Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektartásdíj késedelmes...

VikiToth kérdése:

Gyermektartásdíj késedelmes fizetésével kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni, az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés

10 év házasság után váltunk el a férjemmel, az akkor 8 éves gyerek nálam maradt. Megállapodtunk a gyermektartás összegében, amit eleinte rendesen fizetett. A láthatás mindig megoldott volt, akkor jött (jöhetett volna), amikor akart, nem akadályoztam soha.

Kb. 2 éve rendesen késik a gyt. megfizetésével, sőt olyan s előfordult már többször, hogy egyáltalán nem fizetett. Volt olyan is, hogy nagyon gondba került, elküldték a melóhelyéről, akkor megállapodtunk, hogy nem fizet fél évig. Nem volt gond, akkor még volt tartalékom, kibírtam. De most már más a helyzet, egyik fizutól a másikig élünk, nagy szükség lenne a gyt-re is. Soha nem szól, hogy gondja van a fizetéssel, mindig én telefonálok rá (15-éig kellene fizetnie, 20-a táján felhívom, hogy ugyan, mi a helyzet, akkor hebeg-habog, ha mázlim van, néhány napon belül küldi a pénzt, ha nincs, akkor nem küldi). Nagyon kellemetlen ez nekem, egyfelől, miért nekem kell könyörögni az ő kötelezettsége miatt? Miért csak nekem kell helyt állnom a közös gyerekünk eltartását illetően? Én nem mondhatom a gyereknek, hogy harapj a küszöbbe, mert nincs pénzem, ha törik, ha szakad, nekem ételt kell tenni asztalra, ruhát venni neki, befizetni, amit kell. Ő miért mondhatja azt, hogy nincs??? És nekem ezt miért kell tűrni? Türelmes ember vagyok, de már a végét járom. Nem bírom a bizonytalanságot. Ennél már az is jobb, ha tudnám, hogy sosem fizet, akkor nem várnám.

Nem ragozom tovább: Ilyen esetben, amikor nem hónapos késések vannak, de sosem fizet időben, lehet tenni valamit, hová lehet fordulni?



#gyerektartás #késdelem
2015. szept. 29. 11:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
2%

Vigyázz!!!!


Ha ebből neki hatósági ügye lesz te és a puja fog xopni!

Ha lecsukják vagy annyit letiltatnak tőle,hogy nem tud megélni,akkor a hajléktalan szállóról baromi nehéz lesz utalnia.

2015. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
27%

Ha van fix munkahelye, akkor kérheted, hogy onnan utalják át "letiltás", akkor nincs olyan, hogy elmarad.


Elvilet ö is kérheti a saját bankjánál, hogy az adott dátumkor automatikusan utalják át neked az összeget - igy nem tudja elfelejteni.


Ha végképp nem megy, akkor felszólíthatod hivatalos úton, hogy X datumkor kell fizetnie és ha nemt eszi, akkor bepereled. De ez nem javasolt, csak ha semmi más megoldás nincs.

2015. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tudom, hogy a magyar törvények szerint ilyen esetben az megelőlegezi a Magyar Állam a gyermektartást és ha van a volt férjnek munkáhelye vagy vagyona akkor tőle letiltják, behajtják.A lényeg , hogy nálunk gyermek nem lehet ellátatlan.Érdeklődj Gyámügyön, Ügyvédeknél, hogy mit tegyél ilyen esetben.
2015. szept. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%
2015. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
2015. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
30%
Ha bírósági úton van megítélve a gyt,akkor 1 elmaradt gyt után már lehet kérni a végrehajtást a végrehajtónál,nekem legalábbis a bíró ezt mondta.
2015. szept. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
77%
Elsőként kérd meg arra, hogy állítson be egy állandó átutalást a fizetése érkezését követő napra. Ha ebben nem együttműködő, akkor gyermektartásdíj végrehajtása iránti kérelmet nyújtsd be bíróságon, a rendszeresített formanyomtatvány kitöltésével. Ez esetben a fizetéséből letiltják a gyerektartást, ha így se kapnád meg (mert pl. semilyen jövedelme sem lesz valamikor), akkor meg azt a gyámügy utalni (és azt később rajta behajtaná).
2015. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
7%

1. vagyok.


Kifejtenétek,hogy miért pontoztatok le?

2015. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan nem pontoztalak le, de attól még hülyeség amit írsz.
2015. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
19%

1 vagyok.


Ha lesittelik a nem fizetés miatt,priuszosan nem kap melót,nem lesz pénze,tehát az anyának sem.

Ha túl sokat vonnak tőle,akkor lehet,hogy már nem éri meg bejárnia dolgozni,mert még neki kell fizetnie pluszban.


Ebben mi a hülyeség? TÉNY!!!! Hogy a hazai hajléktalanok jelentős része a válás után került utcára. De szociális munkásként mit értek hozzá...

2015. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!