apacentrikusságot kellene helyén kezelned.

Teljesen érdemtelen arra, hogy az érzelmeidet ilyen, vagy olyan irányban birtokolja.

Ha anyád egy buliban szedett volna össze, akkor azt sem tudnád ki az apád, mégis normális életet kellene éljél.

Szard le az érdemtelen apádat és keress hozzád való fiút.

Ha meg az öreg pasik tetszenek és gerjedsz rájuk, hát Istenem, van ilyen szexuális beállítottság! (Lásd: Faludy György és Faludy Fanni)

Lehetsz te is ilyen, de ez ne az idióta apád miatt legyen, hanem saját örömödre.

2017. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, hogy a fogalmazásmódod korrekt vagy érzelmileg befolyásolt, vagyis téged személy szerint hagyott el apád, vagy anyádat hagyta el alapvetően. Egyébként ez nem apakomplexus, csupán egy apakorú férfi szeretete iránti vágy, ami veszélyes lehet a leendő párkapcsolat alakulását tekintve. Apakomplexus esetén nem egy be nem teljesült apa-lánya közti szeretet iránti vágyról van szó, hanem a szeretett apához való erős kötődés miatt az apához korban, megjelenésben, viselkedésben hasonló "apakorú" férfiak iránti vonzódásról.
2017. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pszichológushoz nem szeretnék fordulni, úgy sem tudnám neki feltárni a lelkem. Nem agyturkász kéne...csak egy lelkitárs vagy valaki aki átsegít ezen
2017. jan. 22. 21:26
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

Hidd el kell az az agyturkász.

Beszélhetsz róla, másokkal persze, de az nem szakszerű segítség. Bár az elején jobbnak tűnhet, nem fogod tudni feldolgozni..

2017. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Akkor így maradok, de akkor sem megyek agyturkászhoz...inkább haljak meg.
2017. jan. 22. 21:59
 10/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem Magyarországon miért ennyire ellenségesek a pszichológusokkal. Az, hogy elmész hozzá, nem jelenti azt, hogy kattant vagy vagy nem normális. Ha kifogsz egy jó szakembert ő csak segít feldolgozni az egészet. Nem rosszat akar, nem ciki, hogy tőle kérsz segítséget. Ezért vannak.

Fontold meg azért, segíthet. :\

2017. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!